Najbohatší pes na svete predáva vilu na Floride za 32 miliónov dolárov

Najbohatší pes na svete predáva vilu na Floride za 32 miliónov dolárov

Čarovná vila v stredomorskom štýle sa nám na prvý pohľad zapáčila, zaujímavé na nej je aj to, že v nej pôvodne bývala pop star Madonna, ale všetko zaklincovala správa, že aktuálne patrí celebritnému nemeckému ovčiakovi Guntherovi VI.

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Zdá sa to neuveriteľné, ale toto krásne sídlo v Miami na Floride vlastní sympatický nemecký ovčiak menom Gunther VI, ktorý sa môže pochváliť aj čistým majetkom vo výške 500 miliónov dolárov. Ako si Gunther svoje peniaze zarobil? Technologický startup v Silicon Valley? Obchodovanie s kryptomenami? Výhra v reality show? Nie, nie. Získal ho po starom: zdedil ho po svojom dedkovi Guntherovi IV, ktorý ho zdedil po svojom otcovi. Tým bol Gunther III, ktorému nemecká grófka Karlotta Liebenstein, ktorá zomrela v roku 1992, odkázala multimiliónový trust.

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Dom v Miami kúpil Gunther IV približne pred 20 rokmi od svetoznámej speváčky Madonny za 7,5 milióna dolárov. K nehnuteľnosti patrí polhektárový pozemok so 100-metrovou plážou, plyšové trávniky, svieža terénna úprava, bazén i súkromné mólo na opaľovanie pri výhľade na záliv Biscayne Bay. Realitná spoločnosť Compass ju dnes predáva za neuveriteľných 31,75 milióna dolárov.

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Keď sa o tejto ponuke dozvedela Madonna, zareagovala na svojom Instagrame s plačúcimi smajlíkmi: "Keď zistíte, že pes predáva váš starý dom za trojnásobok sumy, za ktorú ste ho predali!" Nuž, je to tak. Odkedy sa speváčka s vilou rozlúčila, floridské nehnuteľnosti sa stali oveľa vyhľadávanejšími. Miami Beach je na 5. mieste rebríčka najdrahších adries v USA podľa Property Shark, takže možno očakávať, že ceny v tejto oblasti budú naďalej rásť.

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Dom je priestranný, postavený v stredomorskom štýle, má 780 m2, 9 spální a 8,5 kúpeľne, hoci Gunther VI osobne uprednostňuje trávnatý dvor. Je tu aj veľká kuchyňa, ideálna na prípravu steakov, ktoré Gunther preferuje, veľkolepé schodisko v koralovej farbe a veľká miestnosť s historickým frézovaným stropom. Nie sme si istí, či je súčasťou predaja aj Guntherov portrét v zlatom ráme, ktorý visí nad krbom v obývačke, ale trvali by sme na ňom.

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Gunther VI vlastní údajne sídla a vily po celom svete, od Miami po Florenciu a Miláno, a investoval aj do rôznych odvetví od nehnuteľností po vydavateľstvá, športové tímy, nočné kluby a vedecký výskum. Jeho nadácia Gunther Rescue pomáha zvieratám v núdzi.

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Zdroj: LPG for The Assouline Team at Compass

Aby sme boli korektní, asi týždeň po tom, čo táto bizarná správa preletela médiami, uverejnila tlačová agentúra Associated Press News vysvetlenie, že sídlo síce vlastní spoločnosť Gunther Corp,  ale žiadny pes v nej nehral úlohu. Carla Riccitelli, jedna z Guntherových opatrovateliek, povedala pre agentúru AP, že je súčasťou správnej rady, ktorá dohliada na trust. Správna rada rozhoduje o tom, kedy sa budú kupovať a predávať nehnuteľnosti v truste. Na záver však agentúra dodala, že nemecký ovčiak, ktorého hlavným domovom je v Toskánsku, sa zúčastňuje na stretnutiach realitných agentov, cestuje súkromnými lietadlami a jedlo mu varí osobný šéfkuchár. Tak predáva ho, či nie?

Zdroj: dirt.com, robbreport.com, businessinsider.com

Zdroj foto: LPG for The Assouline Team at Compass

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon