Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Zdevastované storočné zhorenisko zrekonštruovali na nepoznanie: Z tej zmeny odpadnete!

Zdevastované storočné zhorenisko zrekonštruovali na nepoznanie: Z tej zmeny odpadnete!

Niekedy je jednoduchšie a aj oveľa lacnejšie zbúrať starú stavbu a na jej mieste postaviť úplne novú budovu. Aj keď je to možno pravda, sú ľudia, ktorí si radšej vyhrnú rukávy a pustia sa do náročnej prerábky.

Oblasť Šumavy na česko-rakúskych hraniciach je obľúbenou turistickou destináciou pre tisícky ľudí. Malebné hory a dedinky svojou atmosférou skrátka návštevníkov lákajú na výlety ako magnet. Niet divu, že mnohí z nich sa rozhodnú zadovážiť si na tomto mieste svoju oázu pokoja v podobe rozprávkovej chalúpky. Jedným z nich je aj Tomáš Indra, ktorý má v obci Bolíkovice nádhernú drevenicu ako vystrihnutú z pohľadnice. Lenže, nie vždy tak vyzerala. Keď nehnuteľnosť kúpil v roku 2000, bolo to len zdevastované zhorenisko plné odpadkov a smetí. „Pôvodná myšlienka bola, že tú drevenicu postavíme na zemi. Lenže to staré povozníctvo vyhorelo. Bolo nám ľúto tej stodoly, tak sme na storočných základoch postavili novú drevenicu. Najprv sme to začali upratovať, lebo tu bolo aj veľké smetisko. A potom sme začali stavať drevenicu. Nič ma tu nelimitovalo a bolo bezchybné, že si tu môžete postaviť, čo chcete. Ako na zelenej lúke, keď začnete stavať,“ zhodnotil vášnivý chalupár. Hoci ho prerábka stála naozaj veľa námahy, výsledok fakt stojí za to, čo poviete?

Sleduje reláciu Na chalupe každú nedeľu o 16:50 na JOJke!

Zdroj (text/foto): Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

Projekt Kolísky pokračuje vo vytváraní novej štvrte v Záhorskej Bystrici

Projekt Kolísky pokračuje vo vytváraní novej štvrte v Záhorskej Bystrici

Mestská časť Bratislavy, Záhorská Bystrica, sa postupne rozrastá. Mnohých láka svojou kľudnou, zatiaľ stále vidieckou atmosférou. Charakter prostredia navyše výrazne dotvára príroda, zastavané územie sa nachádza v tesnom kontakte Malých Karpát. Pôvodnú zástavbu tvorili hlavne sedliacke domy, posledné roky tu vyrastajú aj kompletne nové súbory s nízkopodlažnými rezidenciami.

...
Instatektúra – keď stavby zbierajú lajky na Instagrame

Instatektúra – keď stavby zbierajú lajky na Instagrame

Stavba nemusí byť unikátnym dielom, hlavne nech vyzerá skvele na „selfie“ a nazbiera čo najviac lajkov. Práve takto myslia architekti, ktorí prepadli tzv. instatektúre. Mnohé z ich výtvorov majú od najkrajších stavieb sveta ďaleko, no umenie dobre zachyteného selfie z nich dokáže spraviť instagramový hit. Tým sú však aj vrcholové stavebné diela, ktoré boli postavené ešte dávno pred zrodom Instagramu.

...