Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Kráľovská dovolenka: ubytujte sa v hoteloch, kde bývali kráľovské rodiny

Kráľovská dovolenka: ubytujte sa v hoteloch, kde bývali kráľovské rodiny

V mnohých hoteloch dnes môžeme nájsť luxusný kráľovský apartmán, ale len v niektorých králi a princovia skutočne bývali. Pozrite si miesta, ktoré majú taký šarm a komfort, že si ich obľúbili aj členovia britskej kráľovskej rodiny.

Llangoed Hall Wales, Veľká Británia

Hotel Llangoed Hall je bývalým domom waleskej návrhárky Laury Ashley a sira Bernarda Ashleyho. Nachádza sa vo Wye Valley vo Walese a pred rokmi sa využíval pri natáčaní seriálu  Opátstvo Downton. Okrem televíznych aristokratov tu však boli aj tí skutoční. Častým hosťom Llangoed Hall býval princ Charles, navštívili ho aj vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, princezná Michael z Kentu, kráľovnina sesternica, ale aj rôzni sultáni a šejkovia z Dubaja a návštevy z Malajzie, Grécka a Thajska. Pri pohľade na hotel plný umenia, histórie a záhrad nie je záhadou, prečo je taký populárny. Za noc zaplatíte minimálne 180 €.

Zdroj: llangoedhall.co.uk

Zdroj: countryandtownhouse.co.uk

Tschuggen Grand Arosa, Švajčiarsko

Keď sa ženil anglický hráča póla Mark Tomlinson, jeho priatelia princ Harry so svojím bratom princom Williamom a Kate Middletonovou boli medzi pozvanými. Svadobná hostina sa konala  v hoteli Tschuggen Grand v Arose, kde kráľovskí bratia aj bývali, jedli raclette, lyžovali a samozrejme sa zabávali s nevestou a ženíchom. Ceny za noc začínajú od 364 dolárov.

Zdroj: oxfordski.com

Zdroj: Tschuggen Grand

Cliveden House Berkshire, Veľká Británia

Už viac ako 300 rokov víta tento hotel hostí a robí všetko preto, aby sa cítili kráľovsky. Minulý rok dokonca prinútil jednu krásku, aby sa cítila ako princezná deň predtým, ako sa ňou skutočne stala. Meghan Markle spala v známom hoteli blízko Londýna noc pred svadbou s princom Harrym. Kráľovská rodina má hotel už dobre preverený, predtým ho navštevovali kráľovná Viktória, kráľovná Alžbeta II. a zosnulá kráľovná matka. Pri návšteve Berkshire môžete bývať aj Spring Cottage, chata má špeciálne schody postavené tak, aby si kráľovná Viktória nezašpinila chodidlá pri rieke Temži. Ceny v Spring Cottage začínajú od 2 604 $ za noc.

Zdroj: berkshire.muddystilettos.co.uk

Zdroj: Cliveden House

Rezort Carton House Golf & Spa Kildare, Írsko

Rezort sa nachádza iba 25 minút od Dublinu a navštevovala ho kráľovná Viktória, čo z neho robí ideálne miesto pre cestovateľov hľadajúcich kráľovský únik z mestského ruchu. V kaštieli je spálňa kráľovnej Viktórie udržiavaná v pôvodnom stave, v ktorej stála donedávna aj štvorlôžková posteľ, v ktorej kráľovná spala. Všetko v miestnosti je mimoriadne kráľovské - lady Emily, vojvodkyňa z Leinsteru, dokonca špeciálne navrhla obklady na steny z pozláteného dreva a ručne kreslenú tapetu z Číny. Ceny začínajú od 239 dolárov za noc.

Zdroj: Carton House Golf & Spa Resort

Zdroj: Pinterest

Hotel Goring Londýn, Veľká Británia

V tomto ikonickom londýnskom hoteli strávila Kate Middleton so svojimi družičkami noc pred svadbou. Bývali v kráľovskom apartmáne, ktorý pokrýva celé najvyššie poschodie hotela. Pobyt zahŕňal aj súkromného komorníka na žehlenie odevov, prípravu čaju a dokonca aj šampanského. Dievčatá mali určite dostatok priestoru, s dvoma samostatnými spálňami oddelenými od obývacej izby a kuchyne. Ceny začínajú na 540 dolárov za noc.

Zdroj: Goring Hotel

Zdroj: traveller.com.au

Rutundu Mount Kenya National Park, Keňa

Keď bol princ William s Kate Middleton na safari v Afrike, bývali najprv v Camp Lewa Safari. V tábore s dvanástimi stanmi mali blízko k prírode, ale princ si predstavoval trochu viac súkromia. Urobili si výlet do nadmorskej výšky 3 000 metrov do vzdialenej chaty Rutundu s nádherným výhľadom na celý národný park Mount Kenya, a tak princ navrhol Kate, aby ostali tam. Ceny chatiek začínajú od 160 dolárov za noc.

Zdroj: elewanacollection.com

Zdroj: Rutundu

Blue Waters ostrov St. John's, Antigua

Počas výletu na karibský ostrov St. John's v novembri 2016 si princ Harry rezervoval apartmán v Blue Waters, jednom z najvyhľadávanejších letovísk v tejto oblasti. Apartmán s rozlohou 240 m2 a s panoramatickým výhľadom na Karibské more má masívny súkromný balkón, tri spálne, obývací priestor, jedálenský kút a kuchyňu. Apartmány začínajú od 500 dolárov za noc.

Zdroj: Blue Waters

Zdroj: tripadvisor.co.za

Hotel Round Hill Montego Bay, Jamajka

Princ Harry s Meghan Markle bol pozvaný na svadbu priateľov na Jamajke a vybrali si jednu z klasických víl Round Hill. Obľúbené letovisko hollywoodskych celebrít ponúka úchvatné výhľady na pobrežie ostrova a zároveň poskytuje úplné súkromie. Najlepšie zo všetkého bolo, že nemuseli opustiť vilu, aby sa ponorili, pretože vila je vybavená celkom štyrmi bazénmi. Ceny začínajú od 319 dolárov za noc.

Zdroj: Round Hill Hotel

Zdroj: visitjamaica.com

Hassler Roma Rím, Taliansko

Tento historický hotel, ktorý sa nachádza na vrchole Španielskych schodov na jednom z najromantickejších miest v Taliansku, hostil aristokratov a celebrity už od konca 18. storočia. Vďaka jeho exkluzívnym službám si ho pre svoje medové týždne vybral aj dlhý zoznam kráľovských potomkov. Nájdeme na ňom princa Charlesa a Dianu, švédskeho kráľa Gustáva VI. Adolfa, princa Félixa Luxemburského, španielskeho kráľa Juana Carlosa I. i monacké knieža Rainera s Grace Kellyovou. Hotel dýcha eleganciou „starého sveta“, s halou obloženou mramorom od podlahy po strop, pôsobivou zbierkou umenia a starožitností a kúzelnými výhľadmi na Večné mesto. Hassler Penthouse s dvomi hlavnými spálňami, kompletne vybavenou kuchyňou a súkromným výťahom je bezpochyby kráľovským výberom ubytovania.

Zdroj: observer.com

Zdroj: kiwicollection.com

Villa 11, Severný ostrov, Seychely

Ak chcete zažiť esenciu kráľovských svadobných ciest, vyskúšajte ísť po stopách Willa a Kate do ultra - luxusného rezortu na súkromnom ostrove. Kráľovský pár tu strávil v roku 2010 desať blažených dní vo Vile 11. Jedenásť víl ponúkajúcich jedinečný luxus a exkluzivitu sa skrýva na konci dlhej piesočnej pláže. Každá z nich je obrovská, zariadená s koloniálno-elegantnou výzdobou, viacúrovňovou dispozíciou, súkromným ponorným bazénom, vlastným komorníkom, pracovnou miestnosťou a knižnicou, ktorú je možné zmeniť na kino. Chodníky od nich vedú na dve pláže lemované palmami, pieskovými dunami a posiate obrovskými korytnačkami. Môžete tam šnorchľovať, potápať sa, loviť ryby a člnkovať až do úplného bezvedomia. Varovanie: Na účet za hotel budete potrebovať výkupné za kráľovnú...

Zdroj: north-island.com

Zdroj: fodors.com

Zdroj: architecturaldigest.com, fodors.com, bustle.com

Zdroj foto: llangoedhall.co.uk, countryandtownhouse.co.uk, oxfordski.com, Tschuggen Grand, berkshire.muddystilettos.co.uk, Cliveden House, Carton House Golf & Spa Resort, Pinterest, traveller.com.au, Goring Hotel, elewanacollection.com, Rutundu, Blue Waters, tripadvisor.co.za, visitjamaica.com, Round Hill Hotel, observer.com, kiwicollection.com, north-island.com

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články