Automobilka Mercedes-Benz bude mať v Dubaji obytný mrakodrap

Automobilka Mercedes-Benz bude mať v Dubaji obytný mrakodrap

Na realitný trh vstupuje ďalšia automobilka. Po Lamborghini, Bugatti, Bentley či Aston Martin rozšíri svoje portfólio aj Mercedes-Benz. Nemecká automobilka začala pracovať na realizácii obytného mrakodrapu v lukratívnej časti Dubaja.

Jedna z najvyšších budov v meste

Developerská spoločnosť Binghatti nadviazala ďalšia lukratívnu spoluprácu s automobilkou. Po návrhu 42-poschodového mrakodrapu pre spoločnosť Bugatti dostala zákazku na ďalšiu výškovú budovu v Dubaji. Projekt Mercedes-Benz Places vybuduje ako supervysoký obytný mrakodrap, ktorý vyrastie neďaleko najvyššej budovy na svete Burdž chalífa. S výškou 341 metrov sa zaradí medzi najvyššie stavby v meste.

Mrakodrap s viac ako 200 bytmi

65-poschodový mrakodrap bude primárne plniť obytnú funkciu. V jeho priestoroch sa zriadi 225 bytov. Obyvatelia nadštandardne zariadených bytových jednotiek s 2 až 5 izbami budú mať k dispozícii telocvičňu, spoločenské salóniky aj reštauračné zariadenia. Autori zahrnuli do návrhu aj VIP parkovisko pre majiteľov áut značky Mercedes. Malú časť výmery zaberú výstavné priestory.

Kolaudácia projektu v roku 2026

Prví obyvatelia sa majú do hotových bytov nasťahovať o 2 roky. Koniec výstavby, kolaudácia a sprístupnenie budovy obyvateľom bytov sa plánuje v roku 2026. Obytná budova s kľukatým tvarom a zakriveným vrcholom sa stane jednou z dominánt lukratívnej lokality. Okrem výšky zaujme aj fasádou s logom Mercedes-Benz, ktorá má zvýrazniť identitu značky v dubajskej panoráme.

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj foto: dubai.mercedesbenzplaces.com

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Nehnuteľnosti na Záhorí – vyberieme sa do Jakubova, Malých Levár, Závodu a Stupavy

Nehnuteľnosti na Záhorí – vyberieme sa do Jakubova, Malých Levár, Závodu a Stupavy

Každú nedeľu o 17:50 vysielame na JOJ-ke reláciu o hľadaní vhodnej nehnuteľnosti Nové bývanie. Domček so štyrmi izbami si budú hľadať tri dievčatá – Oľga a jej dve dcéry. Ideálny by bol novší, s menším pozemkom a hlavné je, aby ho nemuseli prerábať. Momentálne žijú v Malackách, ale dochádzajú do Bratislavy, a tak sa rozhodli nájsť si niečo na Záhorí. Výška rozpočtu je do 235-tisíc euro.

...
V Novom bývaní budeme hľadať nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Za akú cenu vieme nájsť dvojizbový byt?

V Novom bývaní budeme hľadať nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Za akú cenu vieme nájsť dvojizbový byt?

Veronika je z Prešova, býva v podnájme v Podunajských Biskupiciach a chcela by pre seba vlastné bývanie. Túži po staromestskom, zrekonštruovanom byte v širšom centre Bratislavy. Predstavuje si jeden a pol izbový, ale ideálne dvojizbový byt. Kúpu nehnuteľnosti vníma aj ako investíciu, keby ho raz chcela predať a ísť do väčšej nehnuteľnosti, nestratí na hodnote. Parkovanie zatiaľ nerieši a ocení, ak sa dostane do centra po svojich. Rozpočet má 250-...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon