Z rodinného domu v satelitnom mestečku späť do bytu vo veľkom meste. Vieme ušetriť čas, aj nervy.

Z rodinného domu v satelitnom mestečku späť do bytu vo veľkom meste. Vieme ušetriť čas, aj nervy.

Nie je to tak dávno, keď sa väčšina rodín chcela usadiť v cenovo dostupných domoch, a to hlavne v satelitných mestečkách, ktoré vyrastali ako huby po daždi okolo každého väčšieho mesta. Deti za pár rokov odrástli a každodenné cestovanie za prácou, a hlave za školou je obmedzujúce. Väčšinu času musia tráviť v aute cestou do školy a práce a tiež hľadaním bezplatného parkovania. Pre túto zmenu sa rozhodla aj trojčlenná rodina, ktorá oslovila štáb relácie Nové bývanie. Z rodinného domu v Moste pri Bratislave sa chcú vrátiť do hlavného mesta. Ideálny je troj alebo štvorizbový byt v lokalite Vrakuňa alebo Podunajské Biskupice a v žiadnom prípade nechcú rekonštruovať, pretože toto ich unavilo pri stavbe domu. Rozpočet do 250-tisíc euro umožní pozrieť sa aj do novších ponúk realitných kancelárií. 

Byt v projekte Opidum je zaujímavý predovšetkým veľkou výmerou, ktorá umožňuje umiestnenie väčšieho miesta odkladacích priestorov, prípadne vytvorenia samostatného šatníka. Dispozícia je v poriadku, nakoľko je oddelená denná a nočná časť. Výhodou je parkovanie a špajza. Nevyžaduje žiadne dodatočné náklady, hoci je zrealizovaný v jednoduchom štandarde.

1

Zdroj: Nové bývanie

Ponuka na Geologickej ulici je opäť veľkometrážny a zaujímavo riešený podkrovný byt. Výhodou sú veľké izby, vybavenie vrátane klimatizácie v obývacej izbe a pekné výhľady. Nevýhodou je znížená využiteľnosť priestoru v izbách kvôli šikmine a nemožnosť dokúpenia parkovacích miest. 

2

Zdroj: Nové bývanie

V menšom bytovom dome na Krajinskej ulici je nadštandardne vybavený byt vyhotovený v zaujímavom dizajne. Výhodou je možnosť dobudovania ďalšej izby a samostatná garáž. Nevýhodou je dlhá a zle využiteľná chodba, ktorá uberá z plochy bytu. 

3

Zdroj: Nové bývanie

Bonusová ponuka je pekný, štvorizbový byt v pôvodnom stave, ktorého obytná plocha je 90 m² a loggia má 20 m², a to je luxusná výmera. To, že je v pôvodnom stave, umožňuje rekonštrukciu podľa vlastných predstáv a bez kompromisov. Projekt na prerábku navrhne architektka Lucia Ortutová. Výhodou je samostatná garáž a uzavretý dvor, ale nevýhodou je zlý stav bytového domu. 

4

Zdroj: Nové bývanie

Na záver relácie Nové bývanie, ktoré vysielame každú nedeľu o 17:50 na JOJke, pridávame realitnú radu Jána Palenčára: „Rekonštrukciu bytu je dôležité konzultovať so stavebnými odborníkmi, keďže na prvý pohľad jednoduchý zásah do konštrukcie bytu môže mať zásadný vplyv na statiku celého bytového domu.“

PR článok

Zdroj: Nové bývanie

Diskusia

Podobné články

Víkendový apartmán alebo dom v Tatrách. Ponuka je bohatá, stačí mať dobrý rozpočet a môžete vyberať

Víkendový apartmán alebo dom v Tatrách. Ponuka je bohatá, stačí mať dobrý rozpočet a môžete vyberať

Ivan s rodinou býva v Bratislave, ale často cestujú po celom Slovensku. Páčia sa im Tatry a často tam chodia na výlety, či už na lyžovačku alebo na turistiku. Už dlhšie uvažujú o tom, že si tam zadovážia apartmán alebo dom, kde by mohli tráviť spoločný voľný čas. Presnú lokalitu nemá zadefinovanú, pretože možností je veľa. Čo sa týka nehnuteľnosti, môže to byť apartmán alebo aj dom, ideálne keby mal dve spálne, ale zasa by nevadilo aj niečo me...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon