Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Koronavírus: Toto sú nové opatrenia, ktoré sa dotknú nehnuteľností

Koronavírus: Toto sú nové opatrenia, ktoré sa dotknú nehnuteľností

Po nočnom rokovaní vlády a ústredného krízovho štábu dnes premiér Igor Matovič predstavil sériu opatrení, ktorými chce štát bojovať proti šíreniu koronavírusu. Viacero z nich sa týka aj realitného segmentu.

Nosenie rúšok bude povinné všade mimo svojho bydliska. „Nielen na ulici, ale aj v obchode, v práci, vo fabrike, na úrade, všade.“

Výraznou zmenou je výnimka na poskytovanie služieb notárov a advokátov, ktorí môžu otvoriť svoje kancelárie klientom.

Matovič

Od 12. marca do 30. apríla nebudú pre ľudí platiť lehoty, ktoré im určujú úrady a štát. „Nie je vhodné, aby sme ľudí tlačili, aby si plnili nejaké zákonné termíny, keď chceme, aby boli doma a aby sa nestretávali na úradoch,“ vysvetlil Matovič.

Do 30. apríla nebude môcť dôjsť k výkonu dražobného práva alebo k exekúcii majetku. „Sme v období, keď všetky tieto veci musíme posunúť ďalej, nemôžeme teraz stresovať ľudí.“

V akomkoľvek rade, ktorý sa vytvorí kdekoľvek, budú musieť ľudia stáť minimálne dva metre od seba. Platí to v obchodoch pri pokladniach, na úradoch, vonku aj vnútri.

Všetky aktuálne informácie o koronavíruse nájdete na špeciálnej stránke portálu Aktuality.sk

Autor: Pipo

Diskusia

Podobné články

Ktoré krajiny budú v roku 2021 naj(ne)bezpečnejšie?

Ktoré krajiny budú v roku 2021 naj(ne)bezpečnejšie?

Rok 2020 bol pre cestovný ruch jeden z najslabších za posledné obdobie. Dôvod je jasný. Kartami zamiešalo vypuknutie pandémie, ktoré neskrížilo plány iba cestovateľom, ale aj majiteľom ubytovacích zariadení. Ako to bude v nadchádzajúcich mesiacoch, to je stále otázne. Situáciu však monitorujú aj rebríčky naj(ne)bezpečnejších krajín v roku 2021.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon