Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Neviditeľný dom v Mohavskej púšti skrýva neuveriteľné prekvapenia

Neviditeľný dom v Mohavskej púšti skrýva neuveriteľné prekvapenia

Nájdete ho na fotografii? Zrkadlový objekt v kalifornskom národnom parku je jedinečným architektonickým dielom. Zvonka je pre ľudské oko takmer neviditeľný, zvnútra ponúka úžasné výhľady a dokonca aj 30-metrový bazén! Inšpiráciu v ňom hľadalo mnoho celebrít, teraz je na prenájom za 150 000 dolárov mesačne.

Foto: Petr Mašek

Šialený dom v Mohavskej púšti v juhovýchodnej Kalifornii dal postaviť americký filmový producent Chris Hanley v roku 2019. So šialenými projektmi má už veľa skúseností, produkoval filmy Americké Psycho, Smrť panien či Veronika sa rozhodla zomrieť. Táto nehnuteľnosť je však menej vražedná, ako jeho filmové počiny. Dom s výstižným názvom „Invisible House“, ktorý sa nachádza na 36-hektárovom pozemku v slávnom národnom parku Joshua Tree, má úplne zrkadlovú fasádu odrážajúcu okolitú púšť Mojave a vytvára ilúziu, že stavba tam v skutočnosti nie je. Šokujúci exteriér je však len jednou z kuriozít tohto domu.

Foto: Petr Mašek

Minimalistickú rezidenciu navrhol slávny hollywoodsky architekt Tomas Osinski a ponúka nablýskaný interiér vhodný pre celebrity. Za posledné 3 roky si Neviditeľný dom prenajalo na kreatívne projekty množstvo známych spevákov a kapiel, ako Alicia Keys, Demi Lovato, Chainsmokers či Korn. Dom bol dokonca prerobený do kreslenej podoby pre hudobné video „Save Your Tears“ od Weeknda a Ariany Grande. Pre nás je pozoruhodné aj to, že pôsobivé fotografie domu nafotil slávny český fotograf Petr Mašek.

Foto: Petr Mašek

Keď sa mu prizrieme bližšie, pochopíme prečo je taký výnimočný. Interiér sa rozprestiera na jednej predĺženej úrovni a ponúka približne 576 m2 priestoru. Steny vyrobené zo skla odrážajúceho teplo poskytujú nádherný panoramatický výhľad na púšť a zároveň zabezpečujú, aby obytné priestory zostali príťažlivé a chladné.

Foto: Petr Mašek

Foto: Petr Mašek

V srdci nehnuteľnosti sa nachádza otvorený obývací priestor, jedáleň a moderná kuchyňa spolu s obrovským 30-metrovým krytým bazénom. Tri spálne s vlastnou kúpeľňou sú umiestnené na oboch koncoch domu pre väčšie súkromie. Všetky spálne majú tiež presklené steny a niektoré sa dokonca otvárajú do púšte.

Foto: Petr Mašek

Hanleyho vzácny výtvor samozrejme niečo stojí. V súčasnosti ho prenajíma spoločnosť Engel & Völkers za 150 000 dolárov mesačne. „Veľkolepá poloha, minimalistická architektúra a exkluzívne vybavenie robia túto nehnuteľnosť úplne jedinečnou,“ dodáva Raymond Dominguez, obchodný manažér spoločnosti. Neostáva nám nič iné, len súhlasiť. Waw efekt na nás pôsobí nielen na prvý, ale aj na niekoľko ďalších pohľadov.

Foto: Petr Mašek

Zdroj: robbreport.com

Zdroj foto: Petr Mašek

 

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon