Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vilu návrhára Karla Lagerfelda na Riviére si môžete prenajať „už“ od 15 tisíc eur za noc

Vilu návrhára Karla Lagerfelda na Riviére si môžete prenajať „už“ od 15 tisíc eur za noc

Legendárny módny dizajnér módneho domu Chanel zanechal po svojej smrti bohatý odkaz, ktorý vdýchol nielen stovkám ikonických modelov, ale aj svojmu elegantnému letnému domu na Francúzskej riviére. Teraz v ňom môžete stráviť luxusnú dovolenku.

Zdroj: EDGE RETREATS

Kreatívny riaditeľ francúzskeho módneho domu Chanel Karl Lagerfeld (1933 – 2019) mal množstvo fanúšikov. Jeho modely s noblesnou eleganciou milovali celebrity ako Nicole Kidman, Beyoncé či Victoria Beckham, ale aj princezná Diana. Ostal po ňom aj letná vila na Francúzskej riviére, ktorá nesie meno La Vigie. Má panoramatický výhľad na Stredozemné more a ponúka honosný dizajn. Bohatí dovolenkári alebo módni fajnšmekri si v nej teraz môžu rezervovať oddychový pobyt.

Zdroj: Patrick McMullan/ Getty Images

Zdroj: Getty Images

Sídlo so šiestimi spálňami a štyrmi kúpeľňami sa nachádza na výbežku Roquebrune-Cap-Martin vo Francúzsku na hranici s Monakom. Podľa Aurelie Lepercq, riaditeľky spoločnosti Edge Retreats, platformy na prenájom luxusných dovoleniek, ktorá tento dom ponúka, nemá vila La Vigie obdobu. Je jednou z najprestížnejších na Francúzskej riviére vďaka svojej histórii, architektúre, nádhernej výzdobe a vynikajúcej polohe.

Zdroj: EDGE RETREATS

Zdroj: EDGE RETREATS

Tyrkysové more je viditeľné takmer z každej miestnosti domu, ktorý je obklopený záhradami. K dispozícii je aj terasa s bazénom s rozlohou viac ako 230 m2, kde sa hostia môžu tiež pokochať výhľadom. Okrem záhrad a terasy je k dispozícii aj blízky luxusný rezort Monte Carlo Beach Club, vzdialený približne 100 metrov. 

Zdroj: EDGE RETREATS

Zdroj: EDGE RETREATS

Dom má aj zaujímavú históriu. Pochádza z roku 1902 a počas druhej svetovej vojny ho využívali nemeckí vojaci ako pozorovateľňu. Pán Lagerfeld, ktorý kraľoval značke Chanel 36 rokov, si tento čarovný dom kúpil v roku 1988. Sídlo zrekonštruoval a žil v ňom do konca 90-tych rokov, neskôr ho využíval ako letné sídlo.

Zdroj: EDGE RETREATS

Zdroj: EDGE RETREATS

Všetky izby sú žiarivo biele v kontraste s modrým nebom a morom, ale v každej z nich sa objavuje fialová, oranžová alebo zelená farba. K pozoruhodným prvkom domu patrí biliardová miestnosť, minimalistická kancelária, šatne a upravený pozemok s urastenými palmami, ktoré obklopujú nehnuteľnosť.

Zdroj: EDGE RETREATS

Vo vile sa môže ubytovať až 12 hostí, pričom cena prenájmu sa pohybuje od 15 000 do 45 000 eur za noc, podľa ročného obdobia. No neprenajmi si to!Ceny zahŕňajú denné raňajky a upratovanie, 24-hodinovú bezpečnostnú službu a bezplatný vstup na súkromnú pláž a do bazéna olympijskej veľkosti v plážovom klube Monte-Carlo. Minimálna dĺžka pobytu je sedem dní.

Zdroj: mansionglobal.com

Zdroj foto: EDGE RETREATS

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Salvádor vybuduje eko mesto Bitcoin City v tvare mince

Salvádor vybuduje eko mesto Bitcoin City v tvare mince

Bitcoin má v stredoamerickej krajine dvere otvorené dokorán. Salvádor sa v septembri stal vôbec prvou krajinou sveta, kde túto kryptomenu povýšili na oficiálne platidlo. Tým sa plány predstaviteľov štátu súvisiace s Bitcoinom nekončia. Už niekoľko týždňov je na stole aj návrh nového eko mesta inšpirovaného práve touto kryptomenou.

...
Čierna stavba kontroverzného developera Mohameda Hadida v LA sa bude búrať, hrozí, že sa zrúti z útesu

Čierna stavba kontroverzného developera Mohameda Hadida v LA sa bude búrať, hrozí, že sa zrúti z útesu

Gigantická nedokončená stavba v lukratívnej štvrti Los Angeles, ktorú susedia volajú „Vesmírna loď Enterprise“, bola po piatich rokoch súdnych sporov predaná v aukcii za 5 miliónov dolárov. Jej majiteľ, jordánsko – americký luxusný developer dlho odolával, ale zákon ho dostihol. Súd nariadil, že sa musí do 9 mesiacov zbúrať.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon