Čínska spoločnosť BYD postaví svoju prvú európsku továreň na elektrické autá v Maďarsku

Čínska spoločnosť BYD postaví svoju prvú európsku továreň na elektrické autá v Maďarsku

Záujemcovia o elektrické autá si budú môcť čoskoro kúpiť prvé elektromobily značky BYD vyrobené v Európe. Čínska firma plánuje v rámci medzinárodnej expanzie rozšíriť sieť tovární o starý kontinent. Prvú európsku fabriku na výrobu osobných elektrických vozidiel postaví v susednom Maďarsku.

Nová továreň vyrastie v Segedíne

Spoločnosť BYD sa od ukončenia výroby áut s benzínovým alebo naftovým pohonom v roku 2022 venuje výhradne elektromobilom. Už dávnejšie ohlásila zámer posilniť svoje postavenie na svetovom aj európskom trhu. Na starom kontinente začala hľadať vhodný štát na výstavbu prvej fabriky na výrobu osobných elektrických áut. Automobilka si ako vhodné miesto zvolila nášho južného suseda. Prvá európska fabrika BYD na elektrické autá sa po súhlase Európskej komisie a vybavení všetkých potrebných povolení začne budovať v meste Segedín.Zdroj: autoevolution.com

Elektrické autá a plug-in hybridy

Cieľom čínskej automobilky je vybudovať továreň, v ktorej sa budú vyrábať autá určené pre európsky trh. Okrem plne elektrických vozidiel budú z maďarských liniek vzchádzať aj plug-in hybridy. Oba typy osobných vozidiel sa budú v Európe predávať drahšie ako autá v Číne. V Nemecku môžu byť až dvojnásobne drahšie ako vo vybraných ázijských štátoch. Vyrábať ich bude pár tisíc zamestnancov. Presný počet pracovných pozícií bude známy po dokončení príprav projektu.

Ďalšia továreň BYD v Maďarsku

Investícia v Segedíne nebude pre spoločnosť BYD prvou v Európe ani v Maďarsku. Čínska automobilka už v súčasnosti u nášho južného suseda pôsobí. V Komárome vyrába elektrické autobusy. Novou továrňou v Segedíne rozšíri svoje „európske portfólio“ aj o osobné autá na hybridný alebo elektrický pohon. S financovaním výstavby jej pomôže maďarská vláda. Jej predstavitelia už ohlásili, že spoločnosti BYD poskytne dotáciu. Jej výška bude spresnená po udelení súhlasu na výstavbu zo strany Európskej komisie.

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj foto: autoevolution.com

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Víkendový apartmán alebo dom v Tatrách. Ponuka je bohatá, stačí mať dobrý rozpočet a môžete vyberať

Víkendový apartmán alebo dom v Tatrách. Ponuka je bohatá, stačí mať dobrý rozpočet a môžete vyberať

Ivan s rodinou býva v Bratislave, ale často cestujú po celom Slovensku. Páčia sa im Tatry a často tam chodia na výlety, či už na lyžovačku alebo na turistiku. Už dlhšie uvažujú o tom, že si tam zadovážia apartmán alebo dom, kde by mohli tráviť spoločný voľný čas. Presnú lokalitu nemá zadefinovanú, pretože možností je veľa. Čo sa týka nehnuteľnosti, môže to byť apartmán alebo aj dom, ideálne keby mal dve spálne, ale zasa by nevadilo aj niečo me...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon