Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady

Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady

Plocha po gumárenských závodoch Matador predstavuje lákavú rozvojovú oblasť v bratislavskej Petržalke. Ponúka dobré dopravné napojenie, rozširujúcu sa občiansku vybavenosť a naviac, vzhľadom na stále zachované industriálne dedičstvo, dávku bezpochyby svojského charakteru.

mMatadorka; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

 

Premena priemyselného areálu zahájená

Na postupnej transformácii tohto zaujímavého priemyselného areálu v blízkosti Železničnej stanice Bratislava-Petržalka sa má podieľať viacero projektov. Prvý, ktorý výraznejšie ohlásil jeho prerod je Matadorka. V porovnaní s ostatnými plánmi spájajúcimi sa s oživením územia novou funkčnou náplňou bola totiž rezidenčná budova projektovej a developerskej spoločnosti VI Group, s.r.o. už ukončená.

Na konci apríla prebiehalo finalizovanie štandardov a dolaďovanie sadových úprav. Informáciu o pokroku na stavenisku sme priniesli v marci minulého roku, v čase, keď hrubá stavba dosahovala úroveň 12. nadzemného podlažia. V súčasnosti sa čaká na vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia, proces bol zahájený v máji, pričom odovzdávanie zakúpených priestorov sa odhaduje v 3Q 2020.

 

MatadorkaaMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

MatadorkaMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

 

Najvyššia stavba v susedstve

Matadorka sa nachádza neďaleko nárožia Úderníckej a Kopčianskej ulice. So svojimi 29 podlažiami výškovo presahuje veže Vienna Gate v susedstve a poskytuje zaujímavé výhľady do širokého okolia. 

Podľa developera stál v úvode návrhového procesu úmysel priniesť do pretvárajúceho sa prostredia bývalého brownfieldu čistú a ľahkú architektúru, ktorá by napriek výraznému vertikálnemu rozmeru nepôsobila mohutným dojmom. Zo zámeru sa ďalej odvíjal návrh hmotového riešenia. Vo výsledku pozostáva z horizontálnej podnože a vežovej časti. Plasticitu a elegantné črty dodávajú projektu zaoblené balkóny a biela fasádna omietka použitá na väčšine fasády. 

MatadorkadMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

maVýhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

mbVýhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

mcVýhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

 

Dvor vo výške 4 nadzemného podlažia

Do užívania bude odovzdaných celkovo 335 bytov a apartmánov. Voľných zostalo len niekoľko kusov na najvyšších podlažiach, ktoré lákajú na pôsobivé výhľady, medzi nimi aj dva mezonety. Štandard v interiéroch, dverné výplne, laminátové podlahy, dlažby, obklady i sanita, bol ponúkaný v decentných farebných dekoroch a čistých líniách. 

Ako zaujímavosť projektu možno uviesť vnútorný dvor s komunitnými záhradami, posilňovňou a multifunkčným ihriskom umiestnený netradične vo výške 4 nadzemného podlažia, nad garážami a skladovacími kobkami.

Súčasné názory na tvorbu životaschopných mestských štruktúr zdôrazňujú dôležitosť zmiešavania funkcií, najmä v ťažiskových polohách. S prihliadnutím na charakter územia vzniklo v parteri 15 prevádzok, jedna bude fungovať ako materská škola. Finálna podoba priestorov, s výnimkou predškolského zariadenia ukončeného v štandarde, je už v rukách majiteľov. 

MatadorkabMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Projekt láka programom „All inclusive“, v cene je návrh interiéru

SKY PARK zaznamenal pokrok, prvé byty sa odovzdajú v lete

Zmeny v cenách bytov? Reaguje realitná kancelária HERRYS

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

PODCAST → Ideálny čas na hypotéku. Banky dávajú historicky najnižšie úroky

PODCAST → Ideálny čas na hypotéku. Banky dávajú historicky najnižšie úroky

Málokto si dnes môže dovoliť kúpiť nehnuteľnosť za vlastné peniaze. Túžba po vlastnom bývaní je samozrejmá a preto väčšina z nás prichádza do banky, aby si zobrala hypotéku na 30 rokov. Čo všetko si treba zvážiť pred  našim zadlžením sa v banke? Ako banky posudzujú jednotlivých žiadateľov? Je úroková sadza to jediné, čo si treba všímať a ako sa dá hypotéka dofinancovať, keď nemáme veľké úspory? O tom všetkom sme sa rozprávali v podcaste portálu N...
V trenčianskej časti Zlatovce rastie nová zóna, vzniknú aj Dve veže

V trenčianskej časti Zlatovce rastie nová zóna, vzniknú aj Dve veže

Po článku o adaptácii univerzity uvádzame ďalšiu z trenčianskych rezidenčných nehnuteľností, ktorá vznikne v mestskej časti Zlatovce. Svoje developerské aktivity sem sústredila spoločnosť RV 3, s.r.o.. Zastavané územie postupne rozširuje budovaním rozsiahlej obytnej štvrte pod názvom Rezidencia Vinohrady vyskladanej z viacerých projektov. Dnes sa zameriame konkrétne na bytové domy Dve veže.

...
3 námestia v centre Bratislavy sa zjednotia, svoju atmosféru si však zachovajú

3 námestia v centre Bratislavy sa zjednotia, svoju atmosféru si však zachovajú

Živé námestie bolo nedávno predstavené v novej podobe. Vkusný návrh nemeckého tímu, Atelier Loidl Landscape Architects Berlin a štúdio BPR Dr. Schäpertons Consult, priniesla súťaž po prvýkrát na Slovensku zrealizovaná formou súťažného dialógu. Zvolený postup umožnil zohľadniť ďalšie názory, počas procesu tvorby sa pracovalo s výstupmi a odporúčaniami porotcov, expertov i zainteresovaných, lokálnych aktérov.

...
Rozvoj novej štvrte pri Malackách uvádza príjemný projekt

Rozvoj novej štvrte pri Malackách uvádza príjemný projekt

Na interiér svojho bytu má veľký dosah každý majiteľ, vonkajší vzhľad samotného objektu je však samozrejme daný a možnosti ovplyvniť ho minimálne. O to viac poteší, ak má architektúra dobrú úroveň. Jeden z dizajnovo príjemných počinov aktuálne realizuje spoločnosť ATOPS Development Corvus s.r.o.. Prvá etapa novostavby CORVUS MALACKY by mala byť ukončená na jeseň a odovzdaná do konca roku.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon