Ropný gigant postaví v Austrálii obrovskú solárnu a veternú elektráreň

Ropný gigant postaví v Austrálii obrovskú solárnu a veternú elektráreň

Prebiehajúca transformácia globálneho energetického sektora núti nadnárodné ropné koncerny meniť stratégiu. Viacerí z popredných producentov ropy ohlásili miliardové investície do výstavby „zelených“ elektrární. Jedna z nich má vyrásť v severozápadnej časti Austrálie.

Jedna z najväčších elektrární svojho druhu

Projekt Asian Renewable Energy Hub (AREH) nie je novinkou. Britský ropný gigant BP sa začal zaoberať jeho realizáciou v roku 2014, no kvôli niekoľkým zmenám návrhu ju viackrát posunul a odložil na neurčito. V súčasnosti všetko nasvedčuje tomu, že projekt navrhnutý pre jednu z 5 najväčších ropných spoločností na svete je pripravený na získanie všetkých povolení a následný začiatok výstavby. Jej výsledkom bude jedna z najväčších „zelených“ elektrární na svete.Zdroj: reneweconomy.com.au

Kombinovaná solárna a veterná elektráreň

Elektráreň vybudovaná v austrálskom regióne Pilbara má vyrobiť až 90 TWh elektriny za 1 rok. O produkciu čistej elektriny z obnoviteľných zdrojov energie sa postarajú solárne panely aj veterné turbíny inštalované v 1 spoločnom areáli. Kombinovanú elektráreň bude tvoriť 18 polí so solárnymi panelmi a viac ako 1700 veterných turbín s výškou 290 metrov. Celá elektráreň zaberie rozlohu približne 6500 km².

Elektráreň vyrobí viac ako 1 mil. ton vodíka

Primárnym cieľom projektu Asian Renewable Energy Hub nie je výroba elektriny a jej následná distribúcia do firiem či domácností. Ropný koncern BP zainvestuje do výstavby obrovskej továrne až 36 mld. USD najmä za účelom výroby zeleného vodíka. Na jeho výrobu prebiehajúcu na báze premeny molekúl na kyslík a vodík bude použitý celý výkon elektrárne. Celková ročná produkcia vodíka má dosiahnuť 1,6 mil. ton.Zdroj: petroleumaustralia.com.au

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: reneweconomy.com.au, petroleumaustralia.com.au

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné  byty

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné byty

Mladá speváčka Martina hľadá pre seba a manžela byt v Trnave, momentálne bývajú v Špačinciach v dome. Chcú vlastný byt, ideálne modernú novostavbu s dobrou dostupnosťou do centra, chystajú sa založiť si rodinu, tak by mal byť aspoň trojizbový a s parkovaním. Rozpočet je veľkorysých 250-tisíc eur, takže by nemalo byť ťažké nájsť vhodné bývanie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon