Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Hongkong obhájil pozíciu najdrahšieho mesta na svete

Hongkong obhájil pozíciu najdrahšieho mesta na svete

Spoločnosť ECA sa po roku opäť ohlásila s aktuálnym rebríčkom najdrahších miest na svete. V aktuálnom poradí je v porovnaní s minulým rokom niekoľko zmien. Zmeny sa vyhli vedúcej pozícii, na ktorej naďalej kraľuje Hongkong.

3. víťazstvo Hongkongu v rade

Vo svete niet drahšieho mesta ako Hongkong už 3 roky, aspoň tak to vyplýva z Indexu 10 najdrahších miest na svete od spoločnosti ECA. Finančné a ekonomické centrum Ázie sa dostalo na vedúcu priečku v tomto rebríčku už tretíkrát za sebou. Obhajobou vedúcej pozície potvrdilo ázijskú dominanciu z posledných rokov, ktorú vyzdvihlo ďalších 5 ázijských miest v TOP 10.      Hongkong, Zdroj: pixabay.com

Paríž vypadol z prvej desiatky

Čím sa žije v ázijských veľkomestách drahšie, tým je súčasťou tohto indexu menej zástupcov z Európy. Z TOP 10 nevypadli iba tradiční účastníci ako Rím, Brusel a Madrid. Tento rok sa do prestížneho rebríčka nedostal ani Paríž, ktorý v ňom kedysi pravidelne obsadzoval vrchné priečky. V zozname 10 najdrahších miest na svete ostali len 3 európski zástupcovia. Okrem Londýna sú v ňom švajčiarske mestá ŽenevaZürich.Paríž, Zdroj: pixabay.com

10 najdrahších miest na svete:

1. Hongkong

2. New York

3. Ženeva

4. Londýn

5. Tokio

6. Tel Aviv

7. Zürich

8. Šanghaj

9. Kanton

10. SoulSoul, Zdroj: pixabay.com

 

Rebríček najdrahších miest na svete nezostavuje iba spoločnosť ECA. S podobným poradím pravidelne prichádza aj Economist Intelligence Unit. Jej rebríčky vyzerajú úplne inak, čo je spôsobené odlišnou metodikou hodnotenia miest. Tá naposledy dostala na 1. pozíciu izraelský Tel Aviv. Hongkong sa v rebríčku EIU za rok 2021 nedostal ani do prvej trojky.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: eca-international.com

Zdroj foto: pixabay.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon