V Novom bývaní budeme hľadať nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Za akú cenu vieme nájsť dvojizbový byt?

V Novom bývaní budeme hľadať nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Za akú cenu vieme nájsť dvojizbový byt?

Veronika je z Prešova, býva v podnájme v Podunajských Biskupiciach a chcela by pre seba vlastné bývanie. Túži po staromestskom, zrekonštruovanom byte v širšom centre Bratislavy. Predstavuje si jeden a pol izbový, ale ideálne dvojizbový byt. Kúpu nehnuteľnosti vníma aj ako investíciu, keby ho raz chcela predať a ísť do väčšej nehnuteľnosti, nestratí na hodnote. Parkovanie zatiaľ nerieši a ocení, ak sa dostane do centra po svojich. Rozpočet má 250-tisíc euro.

Na úvod začneme blízko kostola Blumentál na Wilsonovej ulici, v kompletne zrekonštruovanom a architektom dizajnovo navrhnutom dvojizbovom byte. Výhodou je orientácia do vnútrobloku, nevýhodou chýbajúci balkón, výťah a pôvodný stav bytového domu. 

1

Zdroj: Nové bývanie

V blízkosti hlavnej vlakovej stanice na Povrazníckej ulici je v staršom bytovom dome veľkometrážny dvojizbový byt v pôvodnom stave. Má variabilnú dispozíciu a moderného riešenia v romantickom retro štýle sa ujala architektka Silvia Brna. Navrhla ho ako dvojizbový, s dvoma kúpeľňami, ale podľa potreby môže byť aj trojizbový.  Bonusom je balkón a výťah, ale cena po prirátaní nákladov na nutnú kompletnú rekonštrukciu je pre Veroniku privysoká. 

2

Zdroj: Nové bývanie

Neďaleko bratislavského hradu  na Bartókovej ulici je v peknom prostredí a aj v peknom dvadsaťročnom bytovom dome v ponuke priestranný dvojizbový byt s teraskou, pivnicou a s možným parkovaním v podzemí. Byt je zrekonštruovaný, má vlastné kúrenie aj klimatizáciu. 

3

Zdroj: Nové bývanie

Na záver ideme ďalej od centra, do Rače na Račiansku ulicu. Byt je kompletne prerobený, zariadený na mieru. Bonusom je viac metrov štvorcových, viac izieb a zmestíme sa do rozpočtu. Byt má dve lodžie a je vhodný aj pre rodinu na trvalé bývanie. 

4

Ján Palenčár, prezident Národnej asociácie realitných kancelárií radí:  „Pri výbere bytu si treba uvedomiť, že lokalita a priestorové podmienky ako veľkosť, orientácia a presvetlenie bytu sú základné faktory, ktoré ovplyvňujú cenu a budúce zhodnotenie bytu. Kvality kuchynskej linky, parkiet či dverí by nemali zásadne ovplyvňovať naše rozhodnutie či kúpime daný byt.“

Ak chcete vidieť všetky ponuky a vypočuť si cenné realitné rady nevynechajte v nedeľu o 17:50 Nové bývanie na JOJke!

 

PR článok

Zdroj: Nové bývanieDiskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon