Klenovec (okres Rimavská Sobota)
Pozemok pre rodinné domy
Hľadám pre klientov dom na chalupu na pokojnom mieste v blízkosti prírody. Prípadne pozemok na stavbu chalupy. Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti takéhoto typu alebo o nejakej takej viete, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle 0908 760 351 alebo na medved@romantickechalupy.sk Sme jediná RK zaoberajúca sa predajom výhradne vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Zabezpečíme kompletný právny a katastrálny servis. Máme profesionálny prístup a zároveň seriózne a príjemné jednanie.
Ratkovské Bystré (okres Revúca)
Vidiecky dom
Hľadám pre klientov zachovalý dom na chalupu na pokojnom mieste v blízkosti prírody. Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti takéhoto typu alebo o nejakej takej viete, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle 0908 760 351 alebo na medved@romantickechalupy.sk Sme jediná RK zaoberajúca sa predajom výhradne vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Zabezpečíme kompletný právny a katastrálny servis. Máme profesionálny prístup a zároveň seriózne a príjemné jednanie.
Ratkovské Bystré (okres Revúca)
Rodinný dom
Hľadám pre klientov zachovalý dom na chalupu na pokojnom mieste v blízkosti prírody. Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti takéhoto typu alebo o nejakej takej viete, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle 0908 760 351 alebo na medved@romantickechalupy.sk Sme jediná RK zaoberajúca sa predajom výhradne vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Zabezpečíme kompletný právny a katastrálny servis. Máme profesionálny prístup a zároveň seriózne a príjemné jednanie.
Chľaba (okres Nové Zámky)
Objekt pre obchod
530 m²
Hľadáte zaujímavé miesto pre svoje podnikanie blízko prírody a termálov alebo hľadáte dlhodobé riešenie pre Vaše súkromné firemné akcie? Penzión Horizont môže byť Vaša najlepšia voľba, keď hľadáte kľud, prírodu a niečo špeciálne pre Vašich návštevníkov. Čo mám tým špeciálnym na mysli? Jednoznačne, miestnu rozmanitú prírodu a nespočetné možnosti trávenia voľného času v okolí. Nájdete tu okrem kopcov a lesov aj rieky a pláže, termále, cyklotrasy a historické mestá... Hlavná budova penziónu pozostáva z troch podlaží, kde je dokopy 12 izieb a 9 kúpelní. Na prízemí sa nachádza predsieň a vstupná hala s miestnosťou na recepciu, je tu aj veľká spoločenská miestnosť - jedáleň, sociálne miestnosti a v zadnej časti sa nachádza kuchyňa a skladové priestory. Na prvom poschodí sú dve menšie izby so spoločnou kúpeľňou a dva veľké apartmány s dvomi izbami, vlastnou kúpeľňou a predsieňou. Druhé poschodie - obytné podkrovie bolo rozdelené na dve časti ( apartmány ), ktoré sú si zrkadlovo totožné. Každý apartmán má 3 izby, ktoré majú jednu spoločnú kúpeľňu a predsieň. K hlavnej budove bol pristavený prízemný byt, ktorý pozostáva z dvoch priestranných izieb, veľkej kuchyne a kúpeľne. Táto časť budovy je v horšom, schátralom stave, vyžaduje okamžitú rekonštrukciu. Ku penziónu patria dve terasy - na prízemí, ktorá sa tiahne po celej dĺžke penziónu a na poschodí bola vytvorená ďalšia terasa na streche prízemného bytu, sú to ideálne miesta pre príjemné letné posedenia. Penzión stojí na 927 m2 rovinatom pozemku, prístup má po asfaltovej ceste. K dispozícií má vodu z obecného vodovodu a elektrinu, ktoré sú zavedené do budovy, ale súčasne odpojené. Ohrev vody zabezpečujú elektrické bojlery, kúrenie bolo riešené taktiež elektrinou. K dispozícií je komín. Z pohľadu dispozície a vybavenosti je tento objekt ideálny na ďalšie využitie v cestovnom ruchu, či ste investor, alebo súkromná osoba, ktorá hľadá zaujímavé možnosti podnikania, keďže nielen blízke okolie je ideálne na rekreáciu. Kúsok od penziónu je vstup do lesa, ktorý pokrýva celé pohorie Burdov, ktoré je najjužnejšie slovenské pohorie a je chránené piatym stupňom ochrany - prírodná rezervácia Kováčovské kopce je klenotom vďaka jej fauny a flóry, ktoré je možné spoznať na mnohých turistických trasách. Kontrastom miestnej kopcovitej krajiny sú rozsiahle štrkové pláže rieky Dunaj, ktoré spolu s jedinečným prírodným úkazom - sútokom troch riek, poskytujú ideálne možnosti na vodné športy a rybolov. V blízkosti sa nachádza sútok rieky Dunaj a Ipeľ, ako aj Dunaja a Hrona. Región Podunajska poskytuje nespočetné možnosti na trávenie voľného času - je bohaté na termálne pramene, najbližšie sa nachádza najväčšie termálne kúpalisko Vadaš a wellness v Štúrove, len kúsok odtiaľ, cez pohraničný most sa dostanete do historického maďarského mesta Ostrihom, kde nájdete najväčší katolický kostol v Maďarsku. Len kúsok za mestom sa rozprestiera rekreačná oblasť Pilišského pohoria a 60 km je vzdialené slávne hlavné mesto-Budapešť.
Banská Štiavnica (okres Banská Štiavnica)
1 izbový byt
45 m²
Dnes Vám ponúkame skvost, umiestnený priamo v historickom centre mesta so zárukou širokých možností. Rozľahlý objekt s dvoma nadzemnými podlažiami a suterénom, 3 krídla budovy uzatvárajú dvor. Komplex je rozdelený na apartmány, ktoré budú dokončené vo vysokej kvalite. Predpokladaný termín dokončenia 1-3/2027. V inzeráte sú uvedené fotky z iných, už predaných objektov od toho istého stavebníka. Apartmán, má plochu 45,22 m², farba v pôdoryse je lososová. História objektu siaha do prvej polovice 15. storočia. Na prelome 16. a 17. storočia si prešiel rozsiahlou renesančnou prestavbou. Od 17. storočia bola v budove dostavníková pošta a hostinec. V 19. a 20. storočí bol objekt využívaný polyfunkčne a vtedy získal názov Hellov dom. O unikátnosti tohto stavby svedčia architektonické detaily. Desať minút chôdze od objektu sa nachádza jeden z najkrajších tajchov Štiavnických vrchov. V regióne nájdete i mnoho iných rekreačných príležitostí: ako jazerá Klinger, Vindšachta, Bakomi, Evička, Richnavské a Počúvadlo. Ďalej rezort Salamandra, ale aj kaštieľ vo Sv. Antone. Pokiaľ ste milovníci Banskej Štiavnice a jej histórie, táto ponuka Vás uchváti. Objekt je národná kultúrna pamiatka a v prípade ďalšej rekonštrukcie je možné čerpať z fondov na obnovu pamiatok.
Moča (okres Komárno)
Rodinný dom
80 m²
Hľadáte kľudné miesto na okraji dediny na svoj vysnívaný dom / chalupu ? Tento 1000 m2 pozemok s pozostatkami pôvodného domu sa nachádza na okraji vinárskej dedinky Moča, vo veľmi kľudnej časti, cca 1 km od Dunaja. Je to rovinatý pozemok, ktorý má obdĺžnikový tvar, prístupová cesta k nemu je po asfaltovej ceste. Na pozemku stojí dom so súpisným číslom, ktorý má prednú časť postavenú z nepálenej tehly a je v schátranom stave, preto je už určená na demoláciu. Zadná časť domu sa dostavovala neskôr v roku 1973 z pálenej tehly, túto časť domu by ešte bolo možné zachrániť. Na pozemku je pôvodná studňa a hospodárske miestnosti vhodné na chov zvierat či iné účely. Elektrický stĺp je priamo pri pozemku. Vodovod ani plynovod v tejto časti obce nie je vybudovaný. Pozemok je možné rozšíriť o ďalších 515 M2 vinice, nachádzajúcej sa priamo vedľa pozemku, ktorú máme taktiež v ponuke. Centrum obce s kompletnou občianskou vybavenosťou sa nachádza cca 500 m od domu. Rieka Dunaj so svojimi štrkovými plážami ponúka skvelé podmienky na trávenie voľného času pri vode. Popri nej vedie medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6, ktorá je skvelá voľba pre aktívnych výletníkov, pretože siaha až po Čierne more. Len 10 km od domu sa nachádza termálne kúpalisko a Wellness Patince. V okolí je množstvo ďalších termálnych prameňov, ako aj najväčšie termálne kúpalisko na Slovensku Vadaš Štúrovo je vzdialené len 20 km. V okolí sú ďalšie zaujímavé miesta na výlety, napr. okresné historické mesto Komárno, kráľovské maďarské mesto Ostrihom a hlavné mesto Maďarska, Budapešť. Pre milovníkov hôr sa tu neďaleko rozprestiera najjužnejšie pohorie Slovenska - Burdov a na opačnej maďarskej strane Dunaja - Vyšehrad, ponúkajúc množstvo turistických trás rôznej náročnosti.
Sušany (okres Poltár)
Rodinný dom
Hľadám pre klientov dom na chalupu na pokojnom mieste v blízkosti prírody. Prípadne pozemok na stavbu chalupy. Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti takéhoto typu alebo o nejakej takej viete, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle 0908 760 351 alebo na medved@romantickechalupy.sk Sme jediná RK zaoberajúca sa predajom výhradne vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Zabezpečíme kompletný právny a katastrálny servis. Máme profesionálny prístup a zároveň seriózne a príjemné jednanie.
Chľaba (okres Nové Zámky)
Chalupa, rekreačný domček
100 m²
Táto kompletne zrekonštruovaná dvojposchodová chatka sa nachádza v chatovej oblasti Kováčovské kopce v blízkosti obce Chľaba a kúpeľného mesta Štúrovo. Stojí na neoplotenom mierne svahovitom pozemku s celkovou rozlohou 689 m2. Chata prebehla v roku 2019 kompletnou rekonštrukciou na prízemí a na poschodí čiastočnou. Boli vymenené okná, dvere, položené podlahové kúrenie, nové omietky a strop, vymenené elektrické vedenia a bolo spravené vonkajšie zatepletenie. Na prízemí sa z predsiene dostaneme do priestrannej obývačky, ktorá je spojená s jedálňou a kompletne vybaveným kuchynským kútom. Ozdobou miestnosti je centrálne umiestnený krb, ktorý vykúri obidve poschodia. Na poschodí sú tri spálne, ktoré spája ďalšia miestnosť s rozťahovacím gaučom. Kúpeľňa s WC je umiestnená na prízemí. Ku chatke patrí zastrešená terasa, pod ktorou je pivničná miestnosť na uloženie záhradného príslušenstva a skladovania dreva. Do chatky je zavedená elektrina, voda z obecného vodovodu a odpady sú riešené žumpou. Súčasťou predaja je aj spoluvlastnícky podiel v prístupovej ceste, ktorá je až ku chatke asfaltová. V okolí chatky sú ďalšie chaty a zariadenia rekreačného využitia, neďaleko sa nachádza aj reštaurácia. Okolie chatky ponúka množstvo príležitostí na trávenie voľného času. Prírodná rezervácia Kováčovské kopce ponúkajú množstvo turistických trás s krásnymi výhľadmi na kľukatý tok rieky Dunaj, ktorého štrkové pláže sú ideálnym miestom pre rybárov a milovníkov vodných športov. Neďaleko sa nachádza aj sútok Dunaja a Hronu ako aj Dunaja a Ipľa, ktorý je taktiež rajom pre rybárov a kajakárov. Len 10 km je vzdialené kúpeľné mesto Štúrovo a Ostrihom, kde nájdete aj historické centrum a najväčšiu katedrálu v celom Maďarsku.
Krná (okres Poltár)
Rodinný dom
Hľadám pre klientov zachovalý dom na chalupu na pokojnom mieste v blízkosti prírody. Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti takéhoto typu alebo o nejakej takej viete, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle 0908 760 351 alebo na medved@romantickechalupy.sk Sme jediná RK zaoberajúca sa predajom výhradne vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Zabezpečíme kompletný právny a katastrálny servis. Máme profesionálny prístup a zároveň seriózne a príjemné jednanie.
Hradište (okres Poltár)
Rodinný dom
Hľadám pre klientov zachovalý dom na chalupu na pokojnom mieste v blízkosti prírody. Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti takéhoto typu alebo o nejakej takej viete, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle 0908 760 351 alebo na medved@romantickechalupy.sk Sme jediná RK zaoberajúca sa predajom výhradne vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Zabezpečíme kompletný právny a katastrálny servis. Máme profesionálny prístup a zároveň seriózne a príjemné jednanie.
České Brezovo (okres Poltár)
Rodinný dom
Hľadám pre klientov zachovalý dom na chalupu na pokojnom mieste v blízkosti prírody. Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti takéhoto typu alebo o nejakej takej viete, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle 0908 760 351 alebo na medved@romantickechalupy.sk Sme jediná RK zaoberajúca sa predajom výhradne vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Zabezpečíme kompletný právny a katastrálny servis. Máme profesionálny prístup a zároveň seriózne a príjemné jednanie.
Bátovce (okres Levice)
Chalupa, rekreačný domček
30 m²
Poschodová, murovaná, celoročne obývateľná chatka, ktorú Vám dnes ponúkame sa nachádza v chatovej oblasti neďaleko priehrady Lipovina. Na prízemí o výmere 16m2 je denná miestnosť, kuchynský kút, sprcha a toaleta. V podkroví sa nachádza spálňa. Nehnuteľnosť má terasu v záhrade pred chatkou a aj priestranná drevená terasa pri vchode do chatky. Súčasťou ponuky je záhrada s ovocnými drevinami. V chatke je kvalitná pivnica na sklad ovocia, náradia a materiálu. Chatka uvíta kozmetickú rekonštrukciu, presne podľa predstáv budúceho majiteľa.
Nová Vieska (okres Nové Zámky)
Záhrada
3281 m²
Rozľahlý pozemok o rozlohe vyše 3000 m2 sa nachádza na polosamote blízko dedinky Nová Vieska a prírodnej rezervácie Parížske močiare. Je obklopený krásnou južanskou prírodou - vinicami, agátovým lesom a močiarom pokrytím rákosím. Predná časť pozemku je rovinatá plocha, vhodná na výstavbu rodinného domu alebo chaty. Pozemok pokračuje na strmom svahu, po ktorom sa ťahajú dlhé rady viníc. Z hornej časti pozemku sa poskytuje krásny výhľad na okolie. Na úplnom vrchu sa nachádza lúka s chatkou, ku ktorej pozdĺž pozemku vedie nespevnená cesta a elektrické vedenie. Vodovodné a plynové potrubia sú v dosahu, na opačnej strane asfaltovej cesty. Okolitá príroda - prírodná rezervácia, lesy, lúky, vínne údolie a neďaleké jazero sú skvelým miestom na relax a trávenie voľného času v prírode. Najväčšie termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo je vzdialené len 25 km. Neďaleké Kováčovské kopce ponúkajú výborné podmienky na nenáročnú turistiku, ponúkajúc krásny výhľad na rieku Dunaj. Dlhé prírodné pláže popri Dunaji sú stvorené na oddych a rekreáciu pri vode. Historické mesto Ostrihom a neďaleký Budapešť sú taktiež obľúbenou destináciou na výlety.
Belá (okres Nové Zámky)
Chalupa, rekreačný domček
50 m²
Dvojposchodová chata s vínnou pivnicou sa nachádza na okraji viničného vŕška malebnej obci Belá. Stojí na svahovitom pozemku s celkovou rozlohou vyše 2100 m2. Záhrada je husto zasadená viničom. Ku chatke vedie asfaltová cesta, na vrchnom poschodí sa nachádzajú tri izby, špajza a predsieň. Na prízemí sa nachádzajú taktiež tri miestnosti, používané na spracovanie hrozna a vína, pod ktorými sa nachádza betónová vínna pivnica. Chatka má aj terasu a balkón, odkiaľ je krásny výhľad na protiľahlé maďarské pohorie Gerecse, ktoré sa rozprestiera na druhej strane Dunaja. Chatka je v pôvodnom stave, vyžaduje rozsiahlu rekonštrukciu. Elektrina, ani vodovod v dosahu nie je. Vďaka svojej dispozície je chatka ako stvorená na oddych v prírode, panuje tu kľud a ticho. Centrum obce je vzdialené len 1,5 km. V blízkom, len zopár km vzdialenom meste Štúrovo sa nachádza najväčšie termálne kúpalisko Vadaš a hraničný priechod do historického maďarského mesta Ostrihom. Odkiaľ je to už len na skok do prírodnej rezervácie Kováčovské kopce, kde nájdete množstvo turistických trás.
Banská Štiavnica (okres Banská Štiavnica)
Rodinný dom
70 m²
Predstavte si, že sa každé ráno zobudíte na mieste, kde sa história snúbi s prírodou. Pred vami sa rozprestiera ikonická Kalvária a historické centrum Banskej Štiavnice, zatiaľ čo len pár minút pešo sa nachádza romantické jazero Klinger – jedno z najkrajších tajchov v regióne. Táto výnimočná nehnuteľnosť s jednou z najväčších záhrad v danej lokalite ponúka absolútne súkromie, čarovnú atmosféru a nesmierny potenciál pre tých, ktorí hľadajú miesto s hodnotou a charakterom. V tomto momente je predmetom predaja polovica rodinného domu (70 m² z celkových 130 m²) + polovica podielu na pozemku 2 500 m². Záhrada je jedna z najväčších v tejto časti Štiavnice. Prestížna poloha s výhľadom na Kalváriu a historické centrum. Dom je v pôvodnom, ale veľmi zachovalom stave – ihneď obývateľný, s možnosťou zobytniť podkrovie. V druhej časti domu žije 93-ročný pán. Táto ponuka predstavuje vzácnu investičnú príležitosť v jednej z najžiadanejších lokalít Banskej Štiavnice. Ak túžite po mieste s históriou, nádherným výhľadom a možnosťou vlastnej realizácie, táto nehnuteľnosť je pre vás. Vhodné pre solventného záujemcu, ktorý vie oceniť hodnotu lokality. Pre viac informácií a obhliadku ma neváhajte kontaktovať.
Banská Štiavnica (okres Banská Štiavnica)
1 izbový byt
37 m²
Dnes Vám ponúkame skvost, umiestnený priamo v historickom centre mesta so zárukou širokých možností. Rozľahlý objekt s dvoma nadzemnými podlažiami a suterénom, 3 krídla budovy uzatvárajú dvor. Komplex je rozdelený na apartmány, ktoré budú dokončené vo vysokej kvalite. Predpokladaný termín dokončenia 1-3/2027. V inzeráte sú uvedené fotky z iných, už predaných objektov od toho istého stavebníka. Apartmán, má plochu 37,19 m², farba v pôdoryse je okrová v ponuke za 127 000 € História objektu siaha do prvej polovice 15. storočia. Na prelome 16. a 17. storočia si prešiel rozsiahlou renesančnou prestavbou. Od 17. storočia bola v budove dostavníková pošta a hostinec. V 19. a 20. storočí bol objekt využívaný polyfunkčne a vtedy získal názov Hellov dom. O unikátnosti tohto stavby svedčia architektonické detaily. Desať minút chôdze od objektu sa nachádza jeden z najkrajších tajchov Štiavnických vrchov. V regióne nájdete i mnoho iných rekreačných príležitostí: ako jazerá Klinger, Vindšachta, Bakomi, Evička, Richnavské a Počúvadlo. Ďalej rezort Salamandra, ale aj kaštieľ vo Sv. Antone. Pokiaľ ste milovníci Banskej Štiavnice a jej histórie, táto ponuka Vás uchváti. Objekt je národná kultúrna pamiatka a v prípade ďalšej rekonštrukcie je možné čerpať z fondov na obnovu pamiatok.
Modrany (okres Komárno)
16 m²
Pôvodná pivnička sa nachádza na rovinatom pozemku s rozlohou vyše 1000 m2 na viničnom vŕšku v katastri obce Modrany. Je to domček pozostávajúci z tehlovej klenbovej pivnice so vstupnou predsieňou a úložným priestorom na povale. Bol roky nevyužívaný, všetky prístroje na výrobu vína v ňom ostali, tak ako ich naposledy po zbere a spracovaní vína uložili. Človek tu má pocit, akoby sa tu zastavil čas, ešte aj stará petrolejka stále pyšne visí na stene. Pivnička stojí približne v strede pozemku, za ním je hustý porast rôznych drevín. Predná časť pozemku by sa dala využiť na stavbu ďalšej chatky alebo pivnice. K pozemku vedie z obce z časti asfaltová a nespevnená cesta. Na viničný vŕšok bol prednedávnom dovedený obecný vodovod, prípojka je už pripravená priamo pri pozemku, aktuálne sa čerpá voda zo spoločnej studne. Elektrina je taktiež v dosahu, ktorá je vedená priamo popri domčeku. Vinohrad je vzdialený cca 1,5 km od centra obce. Dedinka Modrany leží len 20 km od okresného mesta Komárna a patrí do významnej vinárskej oblasti, kde sa vyrábajú najlepšie vína Slovenska. O čom svedčia aj miestne vinárske slávnosti, ktoré sa každoročne organizujú priamo pri pozemku. Z viničného vŕšku je neskutočný výhľad na vrchol maďarského pohoria Gerecse, ktoré spolu s mohutnou riekou Dunaj tvoria hranicu s Maďarskom. Bohatstvo Podunajska, ako je množstvo termálnych kúpalísk, historických miest, medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6 a krásne dunajské pláže, sú len malou ochutnávkou na trávenie voľného času.
Gbelce (okres Nové Zámky)
Rodinný dom
100 m²
Pôvodný trojizbový rodinný dom sa nachádza v kľudnej časti vinárskej dedinky Gbelce. Stojí na mierne svahovitom rozľahlom pozemku s celkovou výmerou vyše 6800 m2, na ktorom sa nachádza aj pôvodná pivnica a kopaná skružová studňa. Dom pozostáva z troch izieb a jednej menšej miestnosti, kuchyne, kúpelne, predsiene a krásne presklenej verandy. Dom má tri vchody a podkrovie je vďaka vyvýšenej streche vhodný na zobytnenie. Dom je súčasne v neobývateľnom, zanedbanom stave, vyžaduje kompletnú rekonštrukciu. Na dom bola vybavovaná dotácia na prestavbu, ktorú si nový majiteľ môže uplatniť. Na pozemok je zavedená elektrina, voda z obecného vodovodu a plynovod. Odpady sú riešené žumpou. Vďaka svojmu umiestneniu a rozlohe je tento dom ideálny na hospodárenie a iné podnikateľské účely, pozemok je možné rozdeliť a využiť na stavbu ďalších objektov, Prostredie je vhodné pre ľudí, ktorí hľadajú kľud a súkromie, dom je preto vhodný na využitie aj ako chalupa alebo na ozajstné vidiecke bývanie. Od centra obce, kde nájdete kompletnú občiansku vybavenosť je vzdialený len 1,4 km. Obec hraničí s prírodnou rezerváciou Parížske močiare, 1,4 km od domu sa nachádza jazero s rozhľadňou. Okolité kopce slúžia na pestovanie viniča, ktorému sa tu vďaka vhodnej klíme dobre darí. Obec sa nachádza v regióne Podunajska, ktoré je preslávené veľkým počtom termálnych prameňov. Napr. najväčšie termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo je vzdialené len 19 km od obce, kde nájsť aj hraničný priechod do historického maďarského mesta Ostrihom. Medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6 sa tiahne popri Dunaji a pokračuje cez Dunajsko-Ipeľský národný park, kde nájsť množstvo turistických trás.
Nová Vieska (okres Nové Zámky)
Rodinný dom
120 m²
Tento pôvodný štvorizbový dom vhodný aj na chalupu sa nachádza v kľudnej časti obce Nová Vieska. Stojí na rozľahlom rovinatom pozemku s celkovou rozlohou vyše 2200 m2, ktorý siaha až do prírodnej rezervácie Parížske močiare. Prízemný poschodový dom stojí na vyvýšených základoch, pozostáva zo štyroch izieb, kuchyne, kúpelne, špajze, predsiene a veľkej komory - z ktorej sa dá dostať na povalu. Zadná časť domu je podpivničená. Do domu je zavedená elektrina, voda z obecného vodovodu a plynovod. Kúrenie je možné kombinovane, lokálne - plynovými gamatkami a k dispozícií je aj centrálne umiestnený komín, na ktorý je napojený krb na tuhé palivo. Odpady sú riešené trativodom. Záhrada o veľkosti cca 12 m x 150 m má nepravidelný tvar, ku koncu sa mierne rozširuje a je v kompletne zarastenom stave, roky nevyužívaná. Po vyčistení je vhodná na pestovanie alebo na pásanie hospodárskych zvierat, na čo je možné využiť aj lúku za záhradou. Centrum obce so základnou občianskou vybavenosťou je vzdialené len 700 m od domu. Nemôžem zabudnúť spomenúť ani dobré dopravné spojenie s mestom Štúrovo a Nové Zámky - odkiaľ sa dostanete priamym vlakovým spojom za jednu hodinku do Budapešti a Bratislavy. Dom je svojou dispozíciou a umiestnením vhodný na celoročné bývanie na vidieku ale aj na rekreačné víkendové využitie, keďže v blízkosti domu je cesta, po ktorej sa za 5 minút pešej chôdze dostanete k jazeru, okolo ktorého boli vybudované lavičky na posedenie a piknik v prírode. Pri jazere preteká aj potok Paríž, ktorý je menovateľom miestnej prírodnej rezervácie. Popri potoku vedie náučný chodník až do susednej obce Gbelce, kde nájdete rozhľadňu ponad močiare. V okolí obce nájdete množstvo ďalších miest na výlety: len 20 km je vzdialené najväčšie termálne kúpalisko Vadaš v meste Štúrovo, kde je aj hraničný priechod do historického maďarského mesta Ostrihom. Neďaleko sa rozprestiera najjužnejšie slovenské pohorie Burdov, ktoré je preplnené turistickými trasami s krásnym výhľadmi na kľukatú rieku Dunaj.
Banská Štiavnica (okres Banská Štiavnica)
1 izbový byt
60 m²
Ponúkame Vám na predaj mezonetový apartmán, ktorý je tvorený open koncept priestorom. Nehnuteľnosť je situovaná na prvom poschodí historickej budovy v Štiavnických Baniach, pitoresknej historickej obce neďaleko Banskej Štiavnice. Nehnuteľnosť má investičný potenciál. Baroková stavba vznikla začiatkom 18. storočia, zmenila svoju funkciu – zo sakrálnej po svetskú. V 19. storočí školu viedla jezuitská rehoľa sídliaca v kláštore oproti, niektoré predmety prednášali rehoľné sestry, a aj preto je budova lokálna známa ako dievčenská škola. V priestoroch objektu bola jedinečná rezbárska škola, ktorej meno prekračovalo hranice monarchie. Budova si prešla kompletnou rekonštrukciou, inšpirovanou hotelom DIVNÁ PANI v Banskej Štiavnici. Apartmán sa predáva dokončený, ako môžete vidieť na fotkách: kúpeľňa, kuchynská linka, podlahy a aj nábytok. Kúrenie je podlahové. Súčasťou apartmánu je aj podiel na spoločných priestoroch a pozemku. Päť minút chôdze od objektu sa nachádza tajch Evička. V regióne nájdete i mnoho iných rekreačných príležitostí: ako jazerá Klinger, Vindšachta, Bakomi, Richnavské a Počúvadlo. Ďalej rezort Salamandra, ale aj kaštieľ vo Sv. Antone. Objekt je národná kultúrna pamiatka. Pri rýchlom jednaní dohoda o cene možná.
Štiavnické Bane (okres Banská Štiavnica)
Rodinný dom
90 m²
Miesto, kde sa história spája s prírodou a každý kút dýcha jedinečnou atmosférou. Táto chalúpka, banícky domček s dušou, situovaná nad cestou s krásnym výhľadom, ponúka útočisko pre tých, ktorí túžia po inšpirácii a priestore na realizáciu svojich predstáv. Či už hľadáte romantickú rekreačnú chalupu, ateliér na tvorbu alebo útulný víkendový dom, toto miesto vám umožní splniť si sny. Pozemok ponúka dostatok priestoru na oddych, záhradu či kreatívne projekty. Dom sa nachádza v malebnom prostredí Štiavnických Baní, len na skok od historickej Banskej Štiavnice. Dom v pôvodnom stave a potrebuje kompletnú rekonštrukciu.
Banský Studenec (okres Banská Štiavnica)
Rodinný dom
220 m²
Dnes predávame dva pôvodné kamenné banícke domy umiestnené v centre Banského Studenca na slnečnej, južne orientovanej strane dediny, len niekoľko desiatok metrov od tajchu. Do oboch chalúp sa vstupuje cez pitvor, veľká predná spálňa a zadná miestnosť s kuchyňou. Väčšia chalupa v lepšom, i keď pôvodnom stave, má zadnú stajňu, kde môže vzniknú ďalší veľký obytný priestor spojený s vonkajšou terasou za domom. Menší a starší objekt s podobným charakterom má pôvodnú čiernu kuchyňu a pivničné priestory s kamennou klenbou. Nehnuteľnosť bola čiastočne rekonštruovaná v 80. rokoch a vyžaduje si investíciu. Konštrukcie sú zdravé a priestory sú vyčistené a pripravené na prestavbu. Chalupy v tomto atraktívnom prostredí neďaleko Banskej Štiavnice majú veľký investičný potenciál a čakajú na realizáciu romantického chalupárčenia. Nehnuteľnosť sa nachádza v krásnom prostredí neďaleko vodných nádrží a zimnej turistiky, v srdci Štiavnických vrchov, len 7 km od kaštieľa vo Sv. Antone a 9 km od rezortu Salamandra.
Kamenný Most (okres Nové Zámky)
Chalupa, rekreačný domček
80 m²
Hľadáte vidiecku chalupu na víkendové využitie alebo bývanie v dedinskom prostredí? Táto pôvodná gángová chalupa je ideálnou voľbou, ak plánujete rekonštrukciu podľa vlastných predstáv a túžite po kľudnom prostredí dediny, ale chceli by ste byť na dostupnú vzdialenosť od mestskej vybavenosti. Tento dvojizbový dom z nepálenej tehly sa nachádza v centre malej dedinky Kamenný Most, len 8 km od centra mesta Štúrova. Stojí na rovinatom pozemku obdĺžníkového tvaru s celkovou rozlohou vyše 1800 m2. Na pozemku sa nachádza aj pôvodná klenbová vínna pivnica a skružová kopaná studňa. Záhrada je obrábaná, rastie v nej viacero druhov ovocných stromov ( marhuľa, broskyňa, čerešňa, ... ) . Dom sa nachádza v prednej časti pozemku, je určený na kompletnú rekonštrukciu. Pozostáva zo štyroch miestností, zasklenej verandy a podkrovia. Do domu je zavedené nové elektrické vedenie, na pozemku je prípojka obecného vodovodu a plyn je v dosahu, potrubie je vedené na ulici, na opačnej strane cesty. Centrum obce je v priamej vzdialenosti od domu so základnou občianskou vybavenosťou. V okolí nájdete množstvo možností na rekreáciu, keďže obec leží na brehu rieky Hron, sú tu bohaté možnosti na trávenie voľného času pri vode. Miestny rybársky areál Carpodrom je určený na športový rybolov, ako aj samotná rieka Hron a neďaleký sútok Dunaja a Hrona je rajom pre rybárov, kajakárov a ďalšie vodné aktivity. Len 11 km vzdialená prírodná rezervácia Kováčovské kopce a najjužnejšie pohorie Burdov je skvelým miestom na turistiku s krásnymi výhľadmi na kľukatú rieku Dunaj a hubárčenie. Štrkové pláže Dunaja a medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6 sú ďalšími miestami na aktívny oddych. Historické pohraničné maďarské mesto Ostrihom je vzdialené len 10 km, ktoré je bránou rozsiahleho Pilišského pohoria a Dunajsko Ipeľského národného parku. Región Podunajska je bohatý na termálne pramene, najbližšie termálne kúpalisko ako najväčšie na Slovensku sa nachádza v 8 km vzdialenom meste Štúrovo.
Nová Vieska (okres Nové Zámky)
Rodinný dom
70 m²
Hľadáte kľudné miesto na bývanie alebo chalupárčenie na vidieku blízko prírody? Tento dvojizbový rodinný dom môže byť ideálnou voľbou pre tých, ktorý preferujú bývanie v obci, ale prírodu chcú mať na dosah. Dom sa nachádza neďaleko centra malinkej dedinky Nová Vieska. Stojí na rovinatom pozemku s celkovou rozlohou vyše 1400 m2, ktorý siaha až po ďalšiu uličku, tým pádom má prístup z obidvoch strán - v prípade potreby je možné záhradu odpredať. Dom sa nachádza v prednej časti pozemku a pozostáva z predsiene, dvoch izieb, kuchyne kúpelne a špajze. Z časti je podpivničený. Kúrenie je zabezpečené kombinovane, a to plynovými kachľami a krbom na tuhé palivo. Dom je v pôvodnom stave vyžadujúc rekonštrukciu, pred pár rokmi však prebehla čiastočná renovácia - a to výmena vodovodného potrubia a nová vodovodná prípojka, bola osadená nová žumpa a nanovo bola zavedená aj prípojka plynu a vymenené plynové kachle na nové. Za domom sa rozprestiera priestranná záhrada, kde rastú ešte pôvodné ovocné stromy. Pozemok je z časti neoplotený a vyžaduje terénne úpravy. Prístupová cesta je z obidvoch strán asfaltová. V centre obce nájdete základnú občiansku vybavenosť. Na okraji obce sa rozprestiera prírodná rezervácia Parížske močiare, ktoré spolu s jazerom poskytujú príjemné možnosti trávenia voľného času v prírode. V neďalekom meste Štúrovo nájdete najväčšie termálne kúpalisko Vadaš, ktoré hraničí s historickým maďarským mestom Ostrihom - ideálnym miestom na jednodňové výlety. Pre milovníkov pohybu je k dispozícií medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6, ktorá sa tiahne pozdĺž rieky Dunaj a na turistiku ideálne Kováčovské kopce v najjužnejšom pohorí Burdov.
Banská Štiavnica (okres Banská Štiavnica)
2 izbový byt
55 m²
Tento stále moderný skvost architektúry 30-tych rokov 20. storočia sa nachádza priamo v historickom centre Banskej Štiavnice, neďaleko Botanickej záhrady. Apartmán je po kompletnej rekonštrukcii v roku 2024, nachádza sa v kvalitnom funkcionalistickom tehlovom obytnom dome, všetky centrálne destinácie Banskej Štiavnice sú dosiahnuteľné v okamihu. Apartmán má vstupnú chodbu, WC s kúpeľňou, priestrannú kuchyňu s jedálňou a obývacím priestorom a veľkou spálňou. Súčasťou kúpy je aj pivnička, priestor na padláši, užívanie domovej práčovne, kôlnička na drevo a tiež privátne parkovacie miesto na dvore. Majiteľ je podielovým vlastníkom spoločných priestorov. Desať minút chôdze od Apartmánu sa nachádza najkrajší tajch v Štiavnických vrchoch a ďalej mnoho iných rekreačných príležitostí: Klinger, Vindšachta, Bakomi, Evička, Richnavské a Počúvadlo. Ďalej rezort Salamandra, ale aj kaštieľ vo Sv. Antone.
Ilija (okres Banská Štiavnica)
Záhrada
2000 m²
Predstavte si bývanie v srdci prírody, kde Vás každé ráno privíta slnko a výhľad na majestátne Sitno. V malebnej obci Ilija pri Banskej Štiavnici ponúkame na predaj 2000 m² atraktívny pozemok, ktorý je ako stvorený pre výstavbu rodinného domu. Pokojné prostredie ovocného sadu s juhozápadnou orientáciou, čerstvý horský vzduch a ticho Štiavnických vrchov vytvárajú ideálne miesto pre harmonický život. K pozemku vedie prístupová cesta po verejnej komunikácii a v bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú prípojky obecného vodovodu a elektrickej energie. Pozemok je vedený ako záhrada, nachádza sa v intraviláne obce a disponuje starostom schváleným územno-plánovacím rozhodnutím na výstavbu rodinného domu. V súčasnosti prebieha vyňatie z pôdneho fondu v rozsahu 250 až 500 m² určenej zastavanej plochy. Obec Ilija ponúka pokojné prostredie, krásne výhľady a blízkosť prírody. Je ideálnym miestom pre oddych, záhradkárčenie či aktívny relax. Okolie je bohaté na turistické a cyklistické trasy, pričom hlavným lákadlom je Sitno, najvyšší vrch Štiavnických vrchov, ktorý ponúka neopakovateľné panorámy a bohatú históriu. Len pár minút jazdy je vzdialená Banská Štiavnica, historické banské mesto zapísané v UNESCO, plné kultúry, pamiatok a života.
Banský Studenec (okres Banská Štiavnica)
Rodinný dom
100 m²
Pôvodne kamenný banícky dom je umiestnený na slnečnej, južne orientovanej strane obecnej cesty, len 3 minúty chôdze od Kolpašského tajchu. Chalupa má charakteristický jednoduchý pôdorys baníckeho domu. Vstupuje sa cez pitvor s čiernou kuchyňou, veľká predná spálňa, zadná časť objektu je čiastočne rekonštruovaná, pivničné priestory chalupy sú tvorené kamennou klenbou. Nehnuteľnosť bola naposledy prerába na v 80. rokoch a vyžaduje si investíciu, má však už teraz charakter útulnej vidieckej chalupy. Konštrukcie sú zdravé. Priestor je vyčistený a pripravený na prestavbu. Chalupa čaká na nového pána, ktorý obnoví ducha miesta. Predávame romantické miesto ideálne na chalupárčenie len pár km od atraktívnej Banskej Štiavnice. Nehnuteľnosť sa nachádza v krásnom prostredí, v srdci Štiavnických vrchov. Kaštieľ vo Sv. Antone je vzdialený na krátku prechádzku horou.
Žemberovce (okres Levice)
Rodinný dom
375 m²
Ponúkame Vám krásnu hospodársku usadlosť o ploche cca 1,5ha, solitér, päť minút od Žemberoviec. Usadlosť funguje ako ostrovný systém a pozostáva z viacerých stavieb. Rodinný dom, hosťovský dom, letná kuchyňa, stodola, studňa a bývalá pálenica. Voda z vlastnej studne v zateplenom studňovom domčeku, s úpravou a kompletným rozvodom, elektrina z dvoch solárnych zostáv, veternej turbíny a plynového záložného generátora, uskladňovaná v akumulátorovom úložisku. Elektroinštalácia je ako pri štandardnom rodinnom dome, 230 V. Rozvody kúrenia sú z uhlíkovej ocele, rozvody vody z plast-hliníku. Kanalizácia je riešená domovou čističkou. Jednopodlažný Rodinný 5-izbový kamenný dom, 290 m2, trvale obývaný, prešiel kompletnou rekonštrukciou v roku 2009-2011. Veľký dom s valbovou strechou s neobytneným podkrovím má kombinované kúrenie: solárne, plynové, teplovodný krb a sporák na drevo. V obývacej izbe a v kúpelni podlahové kúrenie, v ostatných izbách radiatory. Zrekonštruovaný, jednopodlažný, kamenný hosťovský dom, 85 m2. Podkrovie v sedlovej streche pripravené na zobytnenie, je zateplené, ale bez finálnych povrchových úprav. Letná kuchyňa, jednopodlažný malý dom, kompletne zrekonštruovaný, funkčná pec na chleba, kotlina a udiareň. Stodola, veľký hospodársky objekt so sedlovou strechou, zastavaná plocha 300m2.
Štúrovo (okres Nové Zámky)
Chalupa, rekreačný domček
20 m²
Hľadáte možnosť víkendového oddychu v podobe rekreačnej chaty blízko mesta Štúrovo? Obľubujete termálne kúpaliská, vodné športy, rybárčenie, cyklistiku alebo turistiku? V tom prípade je táto nehnuteľnosť je ako stvorená pre Vás ! Nachádza sa v chatovej oblasti na okraji mesta Štúrovo, len pár metrov od sútoku rieky Dunaj a Hron a 2,6 km od známeho kúpaliska Vadaš Štúrovo. Stojí na rovinatom oplotenom pozemku s celkovou plochou 690 m2, z ktorého je 247 m2 zatiaľ len v užívaní. Drevená chatka pozostáva z jednej priestrannej miestnosti, kde nájdete kuchynský kút, úložné priestory a rozťahovací gauč. Ku chatke bol pristavená drevená zastrešená terasa o rozlohe 16 m2 na spoločné posedenia a letné grilovačky. Pod chatkou je betónová pivnička. Na pozemku je kopaná skružová studňa, ktorá zásobuje chatku ako aj celý pozemok s dostatočným množstvom vody. Do chatky je zavedená elektrina. Sprcha je riešená slnečným ohrevom a toaletu nahradzuje suché WC. Na pozemku je detské ihrisko, parkovanie pre autá, a dostatok priestoru na bazén, loptové hry či ďalšie aktivity. V záhrade rastú rôzne ovocné stromy a sú tu aj vyvýšené záhony na pestovanie a záhradný domček na uloženie náradia. K pozemku vedie nespevnená cesta popri toku kanála, ktorý je rajom pre rybárov, ako aj blízka rieka Hron a Dunaj. Štrkové pláže sú ideálnym miestom pre trávenie voľného času, ako aj miestne termálne kúpalisko alebo wellness. Pre nadšencov historických pamätihodností sa veľkej obľube teší susedné pohraničné maďarské mesto Ostrihom s najväčším kostolom v Maďarsku. V obci Kamenica sa môžete vybrať na vyhliadkovú turistiku do prírodnej rezervácie Kováčovské kopce, ktoré je súčasťou najjužnejšieho pohoria Burdov.
Búč (okres Komárno)
Rodinný dom
76 m²
Hľadáte priestor pre realizáciu Vašich plánov na vidieku? Radi záhradkárčite alebo by ste chceli založiť vlastnú farmu? Tento štvorizbový rodinný dom, vhodný aj ako chalupa, stojí na rozľahlom, vyše 2000 m2 rovinatom pozemku a je ideálnym miestom pre realizáciu podobných plánov, ako aj pre developerské projekty. Ak máte radi priestor, súkromie a kľud, tu to všetko nájdete, keďže sa tento dom nachádza na úplnom okraji obce, na rožnom pozemku bez susedov, je tu všetko čo ku kľudnému vidieckemu životu potrebujete. Tento jednopodlažný domček stavaný z nepálenej tehly je vo veľmi zachovalom, obývateľnom stave, je po čiastočnej rekonštrukcií, s kompletne zrekonštruovanou kuchyňou a kúpeľňou. Všetky inžinierske siete sú zapojené. Kúrenie je zabezpečené plynovými gamatkami. Voda je z obecného vodovodu. Pozostáva zo štyroch miestností - izieb, kuchyne, kúpeľne a špajze. Na pozemku sa nachádza aj garáž, s priamym prístupom z ulice, pod ktorou je hlboká klenbová vínna pivnica. Taktiež tu stojí vedľajšia budova pozostávajúca z viacerých úložných skladových miestností a dielne. V hospodárskej časti, slúžiacej na chov zvierat a sušiareň dreva, je taktiež viacero miestností. V rozľahlej záhrade nájdete vinohrad a viacero druhov ovocných stromov. Keďže ide a rožný pozemok, ktorý je prístupný z viacerých strán, je možné záhradu oddeliť a neskôr odpredať ako stavebný pozemok pre návratnosť investícií. Centrum obce je vzdialené 1 km, kde nájdete základnú občiansku vybavenosť. Na okraji obce sa nachádza Búčske jazero, ktoré je rajom pre rybárov a prechádzky v prírode. Neďaleký Dunaj a štrkovo-piesočnaté pláže vzdialené len 7 km sú lákadlom pre milovníkov vody a medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6, ktorá vedie popri rieke a spája mestá Štúrovo a okresné mesto Komárno je miestom pre športové využitie voľného času. Okolie je bohaté na termálne pramene, najbližšie termálne kúpalisko a wellness nájdete v kúpeľnom areáli Patince, vzdialeného len 16 km. Neďaleko kúpeľného mesta Štúrovo, kde nájdete aj hraničný priechod do Maďarska, sa rozprestiera najjužnejšie pohorie Burdov s množstvom turistických trás.
Objavte všetky naše služby
Nehnuteľnosti.sk prinášajú veľa užitočných služieb ako pre vlastníkov nehnuteľností, tak pre kupujúcich.