8 tipov, ako si doma vytvoriť malý home office

8 tipov, ako si doma vytvoriť malý home office

Uvažujete nad tým, že si v novom školskom roku vytvoríte doma malý pracovný kútik? Prinášame vám niekoľko nápadov, ako sa pohrať s malým priestorom efektívne, elegantne a s citom.

1. Využite kúty

Dnešné trendy pracovných činností sa čoraz viac sústreďujú na kanceláriu bez papiera a bezdrôtové technológie, čo umožňuje skomprimovať kanceláriu na minimálnu plochu. Postačí nám, keď máme kde umiestniť stoličku, notebook, tlačiareň a niekoľko stojanov či zásuviek na dokumenty. Aby pracovný kútik poskytoval dostatok súkromia, ale zároveň nebol úplne „odstrihnutý“ od života domácnosti, treba využiť „hluché“ miesta v interiéri, kde nikomu neprekáža. Obvykle také miesta nachádzame v kútoch obývačky, spálne alebo predsiene. Veľmi vhodné sú zakrivené stolíky v tvare L alebo trojuholníka, ktoré sú ergonomicky ohľaduplné a prispôsobujú sa malým rozmerom miestnosti.

Zdroj: fredrongo.co

Zdroj: contemporist.com

Zdroj: dluphotography.com

2. Skombinujte prácu s varením

Venovať sa práci na notebooku popri varení dnes dámy dokážu s prehľadom. Práve pre ne môže byť efektívna mini – kancelária zakomponovaná do kuchynskej linky. Stačí miesto spotrebiča pod kuchynský pult zasunúť stoličku. Vo vrchných skrinkách sa určite nájde miesto aj pre pár šanónov a zakladačov. Navyše v kuchyni môžu sledovať a organizovať harmonogram celej domácnosti.

Zdroj: homedit.com

Zdroj: tailoredliving.com

3. Plávajúce police majú viac funkcií

Šikovne umiestnené police môžu slúžiť pre mnoho účelov – ako pracovný stôl, zázemie domácej kancelárie alebo skladovacie priestory. Pracovné plochy nemusia byť vždy vo výške stola, možno vás poteší, keď pri práci občas stojíte alebo použijete barovú stoličku.

Zdroj: diys.com

Zdroj: abeautifulmess.com

4. Ľahké otvorené konštrukcie nezaťažujú priestor

Pri vytváraní domácej kancelárie je dobré zvoliť čisté a jednoduché tvary, v tom vám pomôžu modulárne police s ľahkou konštrukciou. Ak chcete riešeniu dodať šmrnc, môžete zvoliť aj farebné prvky.

Zdroj: thelindenlife.com

Zdroj: thecraftedlife.com

5. Skrytý priestor pod schodmi

Pri hľadaní miesta pre pracovný kútik by bola škoda nevyužiť priestor pod schodiskom. Vytvára výklenok pre súkromie a zároveň využije neštandardné šikminy na vytvorenie úložných riešení.

Zdroj: realliving.com.ph

6. Pracovňa v skrini

Každá bežná skriňa so štandardnou hĺbkou sa dá premeniť na personalizovanú pracovňu na mieru. Zmestia sa do nej police, stôl i tlačiareň, niekedy aj stolička, ak si dáte záležať. Po práci môžete celý kútik zavrieť – klasickými alebo posuvnými dvierkami.

Zdroj: Jonathan Clark Architects, pinterest.com

Zdroj: Ryan Pavlovich, architecturaldigest.com

7. Nezabudnite na výsuvy

Pre malé priestory sú výsuvné riešenia nanahraditeľné. Dnes už výrobcovia nábytku ponúkajú veľa šikovných nápadov s výsuvnými policami, kontajnermi, doskami na notebook, stolmi, ale aj pultmi v kuchynskej linke. Ale môžete si ich pomerne jednoduchu vyrobiť aj sami.

Zdroj: mit24h.com

8. Priesvitná stolička

Ak si nezakladáte na ergonomickej kancelárskej stoličke, mohla by sa vám hodiť priesvitná stolička. Opticky nezaberá veľa priestoru, je prakticky neviditeľná, a môže byť aj veľmi pekným dizajnovým prvkom interiéru.

Zdroj: decorpad.com

Zdroj: pinterest.com

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, thespruce.com, houzz.com.au

Zdroj foto: fredrongo.co, contemporist.com, dluphotography.com, homedit.com, tailoredliving.com, diys.com, abeautifulmess.com, thecraftedlife.com, pinterest.com, realliving.com.ph, architecturaldigest.com, mit24h.com, decorpad.com, Dreamstime

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Predaj bytu do 5 rokov a výpočet dane z predaja nehnuteľnosti

Predaj bytu do 5 rokov a výpočet dane z predaja nehnuteľnosti

Nehnuteľnosti v osobnom vlastníctve sú súčasťou zdaniteľného majetku daňovníka. Nakladanie s nehnuteľným majetkom, ktoré prináša finančný zisk, podlieha plateniu dane. Daňová povinnosť vzniká pri predaji bytu. Daň z príjmu získaného predajom bytu musí zaplatiť každý predávajúci, ktorý podľa zákona nie je od tejto povinnosti oslobodený.

...
Ako sa počíta hypotéka a celkové náklady na úver

Ako sa počíta hypotéka a celkové náklady na úver

Hypotekárne úvery sú u nás najčastejším zdrojom financovania nehnuteľnosti. Účel hypoték ostáva aj po rokoch rovnaký, no ich výška a podmienky získania sa priebežne menia. Od vývoja na trhu a vašich finančných možností závisí, aký typ hypotéky je pre vás vhodný, akú výšku úveru vám banka schváli a na akú dobu zafixuje úrokové sadzby.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon