Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Nový bytový dom Verdena vznikne pri račianskom sídlisku

Nový bytový dom Verdena vznikne pri račianskom sídlisku

Rodinná projektová a developerská spoločnosť VI GROUP pôsobiaca hlavne na území Bratislavy pracuje na novinke, ktorú postaví v Rači, konkrétne v miestnej časti Krasňany. Verdena bude čisto rezidenčný projekt a prinesie celkom 77 bytov a apartmánov. Ako sa už postupne stáva zvykom, významnú zložku dizajnu fasád by, podľa dostupných vizualizácií, mala predstavovať zeleň.

 

VerdenaVerdena; Zdroj: VI Group

 

Bývanie v Rači

Nové bývanie vznikne neďaleko Peknej cesty v rôznorodom susedstve. Miesto realizácie hraničí so sídliskom s voľne rozmiestnenými panelovými, smerom k električkovej trati aj tehlovými, objektmi, na severozápade sa nachádzajú viaceré priemyselné areály, napríklad známa Slovenská Grafia.

Funkčnú pestrosť zástavby do veľkej miery kompenzuje slušný podiel vegetácie v okolí a bezpochyby potešia i pomerne blízke lesy Malých Karpát s rekreačnými možnosťami. K ďalším výhodám lokality patrí dobrá vybavenosť a dopravné spojenie s centrálnymi časťami hlavného mesta, električková zastávka leží v menej ako pol kilometrovej vzdialenosti. 

Prez_VerdenaVerdena; Zdroj: VI Group

 

Decentný dizajn

Verdena sa prezentuje decentnou architektúrou, ktorá by nemala byť v rozpore s okolitými stavbami. Kompaktná hmota so zvýrazneným vstupným/komunikačným poľom a ustúpeným najvrchnejším poschodím dosiahne 8 nadzemných podlaží, prvé je tzv. zvýšené. Nositeľom charakteru by sa mali stať balkóny rozložené po dlhších stranách pôdorysu, oživené elegantnými posuvnými panelmi a prvkami pre ťahavé rastliny.

Nosný systém stavby pozostáva zo železobetónových stien a stropných dosiek doplnených keramickým výplňovým murivom na 6 až 8 podlaží. Jednotlivé byty oddelia steny z monolitického železobetónu alebo akustického keramického muriva, bytové priečky budú rovnako murované.

 

VerdenaVerdena; Zdroj: VI Group

VerdenaVerdena; Zdroj: VI Group

 

Príjemné výmery

Byty a apartmány zaujmú na dnešné pomery príjemnými rozlohami, ktoré sa pohybujú od najmenších jednotiek s približne 37 m² až po najrozsiahlejšiu s plochou 97,24 m². Určitý nadštandard vo výmere sa prejavuje najmä v hygienických miestnostiach a spálňach, tie okrem manželskej postele poskytujú dostatočný priestor pre šatníkové skrine či menšie domáce pracovisko. V skladbe jedno- až štvorizbových jednotiek jasne prevažujú dvojizbové. 

VerdenaVerdena; Zdroj: VI Group

 

Cena zahŕňa štandard

Každá nehnuteľnosť disponuje balkónom alebo predzáhradkou a odovzdáva sa v štandarde. Finálne vyhotovenie pokrýva vstupné bezpečnostné a interiérové dvere, nášlapné vrstvy podláh (laminátové parkety a keramika/gres), keramické obklady v kúpeľniach a toaletách, sanitu, batérie, klienti majú samozrejme na výber z niekoľkých farebných dekorov.

Priestory sú vybavené rekuperáciou a vykurované doskovými telesami. Na každom podlaží boli navrhnuté odkladacie kobky. Parkovanie bude vyriešené v podzemí alebo na teréne v uzatvorenom areáli.

VerdenaVerdena; Zdroj: VI Group

VerdenaVerdena; Zdroj: VI Group

VerdenaVerdena; Zdroj: VI Group

Projekt Verdena je aktuálne v štádiu príprav, výstavba má prebehnúť počas dvojročného obdobia trvajúceho od 1Q 2023 do 4Q 2024. Lákadlom pre záujemcov môže byť lokalita s dobrou dostupnosťou do prírody aj mesta, v blízkosti zabývaného sídliska a potrebnej vybavenosti.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Bývanie pri jazere blízko Bratislavy v príjemných rodinných domoch

V Púchove úspešne pokračuje výstavba novej obytnej štvrte Pod Zábrehom

Na dunajskom nábreží bude stáť Octahedral Body od Viktora Freša

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Byty s atraktívnymi, neobvyklými dispozíciami v súčasných projektoch

Byty s atraktívnymi, neobvyklými dispozíciami v súčasných projektoch

Experimenty s dispozičným členením sa v rámci budov určených na bývanie neobmedzujú len na rodinné domy, pri ktorých je pochopiteľne možné uplatniť väčšiu dávku kreativity. Na nie celkom všedné priestory sa dá napriek obmedzeniam súvisiacim najmä s úsilím o ekonomickosť návrhu naraziť i pri hromadnejšom type výstavby. Nižšie si ukážeme zopár súčasných developerských projektov, pri ktorých autori v rôzličnej miere vybočili zo zaužívaných hraníc a ...
Prestavba v Tatrách prinesie luxusné apartmány aj remeselnú pekáreň, Kuszmannov bazár

Prestavba v Tatrách prinesie luxusné apartmány aj remeselnú pekáreň, Kuszmannov bazár

Štýlové apartmány a trendy prevádzka pribudnú v Tatranskej Lomnici po recyklácií staršieho objektu. Nie tak dávno bol známy ako Hotel Tatry, po prestavbe bude niesť označenie Kuszmannov bazár, ktoré čerpá z trochu vzdialenejšej minulosti miesta. Ponuka cieli i na náročnejších klientov. Populárna dovolenková lokalita v spojení so štandardom vyhotovenia a službami vytvára dobrý základ pre sľubnú investičnú nehnuteľnosť.

...
Zotavovňa v Tatrách sa recykluje na štýlové apartmány Lebenski

Zotavovňa v Tatrách sa recykluje na štýlové apartmány Lebenski

Tvorbu mnohých stavebných projektov ovplyvňuje dnes už očakávaný environmentálne zodpovedný prístup, ktorý sa s ešte väčšou naliehavosťou vyžaduje pri vstupe do prírodného prostredia. Zelenšie myšlienky sa napríklad presadili pri novom apartmánovom dome Lebenski vo Vysokých Tatrách. Elegantná stavba, výsledok spolupráce spoločnosti BL, s.r.o. a ateliéru Atrium Architekti, vznikne recykláciou miesta i stavebnej matérie staršieho objektu.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon