Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Julia Roberts sa sťahuje do storočného viktoriánskeho domu v San Franciscu

Julia Roberts sa sťahuje do storočného viktoriánskeho domu v San Franciscu

Slávna Pretty Woman svojou kúpou verejnosť prekvapila. Jej nové historické sídlo leží v pokojnej uzavretej štvrti Presidio Heights. Žeby sa Julia rozhodla oddať rodinnému životu?

Zdroj: pinterest.com

Hollywoodska hviezda Julia Roberts má svoje miesto vo filmovej sieni slávy dávno zabezpečené. Rola prostitútky Vivian v Pretty Woman jej priniesla obrovskú popularitu i Zlatý Glóbus, bojovná Erin Brockovich aj Oscara. Po nich si stihla aj založiť rodinu. Tento rok sa s manželom Danielom Moderom, hollywoodskym kameramanom, dvojičkami Hazel and Phinnaeusom (15) a synom Henrym (12) rozhodli usadiť v drahej, ale odľahlej rodinnej štvrti v San Franciscu. Musíme povedať, že miniatúrny kaštieľ so šindľovou strechou za 8,3 milióna dolárov bude rozhodne krásnym a príjemným domovom.

Zdroj: socketsite.com

Zdroj: realtor.com

Ulice Presidio Heights lemujú najdrahšie storočné tudorovské a viktoriánske domy a v blízkosti sú vynikajúce školy.  Rozhodne to nie je predmestie, len pár blokov ďalej sú reštaurácie s michelinskými hviezdami, kaviarne, miestne trhy a butiky a tiež Vogue Theatre, jedno z najstarších kín v meste. Asi 15 minút jazdy autom je finančná štvrť a asi hodina do Silicon Valley.

Zdroj: realtor.com

Zdroj: realtor.com

Očarujúce Juliine sídlo s piatimi podlažiami bolo navrhnuté a postavené architektom Sylvainom Schnaittacherom v roku 1907, neskôr ho prerobil dizajnér John Wheatman. S piatimi spálňami a 4 a pol kúpeľňami zahŕňa priestor o rozlohe 580 metrov štvorcových, garáž pre dve autá, vináreň a záhradu. Z kuchyne, rodinnej izby a hlavného apartmánu sa naskytá výhľad na záliv San Francisco a most Golden Gate.

Zdroj: realtor.com

Zdroj: realtor.com

Pri vstupe je veľká hala s leštenými drevenými podlahami z tvrdého dreva, kazetové stropy, obložené steny a arkierové okná v celom dome mu dodávajú historické kúzlo. V obývacej izbe je tehlový krb lemovaný vstavanými policami a na druhom konci formálneho jedálenského priestoru je umiestnený druhý krb.

Zdroj: realtor.com

Zdroj: realtor.com

V kuchyni nájdete príjemnú olivovo zelenú linku vyrobenú na mieru a dlhý raňajkový bar v štýle banketov. Medzi ďalšie zábavné prvky rezidencie patria dva oddelené útulné salóniky s mramorovými krbmi a výhľadom na okolité kopce, ako aj ohromujúcu domácu kanceláriu so stenami vstavaných políc.

Zdroj: realtor.com

Hlavný apartmán, ktorý sa nachádza v najvyššom poschodí, je vybavený strešným oknom a arkierom. Pobyt na čerstvom vzduchu ponúka niekoľko balkónov a vonkajšia terasa, ktorá má priestranný jedálenský priestor.

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, realtor.com, mansionglobal.com

Zdroj foto: mansionglobal.com, pinterest.com, socketsite.com, realtor.com

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Princ Charles sa lieči z koronavírusu - kde trávi karanténu kráľovská rodina?

Princ Charles sa lieči z koronavírusu - kde trávi karanténu kráľovská rodina?

Hoci členovia kráľovskej rodiny vo Veľkej Británii sú známi tým, že často podporujú celý národ v ťažkých chvíľach osobnými návštevami, nový koronavírus im trochu zamiešal karty. Keďže je nebezpečný hlavne pre ľudí nad 70 rokov, osobitne sa pred ním musí chrániť kráľovná Alžbeta (93) a jej manžel princ Filip (98). Princ Charles (71) už nákaze neodolal. Kde si našli svoje útočisko?

...