Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Miniatúrna veterná turbína pre malé budovy

Miniatúrna veterná turbína pre malé budovy

Na medzinárodný trh s veternými turbínami smerujú ďalšie nové modely. Najnovším trendom je výroba malých zariadení schopných vyrábať elektrinu z veternej energie aj v mestskom prostredí. Zariadenie tohto typu predstavili aj vývojári z Holandska.

Veterná turbína pre domáce použitie

Model Liam F1 Urban Wind Turbine nie je prvou miniatúrnou veternou turbínou na svete. V posledných mesiacoch bolo podobných modelov predstavených niekoľko. Spoločnosť The Archimedes však prišla s inováciou, ktorá robí z veterných turbín tohto typu ešte kvalitnejšie a dostupnejšie zariadenia. Hlavná zmena nastala v dizajne, ktorý sa opiera o 3 malé kruhové lopatky vytvárajúce kužeľovitú štruktúru. Plusom sú aj rozmery, ktoré umožňujú využiť malý veterný generátor z dielne holandských vývojárov na bežné domáce použitie. Veterná turbína bola predstavená v 2 prevedeniach, ktoré sú vhodné na malé aj stredne veľké budovy.Liam F1 UWT, Zdroj: genpower.es

Zariadenie Liam F1 UWT v číslach:

- menšie zariadenie je široké 0,75 m, väčšie má 1,5 m

- menšie zariadenie vyrobí 1500 kWh energie za rok

- ročná produkcia väčšej turbíny dosahuje 7500 kWh

- na roztočenie turbíny stačí vietor s rýchlosťou 2 m/sLiam F1 UWT, Zdroj: thearchimedes.com

Výroba zelenej elektriny bez hluku

Veľké rozmery nie sú jedinou prekážkou, pre ktorú je inštalácia klasických veterných turbín v mestách problémom. Ich expanzii v mestskom prostredí bráni aj hluk. Holandskí vývojári preto mysleli aj na zabezpečenie tichej prevádzky, ktorá by na majiteľov a užívateľov budov nepôsobila rušivo. Model Liam F1 UWT navrhli tak, aby intenzita hluku pri plnej prevádzke neprekročila 48 dB. Malé obytné a firemné objekty tak môžu vyrábať vlastnú zelenú elektrinu v tichosti. Nízka úroveň hlučnosti im umožňuje nainštalovať na strechu jednej budovy aj viac miniatúrnych turbín vedľa seba.Liam F1 UWT, Zdroj: pinterest.com – fiveperfectideas.com

 

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj foto: italianradio.eu, genpower.es, thearchimedes.com, pinterest.com – fiveperfectideas.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Tajomstvá nehnuteľností #13: Preberanie rodinného domu od developera

Tajomstvá nehnuteľností #13: Preberanie rodinného domu od developera

V druhej sérii našich Tajomstiev nehnuteľností sa budeme venovať situáciám, ktoré sú spojené s kúpou rodinného domu. Ukážeme si rôzne príklady, ktoré kupujúci zvyknú prehliadať. Keď po pár týždňoch bývania odhalia vážny problém, snažia sa zvaliť vinu na predávajúceho, makléra, dožadujú sa cenových kompenzácií a niekedy končia aj žalobami na súdoch. Pritom by stačilo dom pred jeho kúpou poriadne skontrolovať.

...
Balkón v paneláku: Inšpirácie na šikovné riešenia príjemného priestoru v exteriéri

Balkón v paneláku: Inšpirácie na šikovné riešenia príjemného priestoru v exteriéri

Teplomer zatiaľ ukazuje nízke hodnoty, ale keď začne slniečko viac hriať, treba byť pripravený otvoriť mu náruč. Ak máte balkón v byte, ste jedným z tých šťastných, ktorí si môžu užívať svoj súkromný priestor pod holým nebom. Chcete sa inšpirovať, ako? Prinášame vám niekoľko šikovných balkónových riešení pre malé priestory.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon