Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Boris Johnson po odchode z premiérskeho kresla predáva fajnový dom v Londýne

Boris Johnson po odchode z premiérskeho kresla predáva fajnový dom v Londýne

Boris Johnson zatiaľ stále býva v oficiálnom sídle britských premiérov, na Downing Street 10, no v septembri ho odtiaľ vysťahuje jeho nástupca. Napriek tomu predáva svoj lukratívny londýnsky dom za 1,6 milióna libier (1,89 milióna eur).

Zdroj: CNN

Britský ex-premiér Boris Johnson (58) má naozaj rušný život, ten súkromný, politický, aj realitný. Na post premiéra nastúpil v júli 2019. Tesne predtým sa mu podarilo predať dom v severnom Londýne za 3,75 miliónov libier, v ktorom žil dovtedy 17 rokov so svojou bývalou manželkou Marinou (58). V tom čase už totiž mal mladú snúbenicu Carrie Symondsovú (34) a ešte v tom istom roku jej kúpil tento krásny viktoriánsky dom v južnom Londýne. S Marinou ho rozviedli v roku 2020 a Carrie sa stala novou pani Johnsonovou v roku 2021. Keď k tomu pridáme pandémiu, vôbec sa mu nečudujeme, že potreboval vypustiť paru na tajných večierkoch...

Zdroj: Rightmove / Davis & Gibbs

Asi mu to trochu prerástlo cez hlavu, pretože sa dokázalo, že počas lockdownu večierky nielen navštevoval, ale neskôr o tom aj klamal, takže kvôli afére „Partygate“ bol donútený podať v júni tohto roku demisiu. Vo funkcii premiéra zostane až do vymenovania nového lídra strany, čo by sa malo stať začiatkom septembra. Takže je dosť prekvapivé, že pred vysťahovaním z Downing Street 10 uviedol na predaj svoj aktuálny londýnsky dom v krásnom prostredí Myatts Field Parku.

Zdroj: Rightmove / Davis & Gibbs

Boris Johnson a jeho terajšia manželka Carrie kúpili tento dvojdom vo viktoriánskom štýle v časti Camberwell v roku 2019 za 1,2 milióna libier, ale podľa dostupných informácií v ňom ani nestihli bývať. Prenajímali ho za 10 000 libier mesačne. Nehnuteľnosť s obytnou plochou 195 m2 so štyrmi spálňami a tromi kúpeľňami je od augusta na predaj za 1,6 milióna libier.

Zdroj: Rightmove / Davis & Gibbs

Podľa realitnej kancelárie Davis & Gibbs, ktorá dom predáva, je táto štýlová nehnuteľnosť so záhradou v zadnej časti a s polohou vo vyhľadávanej oblasti Myatts Field Park na vynikajúcej úrovni. Ponúka vkusný dekor a zachováva si mnohé pôvodné historické prvky, ako okenice, drevené podlahy či nízke liatinové radiátory.

Zdroj: Rightmove / Davis & Gibbs

Zdroj: Rightmove / Davis & Gibbs

Dom má tri úplne pôvodné poschodia a všetky izby sú výnimočne priestranné s množstvom prirodzeného svetla. Hlavné poschodie má dvojitú prijímaciu miestnosť s dvoma mramorovými krbmi, vstavanými knižnicami, arkierovým oknom a dverami do zadnej záhrady, ktorá je síce malá, ale plná zelene. Prístup do nej ponúka aj kuchyňa na rovnakom poschodí. Suita s primárnou spálňou na poschodí má výhľad na park a má krby v kúpeľni aj v spálni. Ďalšie dve spálne a kúpeľňa sa nachádzajú na treťom poschodí.

Zdroj: Rightmove / Davis & Gibbs

Kam sa teraz Johnsonovci podejú? To zatiaľ nie je známe, ale pre začiatok môžu využiť svoj luxusný víkendový dom pri Oxforde, ktorý si prenajali vlani za 4 250 libier mesačne. Pán Johnson si v ňom môže prečistiť hlavu na vidieckom vzduchu.

Zdroj: Strutt & Parker/ Getty Images

Zdroj: PA / Getty Images

Zdroj: mansionglobal.com

Zdroj foto: Google Maps/ Getty Images, CNN, Rightmove / Davis & Gibbs, Strutt & Parker/ Getty Images, PA / Getty Images

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon