Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Kráľovská dovolenka: ubytujte sa v hoteloch, kde bývali kráľovské rodiny

Kráľovská dovolenka: ubytujte sa v hoteloch, kde bývali kráľovské rodiny

V mnohých hoteloch dnes môžeme nájsť luxusný kráľovský apartmán, ale len v niektorých králi a princovia skutočne bývali. Pozrite si miesta, ktoré majú taký šarm a komfort, že si ich obľúbili aj členovia britskej kráľovskej rodiny.

Llangoed Hall Wales, Veľká Británia

Hotel Llangoed Hall je bývalým domom waleskej návrhárky Laury Ashley a sira Bernarda Ashleyho. Nachádza sa vo Wye Valley vo Walese a pred rokmi sa využíval pri natáčaní seriálu  Opátstvo Downton. Okrem televíznych aristokratov tu však boli aj tí skutoční. Častým hosťom Llangoed Hall býval princ Charles, navštívili ho aj vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, princezná Michael z Kentu, kráľovnina sesternica, ale aj rôzni sultáni a šejkovia z Dubaja a návštevy z Malajzie, Grécka a Thajska. Pri pohľade na hotel plný umenia, histórie a záhrad nie je záhadou, prečo je taký populárny. Za noc zaplatíte minimálne 180 €.

Zdroj: llangoedhall.co.uk

Zdroj: countryandtownhouse.co.uk

Tschuggen Grand Arosa, Švajčiarsko

Keď sa ženil anglický hráča póla Mark Tomlinson, jeho priatelia princ Harry so svojím bratom princom Williamom a Kate Middletonovou boli medzi pozvanými. Svadobná hostina sa konala  v hoteli Tschuggen Grand v Arose, kde kráľovskí bratia aj bývali, jedli raclette, lyžovali a samozrejme sa zabávali s nevestou a ženíchom. Ceny za noc začínajú od 364 dolárov.

Zdroj: oxfordski.com

Zdroj: Tschuggen Grand

Cliveden House Berkshire, Veľká Británia

Už viac ako 300 rokov víta tento hotel hostí a robí všetko preto, aby sa cítili kráľovsky. Minulý rok dokonca prinútil jednu krásku, aby sa cítila ako princezná deň predtým, ako sa ňou skutočne stala. Meghan Markle spala v známom hoteli blízko Londýna noc pred svadbou s princom Harrym. Kráľovská rodina má hotel už dobre preverený, predtým ho navštevovali kráľovná Viktória, kráľovná Alžbeta II. a zosnulá kráľovná matka. Pri návšteve Berkshire môžete bývať aj Spring Cottage, chata má špeciálne schody postavené tak, aby si kráľovná Viktória nezašpinila chodidlá pri rieke Temži. Ceny v Spring Cottage začínajú od 2 604 $ za noc.

Zdroj: berkshire.muddystilettos.co.uk

Zdroj: Cliveden House

Rezort Carton House Golf & Spa Kildare, Írsko

Rezort sa nachádza iba 25 minút od Dublinu a navštevovala ho kráľovná Viktória, čo z neho robí ideálne miesto pre cestovateľov hľadajúcich kráľovský únik z mestského ruchu. V kaštieli je spálňa kráľovnej Viktórie udržiavaná v pôvodnom stave, v ktorej stála donedávna aj štvorlôžková posteľ, v ktorej kráľovná spala. Všetko v miestnosti je mimoriadne kráľovské - lady Emily, vojvodkyňa z Leinsteru, dokonca špeciálne navrhla obklady na steny z pozláteného dreva a ručne kreslenú tapetu z Číny. Ceny začínajú od 239 dolárov za noc.

Zdroj: Carton House Golf & Spa Resort

Zdroj: Pinterest

Hotel Goring Londýn, Veľká Británia

V tomto ikonickom londýnskom hoteli strávila Kate Middleton so svojimi družičkami noc pred svadbou. Bývali v kráľovskom apartmáne, ktorý pokrýva celé najvyššie poschodie hotela. Pobyt zahŕňal aj súkromného komorníka na žehlenie odevov, prípravu čaju a dokonca aj šampanského. Dievčatá mali určite dostatok priestoru, s dvoma samostatnými spálňami oddelenými od obývacej izby a kuchyne. Ceny začínajú na 540 dolárov za noc.

Zdroj: Goring Hotel

Zdroj: traveller.com.au

Rutundu Mount Kenya National Park, Keňa

Keď bol princ William s Kate Middleton na safari v Afrike, bývali najprv v Camp Lewa Safari. V tábore s dvanástimi stanmi mali blízko k prírode, ale princ si predstavoval trochu viac súkromia. Urobili si výlet do nadmorskej výšky 3 000 metrov do vzdialenej chaty Rutundu s nádherným výhľadom na celý národný park Mount Kenya, a tak princ navrhol Kate, aby ostali tam. Ceny chatiek začínajú od 160 dolárov za noc.

Zdroj: elewanacollection.com

Zdroj: Rutundu

Blue Waters ostrov St. John's, Antigua

Počas výletu na karibský ostrov St. John's v novembri 2016 si princ Harry rezervoval apartmán v Blue Waters, jednom z najvyhľadávanejších letovísk v tejto oblasti. Apartmán s rozlohou 240 m2 a s panoramatickým výhľadom na Karibské more má masívny súkromný balkón, tri spálne, obývací priestor, jedálenský kút a kuchyňu. Apartmány začínajú od 500 dolárov za noc.

Zdroj: Blue Waters

Zdroj: tripadvisor.co.za

Hotel Round Hill Montego Bay, Jamajka

Princ Harry s Meghan Markle bol pozvaný na svadbu priateľov na Jamajke a vybrali si jednu z klasických víl Round Hill. Obľúbené letovisko hollywoodskych celebrít ponúka úchvatné výhľady na pobrežie ostrova a zároveň poskytuje úplné súkromie. Najlepšie zo všetkého bolo, že nemuseli opustiť vilu, aby sa ponorili, pretože vila je vybavená celkom štyrmi bazénmi. Ceny začínajú od 319 dolárov za noc.

Zdroj: Round Hill Hotel

Zdroj: visitjamaica.com

Hassler Roma Rím, Taliansko

Tento historický hotel, ktorý sa nachádza na vrchole Španielskych schodov na jednom z najromantickejších miest v Taliansku, hostil aristokratov a celebrity už od konca 18. storočia. Vďaka jeho exkluzívnym službám si ho pre svoje medové týždne vybral aj dlhý zoznam kráľovských potomkov. Nájdeme na ňom princa Charlesa a Dianu, švédskeho kráľa Gustáva VI. Adolfa, princa Félixa Luxemburského, španielskeho kráľa Juana Carlosa I. i monacké knieža Rainera s Grace Kellyovou. Hotel dýcha eleganciou „starého sveta“, s halou obloženou mramorom od podlahy po strop, pôsobivou zbierkou umenia a starožitností a kúzelnými výhľadmi na Večné mesto. Hassler Penthouse s dvomi hlavnými spálňami, kompletne vybavenou kuchyňou a súkromným výťahom je bezpochyby kráľovským výberom ubytovania.

Zdroj: observer.com

Zdroj: kiwicollection.com

Villa 11, Severný ostrov, Seychely

Ak chcete zažiť esenciu kráľovských svadobných ciest, vyskúšajte ísť po stopách Willa a Kate do ultra - luxusného rezortu na súkromnom ostrove. Kráľovský pár tu strávil v roku 2010 desať blažených dní vo Vile 11. Jedenásť víl ponúkajúcich jedinečný luxus a exkluzivitu sa skrýva na konci dlhej piesočnej pláže. Každá z nich je obrovská, zariadená s koloniálno-elegantnou výzdobou, viacúrovňovou dispozíciou, súkromným ponorným bazénom, vlastným komorníkom, pracovnou miestnosťou a knižnicou, ktorú je možné zmeniť na kino. Chodníky od nich vedú na dve pláže lemované palmami, pieskovými dunami a posiate obrovskými korytnačkami. Môžete tam šnorchľovať, potápať sa, loviť ryby a člnkovať až do úplného bezvedomia. Varovanie: Na účet za hotel budete potrebovať výkupné za kráľovnú...

Zdroj: north-island.com

Zdroj: fodors.com

Zdroj: architecturaldigest.com, fodors.com, bustle.com

Zdroj foto: llangoedhall.co.uk, countryandtownhouse.co.uk, oxfordski.com, Tschuggen Grand, berkshire.muddystilettos.co.uk, Cliveden House, Carton House Golf & Spa Resort, Pinterest, traveller.com.au, Goring Hotel, elewanacollection.com, Rutundu, Blue Waters, tripadvisor.co.za, visitjamaica.com, Round Hill Hotel, observer.com, kiwicollection.com, north-island.com

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

10 najškaredších mrakodrapov na svete

10 najškaredších mrakodrapov na svete

Navrhnúť masívnu budovu, ktorá bude vďaka svojej výške dotvárať panorámu mesta na dlhé roky, nie je jednoduché. Niekedy sa podarí vytvoriť originálne architektonické dielo, ktoré sa stane nadčasovým. A inokedy to niekde zaškrípe. Buď to architekt preženie, alebo k výtvoru skrátka nepasuje pozadie. Pozrite si 10 najškaredších výškových budov, ktoré mali odvážne ambície, ale mohli radšej ostať len na papieri...

...