Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Miliardár Bill Gates kúpil najdrahší dom v letovisku pri San Diegu

Miliardár Bill Gates kúpil najdrahší dom v letovisku pri San Diegu

Druhý najbohatší muž sveta Bill Gates kúpil so svojou manželkou Melindou najdrahší plážový dom v pobrežnom meste Del Mar v Kalifornii za 43 miliónov dolárov. Dom vyzerá až nechutne úžasne, musíme mu však túto márnotratnosť prepáčiť, keďže na boj proti koronavírusu dal 250 miliónov.

Zdroj: AP Photo

Predaj obrovského sídla na pláži predstavuje druhý najväčší predaj nehnuteľnosti v histórii San Diego County. Iróniou že, že ten úplne najväčší sa týkal tohto istého domu v roku 2007, za 48,2 milióna dolárov. Predávajúca Madeleine Pickens, manželka zosnulého miliardára T. Boone Pickensa, teda na ňom „trochu“ prerobila.

Zdroj: Guiltinan Group

Pani Pickensová síce pred 13 rokmi kúpila inkriminovaný dom za 35 miliónov dolárov, ale celková suma sa zvýšila na 48,2 milióna dolárov, keď sa do obchodu pridali tri susedné pozemky. Po rokoch sa stali súčasťou tohto komplexu a spolu vytvorili masívny kolos s hlavným domom a množstvom ďalších budov určených pre hostí a na rekreáciu. Pôvodne uviedla nehnuteľnosť na trh v januári 2019 za 48 miliónov dolárov, ale Bill Gates očividne vyjednal zľavu.

Zdroj: realtor.com

Luxusný dom so šiestimi spálňami o rozlohe 540 metrov štvorcových postavil v roku 1999 architekt a dizajnér Ken Ronchetti. Je známy ako „jeden z najvýznamnejších pobrežných domov na západnom pobreží.“ Široké okná na zadnú terasu otvárajú prepojenie medzi vnútornými a vonkajšími priestormi a poskytujú úžasné výhľady na Tichý oceán.

Zdroj: realtor.com

Zdroj: realtor.com

Presklené steny domu, ktoré lemujú zadný dvor, sa dajú posúvať a tým vytvárajú pocit, že ste, aj nie ste vonku. Interiéru dominuje mahagón, jedľové drevo a vápencové podlahy. Bohaté drevené stropy v celom dome evokujú tropický nádych a prekrásne bazény lákajú, ak by si majitelia chceli oddýchnuť od slanej morskej vody. Hneď vedľa je vírivka pre 10 osôb s výhľadom na ohnisko.

Zdroj: realtor.com

Zdroj: realtor.com

Okrem hlavnej budovy v komplexe existuje celý rad ďalších štruktúr, vrátane dvoch hosťovských domov, kúpeľov, kina či skleníka. Na pozemku je inštalovaných aj množstvo moderných technológií a systémov, ktoré napríklad regulujú klímu, osvetlenie, bezpečnosť či vykurujú podlahy.

Zdroj: realtor.com

Bill Gates (64) žije so svojou manželkou už 26 rokov a tento plážový dom je najnovším prírastkom do ich portfólia nehnuteľností. Hlavná rodinná rezidencia je v Medine v štáte Washington a vďake láske ku koňom vlastnia aj statok v neďalekom Rancho Santa Fé v Kalifornii, ktorý kúpili pred niekoľkými rokmi za 18 miliónov dolárov od Jenny Craigovej, zakladateľky programu na chudnutie, a tiež pozemky vo Wellingtone na Floride.

Zdroj: realtor.com, Forbes, sandiegouniontribune.com

Zdroj foto: realtor.com, AP Photo, Guiltinan GroupAutor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

10 najškaredších mrakodrapov na svete

10 najškaredších mrakodrapov na svete

Navrhnúť masívnu budovu, ktorá bude vďaka svojej výške dotvárať panorámu mesta na dlhé roky, nie je jednoduché. Niekedy sa podarí vytvoriť originálne architektonické dielo, ktoré sa stane nadčasovým. A inokedy to niekde zaškrípe. Buď to architekt preženie, alebo k výtvoru skrátka nepasuje pozadie. Pozrite si 10 najškaredších výškových budov, ktoré mali odvážne ambície, ale mohli radšej ostať len na papieri...

...