Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Plachetnica premenená na obytný dom za 1,2 mil. £

Plachetnica premenená na obytný dom za 1,2 mil. £

V realitnej ponuke vo svete sa často objavujú netradičné príbytky. Raz za čas sa do nej dostanú aj lode premenené na obytné sídla. Takýmto prípadom je aj štýlovo zariadená plachetnica Marinus, ktorá v jednom z londýnskych prístavov naďalej čaká na nového majiteľa.

Marinus, Zdroj: uniquepropertycompany.co.uk

Zo starej plachetnice je útulný obytný dom

Loď Marinus, ktorá dlhodobo kotví v londýnskom prístavisku Hermitage Moorings na rieke Temža, je klasická holandská plachetnica staršieho typu. Jej vek a klasický vzhľad však nebol prekážkou, aby sa mohla premeniť na útulný príbytok. Stačilo niekoľko väčších rekonštrukcií, v rámci ktorých boli upravené jednotlivé kajuty aj vnútorné priestory podpalubia. Výsledkom je komfortné obytné sídlo so štandardným vybavením, ktoré prípadnému novému vlastníkovi ponúka možnosť bývať v prístave s výhľadom na Tower Bridge či mrakodrap The Shard.Marinus, Zdroj: uniquepropertycompany.co.uk

Štandardné vybavenie plachetnice Marinus:

- loď s dĺžkou viac ako 31 metrov má celkovú výmeru necelých 166 m²

- v podpalubí sú 3 väčšie kajuty premenené na štandardne zariadené izby

- 2 izby majú súkromnú kúpeľňu, v podpalubí sa nachádza aj 3. kúpeľňa

- súčasťou lode je aj veľká nadštandardne zariadená kuchyňa s jedálňou

- majitelia majú k dispozícii aj vlastnú pracovňu a súkromnú posilňovňu

- v celom interiéri je osadená kvalitná podlahová krytina z tvrdého dreva

- celá plachetnica je napojená na vodu, elektrinu, teplo, telefón aj internet

- dom v prístave je riadne evidovaný, má súpisné číslo a poštovú schránkuMarinus, Zdroj: uniquepropertycompany.co.uk

Obytná plachetnica sa predáva za 1,2 mil. £

Aj keď loď Marinus je nadštandardne vybavená a ponúka maximálny komfort, súčasným majiteľom sa ju zatiaľ nedarí predať. V realitnej ponuke sa nachádza už niekoľko mesiacov bez toho, aby si našla záujemcu ochotného investovať do neobvyklého sídla. Dôvodov môže byť niekoľko. Podľa mnohých realitných expertov je problémom cena. Dom zriadený v starej plachetnici sa predáva až za 1,2 mil. £, čo je vzhľadom na výmeru príbytku a počet obytných miestností nadpriemerná cena aj na londýnske pomery.Marinus, Zdroj: uniquepropertycompany.co.uk

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: uniquepropertycompany.co.uk

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Najdlhší plot na svete

Najdlhší plot na svete

Nechráni hranice, tajné základne ani obrovské elektrárne. Jeho úloha je celkom prostá. Najdlhší plot, aký bol doposiaľ na svete vybudovaný, má zabrániť túlavým psom dingo útočiť na stáda dobytka. K tým sa hladné šelmy dostanú len v prípade, že prejdú tisícky kilometrov, aby obišli rekordne dlhé oplotenie.

...
Nové San Siro v Miláne má byť najkrajším štadiónom na svete

Nové San Siro v Miláne má byť najkrajším štadiónom na svete

Písal sa rok 1926. V Miláne bol slávnostne otvorený jeden z najväčších štadiónov v celej Európe. Domáci futbaloví priaznivci vtedy netušili, že v úchvatnom športovom stánku sa budú oslavovať obrovské víťazstvá. Napriek tomu sa takmer 100-ročná éra milánskeho San Siro čoskoro končí, no nie úplne. Dvojica veľkoklubov, ktoré majú na štadióne svoj domov, už ohlásila realizáciu futbalového stánku, ktorý má byť najkrajším na svete.

...
Salvádor vybuduje eko mesto Bitcoin City v tvare mince

Salvádor vybuduje eko mesto Bitcoin City v tvare mince

Bitcoin má v stredoamerickej krajine dvere otvorené dokorán. Salvádor sa v septembri stal vôbec prvou krajinou sveta, kde túto kryptomenu povýšili na oficiálne platidlo. Tým sa plány predstaviteľov štátu súvisiace s Bitcoinom nekončia. Už niekoľko týždňov je na stole aj návrh nového eko mesta inšpirovaného práve touto kryptomenou.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon