Nie je Petržalka ako Petržalka. Aspoň čo sa bývania týka

Nie je Petržalka ako Petržalka. Aspoň čo sa bývania týka

Petržalka je jeden z najväčších bratislavských obvodov, v ktorom žije okolo 100-tisíc ľudí. Kedysi bola menej obľúbenou lokalitou, ale tie časy sú už preč. Dnes je mimoriadne vyhľadávaná práve pre jej modernosť. Stále sa tam stavia, je z nej dobrá dostupnosť do centra Bratislavy, ale je drahá.

V Novom bývaní budeme hľadať byt pre Michala, ktorý je rodený Petržalčan, momentálne tam žije v podnájme, ale chce bývať vo vlastnom byte. Nie je mu jedno, v ktorej časti bude žiť, pretože nie je Petržalka ako Petržalka. Záleží mu na dostupnosti do mesta a sociálnej vybavenosti v okolí. Byt by mohol byť trojizbový a ak bude parkovacie miesto, poteší sa. Rozpočet má do 210-tisíc eur.

Na začiatok sa vyberieme do stredu Petržalky, odkiaľ je na skok všade. Romanova ulica. V budúcnosti tam plánujú zastávku električky. Bytový dom je zateplený, zrekonštruované sú spoločné priestory, má nové výťahy a vlastnú kotolňu. Nájomníci si teda môžu regulovať kúrenie podľa svojich potrieb. Byt vonia novotou, je kompletne moderne prerobený. Jedinou nevýhodou je malá rozloha.

Zdroj: Nové bývanie

Blízko jazera Draždiak je Znievska ulica. Bytový dom je pekne opravený, zateplený. Trojizbový 68 m² byt prešiel pred pár rokmi rekonštrukciou a predáva sa kompletne zariadený. Cena bytu je vyššia, ale patrí k nemu aj murovaná pivnica. Tu sa dá hneď bývať.

Zdroj: Nové bývanie

Lokalita Námestie hraničiarov je pre Petržalku také centrum ako Staré mesto pre Bratislavu. Žiadaná lokalita pre dostupnosť a tiež aj pre zeleň v okolí. Ponúka opäť v zrekonštruovanom panelovom dome relatívne veľký, skoro 80 m² trojizbový byt s dvoma loggiami. Byt je čiastočne zrekonštruovaný, ale určite by si zaslúžil prerábku, ktorú v minimalistickom štýle navrhol architekt Balázs Füzék.

Zdroj: Nové bývanie

Bonusová ponuka je rodinný dom, ktorý by mohol Michal nájsť kúsok za hranicami Slovenska, v maďarskej Rajke. Dostupnosť do Bratislavy je veľmi dobrá a býva tam mnoho Slovákov. Dom je v radovej zástavbe, poschodový, s rozlohou 115 m² a malým pozemkom. Predáva sa zariadený. Na prízemí je kuchyňa s obývačkou a dve izby na poschodí. Cena domu je nižšia ako ponúkané byty v Petržalke.

Zdroj: Nové bývanie

Ponuky boli veľmi pekné, všetky sa Michalovi páčili, ale rodinný dom v Rajke zamiešal karty. Patrícia Jarjabková z kancelárie Riešime bývanie ho tiež ohodnotila pozitívne, ale pripomenula, že bývanie je príjemné dovtedy, kým sa nezačne školský kolobeh. Vtedy to cestovanie dá rodičom zabrať. Nevýhodou môže byť aj prechádzanie cez hranice, čo sa v tomto neistom období ukázalo ako náročné.

Ak vás zaujíma, aká je ponuka nehnuteľností v Petržalke alebo v Rajke, nevynechajte v nedeľu reláciu Nové bývanie na JOJke.

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon