Na Dlhých Dieloch v Bratislave pribudne nový parkovací dom

Na Dlhých Dieloch v Bratislave pribudne nový parkovací dom

Problém s nedostatkom parkovacích plôch trápi mnohé bratislavské lokality. Výnimkou nie sú Dlhé Diely v Karlovej Vsi. Počet parkovacích miest v tejto mestskej časti zvýši do konca roka nový parkovací dom.

2-podlažný objekt so 72 parkovacími miestami

Nový parkovací dom pribudne na Ulici Ľ. Fullu. Objekt postaví spoločnosť BeMiCon, ktorá s mestskou časťou Karlova Ves podpísala zmluvu o dielo pred koncom minulého roka. Ako firma poverená realizáciou projektu sa zaviazala postaviť nový 2-podlažný parkovací dom na mieste starého parkoviska pre 33 vozidiel. Novostavba bude pozostávať z 1 podzemného a 1 nadzemného podlažia, ktoré vznikne na úrovni starého parkoviska. V objekte bude zriadených 72 parkovacích miest.

Retenčná nádrž aj elektrické nabíjacie stanice

Cieľom realizácie nie je iba vznik nových parkovacích miest. Súčasťou projektu je zriadenie elektrických nabíjacích staníc. Autori návrhu rátajú aj so vznikom retenčnej nádrže, ktorá má zachytávať dažďovú vodu. „Zelený“ charakter projektu dopĺňa výsadba živej vegetácie, ktorá splní praktickú aj estetickú funkciu. Celkové náklady na realizáciu vrátane „zelených“ prvkov prekročia čiastku 892 000 € s DPH. Areál meniaceho sa parkoviska má prvé stavebné zásahy za sebou. Hotová stavba má byť mestskej časti odovzdaná do 12 mesiacov od podpisu zmluvy so zhotoviteľom.Ulica Ľ. Fullu, Zdroj: odkazprestarostu.sk

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj: karlovaves.sk, tasr.sk
Zdroj foto: odkazprestarostu.sk

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Nehnuteľnosti na Záhorí – vyberieme sa do Jakubova, Malých Levár, Závodu a Stupavy

Nehnuteľnosti na Záhorí – vyberieme sa do Jakubova, Malých Levár, Závodu a Stupavy

Každú nedeľu o 17:50 vysielame na JOJ-ke reláciu o hľadaní vhodnej nehnuteľnosti Nové bývanie. Domček so štyrmi izbami si budú hľadať tri dievčatá – Oľga a jej dve dcéry. Ideálny by bol novší, s menším pozemkom a hlavné je, aby ho nemuseli prerábať. Momentálne žijú v Malackách, ale dochádzajú do Bratislavy, a tak sa rozhodli nájsť si niečo na Záhorí. Výška rozpočtu je do 235-tisíc euro.

...
V Novom bývaní budeme hľadať nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Za akú cenu vieme nájsť dvojizbový byt?

V Novom bývaní budeme hľadať nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Za akú cenu vieme nájsť dvojizbový byt?

Veronika je z Prešova, býva v podnájme v Podunajských Biskupiciach a chcela by pre seba vlastné bývanie. Túži po staromestskom, zrekonštruovanom byte v širšom centre Bratislavy. Predstavuje si jeden a pol izbový, ale ideálne dvojizbový byt. Kúpu nehnuteľnosti vníma aj ako investíciu, keby ho raz chcela predať a ísť do väčšej nehnuteľnosti, nestratí na hodnote. Parkovanie zatiaľ nerieši a ocení, ak sa dostane do centra po svojich. Rozpočet má 250-...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon