Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Miliardár Jeff Bezos minul 78 miliónov dolárov za „chatu“ na Havaji

Miliardár Jeff Bezos minul 78 miliónov dolárov za „chatu“ na Havaji

Aktuálne síce nie je úplne najbohatším mužom na svete, ale znovu sa mu podarilo trhnúť ďalší rekord. Za rekreačné sídlo na havajskom Maui zaplatil najvyššiu cenu v histórii ostrova. Je na míle vzdialené od civilizácie, takže žiadne nečakané susedské návštevy nehrozia.

Zdroj: Google Maps

Aj keď šéf Amazonu a Blue Origin tento rok klesol až na druhé miesto v rebríčku najbohatších ľudí magazínu Forbes, môže túto zimu starosti hodiť za hlavu – bude si totiž hovieť doslova v súkromnom raji. Spolu so svojou dlhoročnou partnerkou Lauren Sanchez sa pripojili k celebritám ako Oprah Winfrey či Mark Zuckerberg a kúpili si nehnuteľnosť na Havaji. A nie hocijakú.

Jeff Bezos (57) robí všetko po svojom, takže ani tento obchod neprebehol ako u bežných smrteľníkov. Prevod bol pomerne zložitý. Bezos vlastne nekúpil samotný pozemok, ale holdingovú spoločnosť, ktorá pozemok vlastní. Miestne realitné zdroje tvrdia, že suma sa pohybovala okolo 78 miliónov dolárov, čo znie veľmi pravdepodobne, keďže táto nehnuteľnosť je oveľa väčšia a súkromnejšia ako aktuálny realitný rekord na ostrove Maui, ktorý sa predal za 45 miliónov dolárov. Ak je odhad predajnej ceny pre Bezosovcov presný, ide o rekord na Maui.

Zdroj: Google Maps

Sídlo pri oceáne, v zátoke La Perouse Bay, je aj na havajské pomery značne odľahlé a izolované. Komplex s rozlohou približne 6 hektárov sa nachádza na málo obývanej juhozápadnej strane ostrova a je na míle vzdialený od Kahului, najväčšieho mesta na Maui, aj od hlavných turistických bodov. Je obklopené národným parkom a skalnatými lávovými poliami, takže žiadne susedské návštevy nebudú.

Zdroj: Google Maps

Sídlo je medzi miestnymi známe ako Carter estate (Carterov majetok) a je jedinečné tým, že obsahuje 7 susediacich pozemkov a zvyšky havajského rybníka. Jeff a Lauren teda majú absolútne privátnu bielu piesočnatú pláž. Nehnuteľnosť Bezosovi predal coloradský podnikateľ v oblasti energetiky Doug Schatz, ktorý do nej za posledné roky investoval niekoľko miliónov, aby vytvoril veľkolepé rodinné sídlo.

Zdroj: Maui Magazine

Keďže nehnuteľnosť nikdy oficiálne nebola na trhu, fotografií je málo. Rozľahlý hlavný dom má však podľa záznamov približne 420 m2. Je tu aj dom pre hostí s rozlohou 160 m2, niekoľko ďalších menších budov neznámeho účelu a dokonale kruhový bazén s rozlohou 65 m2. Archívne dokumenty prezrádzajú, že Schatzovci sa snažili vytvoriť sídlo v štýle tradičného "havajského plantážneho domu". Všetky budovy sú jednopodlažné a pri hlavnom dome sa nachádza vonkajšia kuchyňa s výhľadom na oceán. Okolitá krajina hýri bujnou vegetáciou, pozemok je posiaty hustou trávou a desiatkami urastených paliem.

Zdroj: Maui Magazine

Ako sa na miliardára jeho kalibru patrí, Jeff Bezos má okrem tohto nového úlovku obrovské množstvo domov, medzi ktoré patrí jeho hlavné sídlo v Beverly Hills za 165 miliónov dolárov, ako aj domy v Seattli, New Yorku a Washingtone. Ktovie, kedy ich začne rozpredávať, ako jeho rival Elon Musk?

Zdroj: dirt.com

Zdroj foto: Ken Kochey/Maui Magazine/AP, Google Maps, Maui Magazine

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Ponuky v Žilinskom alebo Trenčianskom kraji, ktoré vám ukážeme, stoja za investíciu

Ponuky v Žilinskom alebo Trenčianskom kraji, ktoré vám ukážeme, stoja za investíciu

Do Nového bývania prihlásila svojich rodičov dcéra. V nedeľu podvečer na JOJke budeme hľadať nový domov pre rodinu z Ukrajiny. Žijú na Slovensku už dlhšie, dcéra študuje v Bratislave a plánujú u nás žiť natrvalo. Hľadáme domček s akurátnym pozemkom do 250-tisíc eur a Vlado Voštinár manželov povozí po celom Trenčianskom aj Žilinskom kraji. Navštívia síce menej známe, ale predsa prekrásne slovenské obce.

...
Strašidelný spevák Marilyn Manson nič nerobí, ale 2,2 miliónov dolárov na nový dom si našiel

Strašidelný spevák Marilyn Manson nič nerobí, ale 2,2 miliónov dolárov na nový dom si našiel

Monštruózny rocker už 2 roky nič nevydal, no zjavne má dosť úspor na slušné bývanie v Los Angeles. Asi ho zaujalo súkromné nahrávacie štúdio vybudované v bývalej garáži. Ináč jeho nové sídlo v tichej štvrti vyzerá nenápadne, ako bývanie pre dôchodcu, šťastnú rodinku alebo napríklad aj... krytie sériového vraha.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon