Ako zavárať ovocie v umývačke riadu

Ako zavárať ovocie v umývačke riadu

Niektoré domáce zariadenia nemusia plniť iba primárny účel, pre ktorý boli vyrobené. Dobrým príkladom je umývačka riadu. Tá zvládne okrem čistenia pohárov, hrncov či tanierov aj zaváranie ovocia.

Oficiálne síce predajcovia o schopnosti umývačiek riadu poslúžiť pri zaváraní nehovoria, no táto skrytá funkcia nie je žiadnym tajomstvom. Potvrdia to všetci, ktorí už vyskúšali zaváranie takýmto nezvyčajným spôsobom. A tí, ktorým sa to podarilo, sľubujú, že pri ňom dosiahnete minimálne rovnakú kvalitu ako pri klasickom zaváraní v hrnci.Zdroj: myrecipes.com

Príprava umývačky na zaváranie:  

- vyčistite celé vnútro umývačky

- odstráňte z jej priestoru čistidlá

- vyskúšajte zaváranie nanečisto

- ak môžete, uprednostnite poháre so závitomZdroj: yourcustomkitchen.com

Postup zavárania krok po kroku:

- čisté poháre pripravené na zaváranie naplňte ovocím

- vložte poháre do umývačky viečkom smerom nahor

- väčšie a ťažšie poháre uložte do dolnej priehradky

- poháre poukladajte vedľa seba s 3-5 cm odstupom

- nastavte program s výškou teploty okolo 70 až 80 °

- dĺžka zavárania by mala trvať od 90 do 120 minút

- po ukončení zavárania nechajte kompóty vychladnúť v umývačkeZdroj: tiphero.com

Čo všetko sa v umývačke zavára

Druhov ovocia, ktoré sa dajú zavárať v umývačke, je viac. Podobne ako pri bežnom zaváraní, aj tu môžete rátať s jahodami či s plodmi z ovocných stromov. Okrem ovocia sa dá zavárať aj zelenina, napríklad paprika či uhorky. Výnimkou nie je ani lečo a detská výživa. V závislosti od výberu zaváranín je ale potrebné nastaviť správnu dĺžku zavárania aj teplotu programu. Pre nájdenie optimálnych podmienok zrejme budete musieť absolvovať pár skúšobných zaváraní.Zdroj: tiphero.com

Rada na záver: Pri najmäkších plodoch ako marhule či broskyne sa odporúča ukončiť proces zavárania 5 až 10 minút pred skončením nastaveného programu. Takto predídete tomu, aby sa tieto plody „neroztopili“ a miesto kompótu z nich nevznikol skôr lekvár.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: myrecipes.com, yourcustomkitchen.com, tiphero.com

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Ako vybrať správny pozemok na stavbu rodinného domu? (rozhovor)

Ako vybrať správny pozemok na stavbu rodinného domu? (rozhovor)

Pred výberom pozemku zistite všetky detaily, ktoré môžu ovplyvniť stavbu a budúce užívanie. Ako sa vyhnúť rizikám a nečakaným prekážkam nám v rozhovore vysvetlí odborník na geofyziku RNDr. Maroš Nikolaj, PhD. zo spoločnosti Esprit z Banskej Štiavnice. Viac ako 30 rokov sa zaoberá problematikou životného prostredia v oblasti geológie, hydrogeológie, hydrológie, ekológie či modelovania prírodných procesov.

...
Kuchyňa s obývačkou má výhody, aj úskalia. Tu sú tipy od skúsenej expertky

Kuchyňa s obývačkou má výhody, aj úskalia. Tu sú tipy od skúsenej expertky

Spojenie kuchyne s obývačkou je veľmi častým riešením, ktorý v posledných rokoch získal veľkú popularitu. Tento koncept prináša so sebou množstvo výhod a možností, ale aj niekoľko úskalí, ktoré je potrebné zvážiť pri plánovaní a realizácii takéhoto priestoru. Prečítajte si inšpirácie a rady od skúsenej interiérovej dizajnérky Jasny Opavskej.

...
Dedenie nehnuteľnosti - ako prebieha dedičské konanie

Dedenie nehnuteľnosti - ako prebieha dedičské konanie

Dedenie patrí k najčastejším spôsobom nadobudnutia nehnuteľnosti. Dedič ju môže po smrti zosnulého vlastníka získať dvoma spôsobmi. Možnosti získania nehnuteľnosti a jej prevodu do osobného vlastníctva na základe výsledkov dedičského konania určuje platná legislatíva. Jej aktuálne znenie stanovuje dedičom aj povinnosti vyplývajúce z nadobudnutia majetku.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon