Magazín o bývaní a novinkách zo sveta realít | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie

Zaujímavosti a novinky zo sveta bývania

Dom Sereny Williamsovej na Floride je výnimočne krásny, navrhla jej ho sestra Venus

Štýlový domov tenisovej legendy nás očaril eleganciou, galériou umenia a neskutočnými detailmi. Je osobitý na prvý pohľad, presne ako ona sama. Skrátka, absolútny grandslam!

Zdroj: Architectural Digest, foto Lelanie Foster Serena (39) sa zamilovala do tenisu vo veku štyroch rokov a odvtedy z nej vyrástla jedna z najlepších športovkýň našej doby. 23-násobná víťazka grandslamových titulov v dvojhre je však aj úspešnou podnikateľkou s vlastnou odevn...

TOP 10 najvyšších budov na Slovensku

TOP 10 najvyšších budov na Slovensku

Výškové budovy začali na slovenskej architektonickej mape pribúdať slušným tempom. Niektoré z nich sa zaradili medzi najvyššie budovy na Slovensku a tým zmenili aktuálne poradie vo vedúcej desiatke.

Rebríček TOP 10 najvyšších budov na Slovensku: 1. Nivy Tower (Bratislava) Aktuálne najvyššia budova na Slovensku bola postavená ako dominanta štvrte Nové Nivy. Prvenstvo v rebríčku si drží vďaka výške 125 metrov. Stavba s 29 nadzemnými podlažiami dis...
Okolie Topoľčian ponúka veľa možností na bývanie

Okolie Topoľčian ponúka veľa možností na bývanie

Túto nedeľu sa v Novom bývaní vyberieme do okolia Topoľčian. Lenka si chce so svojim partnerom splniť sen a presťahovať sa z bytu do domu. Žijú v Nitre, ale vedia, že musia urobiť cenový kompromis, preto uvažujú presídliť sa z Nitry ďalej do okolia Topoľčian.

V Nitre má svoj salón, a tak by chcela priestor, kam by mohla pozvať svoje klientky a pracovať aj z domáceho prostredia. To znamená, že dom by mal mať minimálne štyri izby a na pozemku záhrad...
Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

Inteligentné technológie prenikajú čoraz viac do našich domovov a nie je to rozhodne len reklamný slogan. Komfort, ktorý nám prináša napríklad ovládanie vykurovania či osvetlenia pomocou mobilných zariadení si chceme mnohí užívať bežne, preto požiadavky na integráciu podobných prvkov v rámci vlastnej rezidencie prestávajú prekvapovať.

  Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.   Vytvorenie inteligentnej domácnosti reagujúcej na potreby klientov...

Rady, tipy, inšpirácie

Kontajnerové domy: Akú majú životnosť, výhody a nevýhody?

Kontajnerové domy: Akú majú životnosť, výhody a nevýhody?

Ešte pred pár rokmi boli ľudia obývajúci kontajnerové domy častým terčom posmechu. V súčasnosti tieto príbytky zažívajú dosť veľký boom a život v nich sa stáva inšpiráciou pre ďalších záujemcov o neobvyklé formy bývania. Navyše, s ich postupnou expanziou pribúdajú možnosti, ako prevedenie takýchto príbytkov prispôsobiť svojmu vkusu.

...

Čo bude v roku 2021 inak pri stavebnom povolení pre rodinné domy

Čo bude v roku 2021 inak pri stavebnom povolení pre rodinné domy

V tomto roku je možné získať stavebné povolenie len na dom s takmer nulovou potrebou energie. Projektanti však záujemcov upokojujú, že nároky nie sú žiadnym extrémom. Počiatočná investícia sa oproti nízkoenergetickým domom zvýši o 8 – 10 %, no napokon budú v takmer nulovom dome platiť menej peňazí za vyšší komfort bývania.

...

Zaujímavosti zo sveta realít

Novinky z realitného trhu

Druhá vlna pandémie rast cien nehnuteľností nezastavila, najviac zdraželi byty v košickom centre

Druhá vlna pandémie rast cien nehnuteľností nezastavila, najviac zdraželi byty v košickom centre

Po miernom koncoročnom útlme sa rastové krivky cien bytov opäť pozdvihli. V prvom kvartáli 2021 sa najvyššie nárasty výnimočne netýkajú hlavného mesta, ale skôr regiónov. Cena dvojizbových bytov v centre Košíc vzrástla o 14 %, trojizbové zdraželi o viac ako 20 %. Potvrdzujú to údaje realitného portálu Nehnuteľnosti.sk.

Na jeseň minulého roka sa dynamický rast cien bytov spomalil, prvý štvrťrok 2021 však ukázal, že záujem o nové bývanie na Slovensk...
Projekt Metropolis v lokalite Mlynské nivy – nový downtown spúšťa predaj

Projekt Metropolis v lokalite Mlynské nivy – nový downtown spúšťa predaj

Originálny rezidenčný dom v tvare písmena M tento týždeň oficiálne začína s predajom bytov a apartmánov, ktoré poskytnú mestské bývanie vo vysokom štandarde. Celkovo projekt prinesie na trh 298 jednotiek.

Veža A rezidenčného projektu Metropolis, ktorá je uvedená do predaja ako prvá, aktuálne ponúka 147 nehnuteľností na bývanie a to na 16-tich podlažiach. Očakávaný projekt jedného z popredných realitných investorov v strednej a východnej Európe spo...
V januári rekordne stúpol záujem o nehnuteľnosti, najviac o rodinné domy v Bratislave

V januári rekordne stúpol záujem o nehnuteľnosti, najviac o rodinné domy v Bratislave

Po Novom roku návštevnosť realitných portálov významne vzrástla. Na konci januára počet návštev oproti decembru stúpol o viac ako 70 %, návštevníci prekonali aj január 2020. Dopyt po nehnuteľnostiach zo strany zákazníkov bol ešte vyšší, počet kontaktovaní inzerátov stúpol takmer trojnásobne.

Začiatok roku 2021 mnohých realitných odborníkov prekvapil. Napriek stúpajúcej krivke nových prípadov nákazy prudko vyletela aj návštevnosť realitných portálo...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame

Vybrané z našej inzercie

Top 10 prenájmov pre každú situáciu

Top 10 prenájmov pre každú situáciu

Výber bytov na prenájom je v tomto období veľmi pestrý, každý nájomník však má iné požiadavky. Vybrali sme desať tých naozaj najkrajších a kompletne zariadených pre každého z vás. A navyše s výborným pomerom kvalita/cena. Do oka nám padli nielen bratislavské, ale aj byty z Nitry, Trnavy a Košíc.

...

Chcete článok v Magazíne?

Kontaktujte nás pre vypracovanie cenovej ponuky PR článku alebo dodatočné informácie.