Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Hitom tohto leta je pastelové sklo – pozrite, ako rozveselí váš stôl

Hitom tohto leta je pastelové sklo – pozrite, ako rozveselí váš stôl

Keď sa tento rok nemôžete vydať do ďalekých krajín, preneste sa aspoň do ďalekej minulosti. Pastelové sklené riady boli moderné v 50-tych rokoch minulého storočia a vydržali na výslní viac ako 20 rokov. Dnes sa k nim dizajnéri radi vracajú a ponúkajú rôzne štýly pohárov, misiek a podnosov. Pozrite sa, aké vychytávky môžu vniesť farby do vášho každodenného života.

Nadčasové farebné sklo

Moderné pastelové sklo môže byť veľmi jednoduché a elegantné, stačí trochu popátrať v predajniach a e-shopoch. Dizajnérka Stephanie Hall sa napríklad pri výrobe skleného podstavca na torty inšpirovala tým, ktorý jej babička používala na domáci vanilkový koláč, ktorý sa v nedeľu popoludní podával s jahodovou želatínou a šľahačkou.

Zdroj: westwing.sk

Zdroj: architecturaldigest.com

Zmrzlinové poháre

Poháre na zmrzlinu či mliečne šejky v cukríkových farbách potešia aj deti. Na trhu nájdete jednoduché tvary, aj retro úlety, ktoré vyčaria spomienky z detstva.

Zdroj: next.co.uk

Zdroj: etsy.com

Retro a vintage vzory

Podľa toho, do akej miery ste „retro pozitívny“, sa môžete pustiť aj do odvážnejších kombinácií. Chce to trochu odvahy, pásiky, reliéfy či kvety vám to však pri popíjaní drinkov vynahradia.

Zdroj: etsy.com

Zdroj: athome.kimvallee.com

Zdroj: etsy.com

Vlastná výroba

Pastelové sklo si môžete vyrobiť aj sami zo starších sklených pohárov. Stačí si zohnať vhodnú farbu v kreatívnych potrebách a po namaľovaní poháre nechať „upiecť“ v rúre na vysokej teplote.

Zdroj: earnesthomeco.com

Zdroj: earnesthomeco.com

Pastely a zlato

Obľúbenou kombináciou na úžitkovom skle v polovici minulého storočia boli pastelové farby so zlatými okrajmi. Prinášajú so sebou punc mierneho luxusu. Úplným vrcholom v tejto kategórii sú legendárne výrobky národného podniku Stredoslovenské sklárne Zlatá Zuzana. Ak ich nezoženiete na bazároch alebo po známosti, v súčasnosti sa predávajú aj ich obnovené verzie pod značkou Czechoslovakia Jozef Stanik Art Deco.

Zdroj: etsy.com

Zdroj: starozitnosti.bazar.sk

Zdroj: etsy.com

 

Zdroj: Nehnutelnosti.sk

Zdroj foto: westwing.sk, architecturaldigest.com, next.co.uk, etsy.com, earnesthomeco.com

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Spánok v prírode a zároveň v pohodlí? Indoor – outdoor spálne sú čoraz obľúbenejšie

Spánok v prírode a zároveň v pohodlí? Indoor – outdoor spálne sú čoraz obľúbenejšie

Prečo by ste si mali vychutnávať spálňu s výhľadom len v dovolenkových apartmánoch? Vytvorenie silného prepojenia interiéru s exteriérom môže do vašej oddychovej zóny priniesť čerstvý vzduch, sviežu vôňu zelene, pocit otvorenosti a priestrannosti a priamy prístup na terasu či do záhrady. Ak v blízkej dobe plánujete stavbu alebo rekonštrukciu domu, máme pre vás 5 inšpirácií, ako si vytvoriť spálňu snov.

...
6 faktorov ovplyvňujúcich komfort a bezpečie v kúpeľni

6 faktorov ovplyvňujúcich komfort a bezpečie v kúpeľni

Nároky na komfort a bezpečnosť pri pohybe po priestore sú vysoké v každej miestnosti. V kúpeľniach sú však jednotlivé požiadavky ešte o niečo vyššie. Zohľadnenie 6 hlavných faktorov, od ktorých závisí, či sa naša kúpeľňa stane vkusným, bezpečným a pohodlným priestorom, nám ich pomôže splniť.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame