Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Koronavírus: Toto sú nové opatrenia, ktoré sa dotknú nehnuteľností

Koronavírus: Toto sú nové opatrenia, ktoré sa dotknú nehnuteľností

Po nočnom rokovaní vlády a ústredného krízovho štábu dnes premiér Igor Matovič predstavil sériu opatrení, ktorými chce štát bojovať proti šíreniu koronavírusu. Viacero z nich sa týka aj realitného segmentu.

Nosenie rúšok bude povinné všade mimo svojho bydliska. „Nielen na ulici, ale aj v obchode, v práci, vo fabrike, na úrade, všade.“

Výraznou zmenou je výnimka na poskytovanie služieb notárov a advokátov, ktorí môžu otvoriť svoje kancelárie klientom.

Matovič

Od 12. marca do 30. apríla nebudú pre ľudí platiť lehoty, ktoré im určujú úrady a štát. „Nie je vhodné, aby sme ľudí tlačili, aby si plnili nejaké zákonné termíny, keď chceme, aby boli doma a aby sa nestretávali na úradoch,“ vysvetlil Matovič.

Do 30. apríla nebude môcť dôjsť k výkonu dražobného práva alebo k exekúcii majetku. „Sme v období, keď všetky tieto veci musíme posunúť ďalej, nemôžeme teraz stresovať ľudí.“

V akomkoľvek rade, ktorý sa vytvorí kdekoľvek, budú musieť ľudia stáť minimálne dva metre od seba. Platí to v obchodoch pri pokladniach, na úradoch, vonku aj vnútri.

Všetky aktuálne informácie o koronavíruse nájdete na špeciálnej stránke portálu Aktuality.sk

Autor: Pipo

Diskusia

Podobné články

Ako koronavírus zmení vzhľad našich domovov

Ako koronavírus zmení vzhľad našich domovov

Všetci sa dnes pýtame, ako COVID-19 zmení naše životy a zvyky a či sa vrátime k svojim „normálnym“ spôsobom. V dlhodobej izolácii v našich domoch sme mali viac času rozmýšľať, aké majú obmedzenia a ako by mohli byť pohodlnejšie, bezpečnejšie a zdravšie. Magazín Houzz sa opýtal architektov zo Španielska, Talianska a Francúzska, krajín ktoré boli najviac postihnuté, ako podľa nich pravdepodobne koronavírus zmení domácnosti v budúcnosti.

...
Návrat do kancelárií – zamestnávatelia musia včas prijať správne opatrenia

Návrat do kancelárií – zamestnávatelia musia včas prijať správne opatrenia

Skôr či neskôr čaká množstvo firiem, ktoré kvôli pandémii COVID-19 odporučili svojim zamestnancom pracovať z domova, návrat späť do kancelárií. Či už k nemu dôjde za dva, tri alebo viac týždňov, je dobré začať sa naň pripravovať už teraz. Praktické návody poskytujú poradensko – realitné spoločnosti, pracovný portál Profesia.sk i Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZSR).

...