Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Cukrovarnícky palác v Prahe sa premenil na luxusný hotel

Cukrovarnícky palác v Prahe sa premenil na luxusný hotel

V českej metropole sa onedlho otvorí ďalší luxusný hotel. Pozornosť nebude pútať iba luxusným vybavením. Nové ubytovacie zariadenie americkej spoločnosti Hyatt vzbudí záujem aj kvôli budove, v ktorej budú hotelové priestory zriadené.

Sídlom nového pražského hotela Andaz Prague sa stane historický objekt Cukrovarníckeho paláca. Viac ako 100-ročná budova patrí medzi najväčšie pýchy Senovážného námestia a už nejaký čas je aj pamiatkovo chráneným objektom. Dlhé roky slúžila ako administratívny objekt, no v posledných rokoch bola nevyužívaná. Po rokoch sa pristúpilo k jej rekonštrukcii, ktorej výsledkom je premena objektu na luxusný hotel.

Cukrovarnícky palác a jeho história:

- výstavba paláca prebehla v rokoch 1912-1916

- postavený bol podľa návrhu Josefa Zascheho

- celý objekt je navrhnutý v neobarokovom štýle

- v 40. a 50. rokoch prešiel viacerými úpravami

- v roku 1993 ho vyhlásili za chránenú pamiatku

- v ďalších rokoch zmenil niekoľkých majiteľov

- v roku 2018 ho kúpila rakúska UBM Development

- o rok neskôr odštartovala premena paláca na hotelZdroj Zdroj: pamatkovykatalog.cz

Prvý hotel spoločnosti Hyatt v Česku

Neobarokový Cukrovarnícky palác s nepravidelným 5-uholníkovým pôdorysom je aktuálne takmer celý zrekonštruovaný. Do ukončenia celej renovácie je potrebné vykonať iba posledné záverečné práce, po ktorých bude Andaz Prague pripravený na slávnostné otvorenie. Tým sa stane oficiálne prvým českým hotelom prevádzkovaným pod značkou Hyatt. Americká firma tak rozšíri mapu svojej medzinárodnej hotelovej siete o ďalšiu krajinu.Zdroj: brimerobbins.com

176 izieb, wellness centrum aj služby

Návštevníci hotela sa môžu tešiť na vysoký nadštandard, aký je neodmysliteľnou súčasťou 5* ubytovacích zariadení. Okrem ubytovania v 176 špičkovo vybavených izbách, ktoré vznikli v priestoroch bývalých kancelárií, budú mať k dispozícii aj niekoľko služieb prispievajúcich k zvýšeniu ich komfortu počas pobytu. V hoteli nechýba súkromné fitko, moderné wellness centrum, konferenčná sála či reštaurácia s kulinárskymi špecialitami. Na prízemí sa zriadi aj trafika a menšia pobočka banky, ktoré budú spolu s hotelom otvorené v najbližších dňoch.  Zdroj: hotels.com

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: booking.com, pamatkovykatalog.cz, brimerobbins.com, hotels.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Hľadáme pekné rodinné domy v okolí Piešťan

Hľadáme pekné rodinné domy v okolí Piešťan

Vrbovce sú mestečko na západnom Slovensku, kam sa vyberie v nedeľu podvečer Vlado Voštinár so štábom relácie Nové bývanie. Stretol sa tam s Tomášom a spolu vyrazia hľadať domček akurát pre jeho rodinu. Zadanie je, aby bol maximálne 15 kilometrov od Piešťan, najlepšie niečo vhodné na okamžité bývanie. Môžu investovať 300-tisíc eur.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon