Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Všetky články

Aké parky nájdeme vo svetových veľkomestách

Aké parky nájdeme vo svetových veľkomestách

Veľký priestranný park plný živej zelene by nemal chýbať v žiadnom veľkomeste sveta. Nielenže bude jeho pľúcami a žiadaným estetickým oživením, jeho obyvateľom poslúži aj ako tiché a pokojné útočisko pred mestským ruchom. Platí to najmä o parkoch v tých najpulzujúcejších metropolách.

...

Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Mnohých ľudí to ťahá do sveta. Tak to bolo aj v prípade Rasťa a jeho partnerky. Po troch rokoch v Londýne sa však rozhodli, že sa vrátia domov. Všetci však vieme, že domov je hlavne tá nehnuteľnosť, ktorá ten domov naozaj aj poskytne. A tak sa čerstvá rodina rozhodla pre kúpu svojho vlastného hniezdočka.

...

Ideály

Ideály "Záhradného mesta" ožívajú v projekte Pekná vyhliadka

Záhradné mesto je koncept z prelomu 19. a 20. storočia, ktorý reaguje na negatívne dôsledky rozvoja priemyslu v mestách. Podstatou bolo vybudovanie nových sebestačných štruktúr osídlenia poskytujúcich kvalitné bývanie s dôrazom na prírodnú zložku prostredia. Lokálne pracovné príležitosti mali posilniť komunitu i väzby s miestom a zabezpečiť nezávislosť na hlavnom sídle.

...

6 z najväčších letísk sveta

6 z najväčších letísk sveta

Nedávne otvorenie čínskeho letiska Daxing znova prepisovalo rebríčky najväčších letísk sveta. Niekdajší lídri tohto poradia sa tak znova trochu prepadli. Napriek tomu ostávajú v centre pozornosti a naďalej prepravujú milióny pasažierov, čo platí aj o šestke letísk patriacich medzi tie najväčšie.

...

Víťaz CE ZA AR ´19, kvalitnejšia architektúra za cenu bývania porovnateľnú s konkurenciou

Víťaz CE ZA AR ´19, kvalitnejšia architektúra za cenu bývania porovnateľnú s konkurenciou

Súťaž CE ZA AR organizovaná Slovenskou komorou architektov už 18. rok upozorňuje na originálne a výnimočné architektonické diela. Nominácia a rovnako následné víťazstvo projektu NIDO v kategórií Bytové domy v tohtoročnom CE ZA AR 2019 teda rozhodne neprekvapí. Sympatický rezidenčný súbor navrhnutý ateliérom GRIDO architekti si ocenenie i väčšiu pozornosť určite zaslúži.

...

Chcete článok v Magazíne?

Kontaktujte nás pre vypracovanie cenovej ponuky PR článku alebo dodatočné informácie.

Ceny bytov idú hore aj v malých mestách

Ceny bytov idú hore aj v malých mestách

Nájsť dvojizbový byt, v ktorom sa dá bývať hneď bez prerábky a v rozpočte, ktorý na to majú vyčlenený, je ťažké. Mladí manželia majú rozpočet 80-tisíc EUR. Sú z Trenčianskych Teplíc, kde s malou dcérkou bývajú v prenájme. Chceli by si kúpiť na začiatok dvojizbový byt. Svoje šance na kúpu bytu v ich finančných možnostiach vidia skôr v Novej Dubnici alebo v Dubnici nad Váhom, kde sú byty lacnejšie ako v ich rodisku. Určite ste si zvykli, že v každ...