Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady

Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady

Plocha po gumárenských závodoch Matador predstavuje lákavú rozvojovú oblasť v bratislavskej Petržalke. Ponúka dobré dopravné napojenie, rozširujúcu sa občiansku vybavenosť a naviac, vzhľadom na stále zachované industriálne dedičstvo, dávku bezpochyby svojského charakteru.

mMatadorka; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

 

Premena priemyselného areálu zahájená

Na postupnej transformácii tohto zaujímavého priemyselného areálu v blízkosti Železničnej stanice Bratislava-Petržalka sa má podieľať viacero projektov. Prvý, ktorý výraznejšie ohlásil jeho prerod je Matadorka. V porovnaní s ostatnými plánmi spájajúcimi sa s oživením územia novou funkčnou náplňou bola totiž rezidenčná budova projektovej a developerskej spoločnosti VI Group, s.r.o. už ukončená.

Na konci apríla prebiehalo finalizovanie štandardov a dolaďovanie sadových úprav. Informáciu o pokroku na stavenisku sme priniesli v marci minulého roku, v čase, keď hrubá stavba dosahovala úroveň 12. nadzemného podlažia. V súčasnosti sa čaká na vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia, proces bol zahájený v máji, pričom odovzdávanie zakúpených priestorov sa odhaduje v 3Q 2020.

 

MatadorkaaMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

MatadorkaMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

 

Najvyššia stavba v susedstve

Matadorka sa nachádza neďaleko nárožia Úderníckej a Kopčianskej ulice. So svojimi 29 podlažiami výškovo presahuje veže Vienna Gate v susedstve a poskytuje zaujímavé výhľady do širokého okolia. 

Podľa developera stál v úvode návrhového procesu úmysel priniesť do pretvárajúceho sa prostredia bývalého brownfieldu čistú a ľahkú architektúru, ktorá by napriek výraznému vertikálnemu rozmeru nepôsobila mohutným dojmom. Zo zámeru sa ďalej odvíjal návrh hmotového riešenia. Vo výsledku pozostáva z horizontálnej podnože a vežovej časti. Plasticitu a elegantné črty dodávajú projektu zaoblené balkóny a biela fasádna omietka použitá na väčšine fasády. 

MatadorkadMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

maVýhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

mbVýhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

mcVýhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

 

Dvor vo výške 4 nadzemného podlažia

Do užívania bude odovzdaných celkovo 335 bytov a apartmánov. Voľných zostalo len niekoľko kusov na najvyšších podlažiach, ktoré lákajú na pôsobivé výhľady, medzi nimi aj dva mezonety. Štandard v interiéroch, dverné výplne, laminátové podlahy, dlažby, obklady i sanita, bol ponúkaný v decentných farebných dekoroch a čistých líniách. 

Ako zaujímavosť projektu možno uviesť vnútorný dvor s komunitnými záhradami, posilňovňou a multifunkčným ihriskom umiestnený netradične vo výške 4 nadzemného podlažia, nad garážami a skladovacími kobkami.

Súčasné názory na tvorbu životaschopných mestských štruktúr zdôrazňujú dôležitosť zmiešavania funkcií, najmä v ťažiskových polohách. S prihliadnutím na charakter územia vzniklo v parteri 15 prevádzok, jedna bude fungovať ako materská škola. Finálna podoba priestorov, s výnimkou predškolského zariadenia ukončeného v štandarde, je už v rukách majiteľov. 

MatadorkabMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Projekt láka programom „All inclusive“, v cene je návrh interiéru

SKY PARK zaznamenal pokrok, prvé byty sa odovzdajú v lete

Zmeny v cenách bytov? Reaguje realitná kancelária HERRYS

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Zo Starého Mesta do Petržalky by mohla viesť „kultúrna os“

Zo Starého Mesta do Petržalky by mohla viesť „kultúrna os“

Projekt Nové Lido situovaný na pravý breh Dunaja bol predstavený aj ako riešenie pre rozšírenie malého bratislavského centra, vzhľadom na vybranú polohu sa pre tento účel prirodzene ponúka. Atraktivitu zatiaľ nerealizovaného zámeru aktuálne umocnila vízia spoločnosti J&T REAL ESTATE (JTRE), ktorá do predmetného územia umiestňuje národné kultúrne a kongresové centrum. Postaviť by ho chcela s podporou štátu.

...
MORUŠE obohatia ponuku bývania v Ružinove

MORUŠE obohatia ponuku bývania v Ružinove

Na bratislavskom trhu s rezidenčnými nehnuteľnosťami patrí spoločnosť VI Group k tým výraznejším. Rodinná developerská a projektová spoločnosť založená architektmi zrealizovala už viacero zapamätateľných stavieb, svoj charakteristický dizajn nadobudne aj jej najčerstvejší pripravovaný bytový dom MORUŠE.

...
V Ružovom mlyne v Piešťanoch sa bude bývať

V Ružovom mlyne v Piešťanoch sa bude bývať

Konverzie industriálneho dedičstva predstavujú zaujímavý spôsob obohacovania mestskej štruktúry. Zachovanie charakteristických prvkov zabezpečuje žiaducu kontinuitu, príjemným bonusom sú atraktívne priestory. Možnosť získať takúto originálnu nehnuteľnosť sa otvorila v Piešťanoch. Starší mlyn oživuje developer Ružový mlyn, s.r.o., člen skupiny Volare group AG.

...
Bory pokračujú na ceste k živej mestskej štvrti

Bory pokračujú na ceste k živej mestskej štvrti

O premenách krajiny súvisiacich s budovaním rozsiahleho projektu BORY z portfólia Penta Real Estate sme sa boli presvedčiť minulý rok v októbri. Od tejto doby sa na stavenisku zaznamenali ďalšie pokroky. Finalizuje sa druhá etapa bývania s názvom Bory Bývanie 2, do štádia realizácie sa dostala tretia a momentálne sú aktívne prípravy štvrtého obytného súboru.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame