Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Banky pre koronavírus odkladajú splátky a obmedzujú hypotéky

Banky pre koronavírus odkladajú splátky a obmedzujú hypotéky

Epidémia spôsobená koronavírusom nezvyšuje iba počty nakazených ľudí. Dôsledky jej šírenia môžu spraviť prievan aj v našich peňaženkách. Pocítiť by ho mohli najmä klienti splácajúci úvery.

Zdroj: www.pixabay.com

Na vyčíslenie ekonomických dopadov epidémie je zatiaľ priskoro. Odborníci ale upozorňujú, že jej dôsledky citeľne zasiahnu rozpočty firiem aj domácností, čoho výsledkom môže byť aj neschopnosť splácať svoje finančné záväzky. Takémuto scenáru sa nechcú vyhnúť iba klienti, ale aj samotné banky, na základe čoho pristupujú k opatreniam chrániacim obe strany.

Všetky aktuálne informácie o koronavíruse nájdete na špeciálnej stránke portálu Aktuality.sk

Zdroj: www.pixabay.com

Možnosť odkladu splátok

Niektorí klienti zasiahnutí dôsledkami epidémie budú môcť požiadať o odklad splátok. Týka sa to napríklad klientov VÚB, ktorým bude v prípade straty časti príjmov kvôli koronavírusu umožnené odložiť si splátky hypotéky alebo spotrebného úveru o 1 až 6 mesiacov. K odkladu pristúpi aj SLSP, ktorá umožní firmám s dobrou platobnou disciplínou odložiť si splátky po dobu 6 mesiacov.

Obmedzenie hypoúverov

Aj Tatra banka sa snaží brať ohľad na klientov, ktorým spraví koronavírus škrt cez rozpočet. Z dôvodu zvýšenia starostlivosti o túto ohrozenú skupinu klientov pristupuje k obmedzeniu nových hypoték. Väčšina z nich tak bude poskytovaná iba žiadateľom s trvalým pracovným pomerom. Obmedzenie pocítia najmä podnikatelia, pri ktorých žiadosti sa budú akceptovať rôzne doposiaľ uznávané výnimky len ojedinele.

 

K opatreniam, ktoré majú chrániť pred dôsledkami epidémie žiadateľov aj poskytovateľov, pristupujú aj banky v zahraničí. Známe sú odklady splátok po dobu 3 až 6 mesiacov vo VB. Postupne sa pridávajú aj banky v ďalších štátoch. Reč je hlavne o Taliansku, ktoré sa kvôli koronavírusu zmieta v obrovských ekonomických problémoch.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Ktoré krajiny budú v roku 2021 naj(ne)bezpečnejšie?

Ktoré krajiny budú v roku 2021 naj(ne)bezpečnejšie?

Rok 2020 bol pre cestovný ruch jeden z najslabších za posledné obdobie. Dôvod je jasný. Kartami zamiešalo vypuknutie pandémie, ktoré neskrížilo plány iba cestovateľom, ale aj majiteľom ubytovacích zariadení. Ako to bude v nadchádzajúcich mesiacoch, to je stále otázne. Situáciu však monitorujú aj rebríčky naj(ne)bezpečnejších krajín v roku 2021.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon