Aké najčastejšie chyby robíme pri vykurovaní? (podcast)

Aké najčastejšie chyby robíme pri vykurovaní? (podcast)

v Podcasty

Šetrenie energiami. To je téma, ktorá sa v dnešnej dobe dotýka každého z nás. Ako môžeme ušetriť pri vykurovaní sme sa rozprávali v podcaste portálu Nehnutelnosti.sk s odborníkom na vykurovanie zo spoločnosti Heat Decor Petrom Brieškom. Dozviete sa aj, aké typy vykurovania sú na trhu a aké sú ich výhody a nevýhody.

Viac o tom:

· aké rôzne typy podlahové kúrenia si môžeme vybrať;

· aké sú výhody a nevýhody jednotlivých typov vykurovania;

· ako fungujú infračervené vykurovacie fólie;

· aké najčastejšie chyby robíme pri vykurovaní;

· do akej miery sa dá fotovoltika využiť pri vykurovaní;

Keď sa stavajú nové stavby, tak dnes sa podľa Briešku počíta s opatreniami, akým je napríklad zateplenie, aby boli na domoch a bytoch, čo najmenšie tepelné straty.„Najväčšie straty vznikajú únikom tepla cez stropy, okná a až potom sú steny. Treba sa zamerať na to, aby sa dosiahli čo najmenšie straty, pretože energie sú dnes drahé a nechceme na ne míňať zbytočné peniaze. Je preto lepšie sa zamerať na správny výber materiálov.“

Pri rekonštrukciách domov či bytov je to komplikovanejšie, ale aj tu sa dá veľa ovplyvniť.„Dá sa napríklad zatepliť strop, keď niekto znižuje stropy, môže sa tam použiť nejaká minerálna vata. Ide o pomerne jednoduchý zásah. Pri podlahe je to náročnejšie, pretože stavebná výška nás nepustí, aby sme tam dodali nejaký ďalší izolačný materiál,“vysvetľuje Brieška.

Typ vykurovania výrazne ovplyvňuje komfort bývania

Na trhu je viacero typov vykurovania. Každý z nich má svoje špecifiká. „Pri podlahovom vykurovaní nám stačí menšia teplota vzduchu, keďže máme zdola od končatín teplo, takže pocitová teplota môže byť aj o tri stupne vyššia oproti radiátorom. To sa prejaví aj na finančných záležitostiach. Pri radiátoroch môže byť komfort bývania ovplyvnený vírením vzduchu, pretože radiátor funguje spôsobom, že vlastne vyťahuje studený vzduch, následne stúpa hore a cirkuluje v tej miestnosti.“Nevýhodou pri radiátoroch je to, že stále zostáva chladná podlaha.

 

Diskusia

Podobné články

Situácia na realitnom trhu sa zmenila v prospech kupujúcich, ktorí majú vyriešené financovanie (podcast)

Situácia na realitnom trhu sa zmenila v prospech kupujúcich, ktorí majú vyriešené financovanie (podcast)

Kúpiť nehnuteľnosť alebo radšej počkať? Kúpa nehnuteľnosti je pre mnohých z nás jednou z najväčších investícií v živote. No a vybrať tú správnu nehnuteľnosť je pre nás kľúčové. Aby sa vám lepšie rozhodovalo, tak je dobré sledovať aj aktuálnu situáciu na realitnom trhu. A práve o nej sme sa rozprávali v podcaste portálu Nehnuteľnosti.sk s analytikom portálu Michalom Pružinským.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon