Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Nová kolekcia stoličiek v tvare najznámejších stavieb sveta

Nová kolekcia stoličiek v tvare najznámejších stavieb sveta

Dizajnéri a tvorcovia nových kolekcií nábytku predstavili ďalšie kreatívne nápady, ako ozdobiť interiéry funkčnými a elegantnými modelmi. Výsledkom jedného z nich je nová kolekcia stoličiek, ktorá vzbudila pozornosť originálnym prevedením operadiel. Ich tvar bol navrhnutý ako imitácia najznámejších svetových stavieb.

Cityng, Zdroj: salonemilano.it

16 z najznámejších stavieb z celého sveta

S neobvyklou kolekciou Cityng prišla firma Savio Firmino. Tá oslovila talianskeho dizajnéra Cosima de Vitu s požiadavkou vytvorenia kolekcie stoličiek, ktorých dizajn by sa zakladal na imitácii tvaru najznámejších svetových stavieb. Dizajnér sa okamžite zhostil úlohy a pripravil návrhy 16 stoličiek. Na základe nich potom zhotovil jednotlivé modely, pričom každý z nich má iný tvar operadla napodobňujúceho konkrétnu stavbu.Cityng, Zdroj: yankodesign.com

Niektoré zo stavieb slúžiacich ako inšpirácia:

- Tádž Mahál v indickej Ágre

- katedrála Duomo v Miláne

- katedrála Notre-Dame v Paríži

- Brooklynský most v New Yorku

- pagoda v čínskom meste Wuhan

- katedrála Sagrada Família v BarceloneCityng, Zdroj: yankodesign.com

Všetkých 16 stoličiek je ručne vyrezávaných

Kolekcia stoličiek nevzbudzuje pozornosť iba samotným vzhľadom jednotlivých modelov. Jej plusom je aj spôsob, akým boli stoličky zhotovené. Spomínaný dizajnér ich vyrábal vlastnými rukami. Všetky modely boli ručne vyrezané, čo umožnilo vycibriť tvar operadiel aj s detailmi. Navyše, stoličky sú zhotovené z masívneho dreva, takže okrem originálneho dizajnu sa môžu pochváliť aj pevnosťou, trvácnosťou a celkovo vysokou kvalitou.Cityng, Zdroj: saviofirmino.com

Stoličky Cityng nie sú klasickou sériovou kolekciou. Firma Savio Firmino uvedie do predaja len niekoľko kusov, ktorých počet bude limitovaný. Ceny jednotlivých modelov zatiaľ nie sú známe. Známy nie je ani presný termín ich uvedenia na trh.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: saviofirmino.com

Zdroj foto: salonemilano.it, yankodesign.com, saviofirmino.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Tajomstvá nehnuteľností #13: Preberanie rodinného domu od developera

Tajomstvá nehnuteľností #13: Preberanie rodinného domu od developera

V druhej sérii našich Tajomstiev nehnuteľností sa budeme venovať situáciám, ktoré sú spojené s kúpou rodinného domu. Ukážeme si rôzne príklady, ktoré kupujúci zvyknú prehliadať. Keď po pár týždňoch bývania odhalia vážny problém, snažia sa zvaliť vinu na predávajúceho, makléra, dožadujú sa cenových kompenzácií a niekedy končia aj žalobami na súdoch. Pritom by stačilo dom pred jeho kúpou poriadne skontrolovať.

...
Balkón v paneláku: Inšpirácie na šikovné riešenia príjemného priestoru v exteriéri

Balkón v paneláku: Inšpirácie na šikovné riešenia príjemného priestoru v exteriéri

Teplomer zatiaľ ukazuje nízke hodnoty, ale keď začne slniečko viac hriať, treba byť pripravený otvoriť mu náruč. Ak máte balkón v byte, ste jedným z tých šťastných, ktorí si môžu užívať svoj súkromný priestor pod holým nebom. Chcete sa inšpirovať, ako? Prinášame vám niekoľko šikovných balkónových riešení pre malé priestory.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon