Spojenie dvoch silných developerov prináša do Žiliny nové bývanie

Spojenie dvoch silných developerov prináša do Žiliny nové bývanie

Už dlhšie komunikovaný rezidenčný projekt Kvetnica v Žiline sa posunul do ďalšieho dôležitého štádia, na stavenisku sa 18. septembra konečne rozbehla výstavba. Spolupráca developera CRESCO REAL ESTATE a etablovanej domácej spoločnosti LICITOR development sa tak začína prezentovať hmatateľnými výsledkami. Prvá etapa má priniesť 81 bytov.

KvetnicaKvetnica; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Bývanie pri zeleni

Stavebné práce prebiehajú v mestskej časti Bôrik, na ploche ohraničenej ulicami Univerzitná, Za plavárňou, Veľkomoravská a Cesta k Paľovej búde. Medzi pozitívami tohto umiestnenia je zdôrazňovaná pešia dostupnosť k pestrej vybavenosti, v okolí stojí viacero obchodných, stravovacích prevádzok i športovisko a v okruhu 20 minút chôdze sú vzdialené tiež predškolské, školské a zdravotnícke zariadenia. Dôležitý bonus v rámci mestskej zástavby predstavujú zelené územia, rozľahlý lesopark Bôrik rozprestierajúci sa priamo v susedstve a tiež park Ľudovíta Štúra ležiaci pár sto metrov od miesta realizácie. 

 

Zelené átrium

Kvetnica bude vo finálnej podobe pozostávať z troch osemposchodových obytných budov vymedzujúcich priestor átria, ktoré podľa avizovaných plánov zatraktívni bohatá výsadba zahŕňajúca aj vzrastlé stromy. Takto sa má podľa vyjadrenia developera preniesť neďaleká zeleň priamo pod okná obyvateľov. Výhľady spríjemnia nové borovice, duby, javory či menej obvyklé ambrovníky a ľaliovníky. Veľkorysejší priestor pre vegetáciu sa v rámci areálu podarilo získať vďaka odsunutiu väčšiny parkovacích kapacít do podzemnej garáže. 

Patrik Kurimský, výkonný riaditeľ LICITOR development ďalej uvádza: „Presunutím až 80 % parkovacích miest do podzemia sme v centrálnom átriu, ktoré sa nachádza na streche podzemnej garáže, vytvorili otvorený zelený spoločenský priestor, ktorý budú môcť obyvatelia naplno využiť pri trávení svojho voľného času.“

KvetnicaKvetnica; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Architektúra doplnená zeleňou

Architektom projektu je Ing. arch. Roman Klenovič z A.R.K ateliér s.r.o. a podľa vizualizácií budú pre výsledný efekt dôležité práve aj rastliny. Charakteristickým, opakujúcim sa motívom zásadným pre dizajn celého súboru budú totiž fasádne prvky v podobe výrazných kvetináčov.

KvetnicaKvetnica; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Do predaja bolo uvoľnených 81 jedno- až štvorizbových bytov z prvej etapy. Disponujú priestrannými balkónmi, predzáhradkami alebo terasami a otvorenými dennými zónami. Majiteľom sa budú odovzdávať vyhotovené v štandarde s finálnymi vrstvami (laminátové podlahy, veľkoformátové dlažby a obklady v rozmere 120x60) sanitou, batériami a interiérovými dverami. 

Celkovo bude v Kvetnici vytvorených 250 bytov a v rámci lokalitného programu pribudne do funkčnej zmesky okolia tiež vybavenosť situovaná do parteru bytových domov. Prvá etapa by mala byť stavebne ukončená v 1Q 2025.

KvetnicaKvetnica; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Získajte lepší prehľad o výstavbe a pozrite si všetky aktuálne developerské projekty zobrazené na mape https://www.nehnutelnosti.sk/developerske-projekty-a-novostavby

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Priemyselný areál pri prírodnej rezervácií nahradí luxusné bývanie

Priemyselný areál pri prírodnej rezervácií nahradí luxusné bývanie

Spoločnosť CRESTYL real estate sa pri tvorbe pražského projektu Šárka rozhodla využiť potenciál hodnotného a v rámci mesta nie celkom bežného susedstva. Do oblasti navyše prinesie zásadnú zmenu. Výstavba vedľa prírodnej rezervácie Divoká Šárka pretvorí aktuálnu bariéru v podobe priemyselného areálu na, verejnosti i okolitej zeleni, priepustný obytný súbor. Na programe je pritom aj priestranné, luxusnejšie ladené bývanie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon