Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

10 najkrajších vianočných trhov sveta

  • Tlačiť
  • 17. 12. 2018
  • Zdieľaj na Facebooku 0

To, že na nás niektoré vianočné trhy zapôsobia silnejším dojmom ako ostatné, nespôsobuje len varené víno. Vo sviatočnom adventnom období na nás viac, ako inokedy pôsobí genius loci námestí, umne vystavaných a pretrvávajúcich celé storočia. Veľkú zásluhu na kráse vianočných trhov má tiež výzdoba vytvorená s citom umelca. Ktoré miesta si zaslúžia vizitku Top 10 na svete? Pozrite si ich.

10. Radničné námestie Tallinn, Estónsko

Tallinn má vraj najkrajšie stredoveké centrum mesta Európy a ich vianočný trh má jeden veľký unikát. V Tallinne stáva vianočný strom pred radnicou už od roku 1441, bol jedným z prvých v Európe. Každý návštevník by mal ochutnať tradičnú estónsku kuchyňu a tiež miestnu pochúťku - placku z krvavého ovaru.

Zdroj: visitestonia.com

9. Union Square Park New York, USA

Na tento medzinárodne preslávený vianočný trh by ste si mali nechať celý deň. Ručne vyrobené produkty, atrakcie a lahôdky tu ponúka viac ako 150 predajcov. Obľúbenými špecialitami je tradičná perzská polievka, sladké i slané palacinky a horúca čokoláda. Námestie Union Square je dôležitou a historickou križovatkou v New Yorku, nachádza sa na mieste, kde sa v 19. storočí spojili štvrte Broadway a Bowery.

Zdroj: Adobe Stock

8. Skanzen Štokholm, Švédsko

Vianočné trhy v Skanzene, teda múzeu ľudovej architektúry pod holým nebom, sa organizujú od roku 1903. Skanzen sa nachádza na ostrove Djurgarden v centre Štokholmu a od konca novembra až do Vianoc prináša veľkým i malým remeselnícke workshopy a tanečné hry okolo vianočného stromčeka. V stánkoch nájdete všetky typické švédske pochutiny, obľúbené sú hlavne tradičné klobásy, korenie, údené morky a marmelády.

Zdroj: Adobe Stock

7. Vörösmarty Tér Budapešť, Maďarsko

Kultový Vianočný veľtrh a zimný festival na budapeštianskom námestí Vörösmarty je najstarším v meste a tiež najpopulárnejším medzi Maďarmi i zahraničnými turistami. Vo viac ako 100 stánkoch nájdete čokoľvek s vianočnou tematikou a navyše si môžete pochutiť na regionálnych lahôdkach, akou je aj guláš so slivkami a praženým paprikovým krémom. Atrakciou je exteriér slávnej kaviarne Gerbeaud na námestí Vörösmarty, ktorý sa mení na obrovský adventný kalendár s novým magickým oknom, ktoré sa otvorí každý deň od 1. do 23. decembra.

Zdroj: Adobe Stock

6. Domkloster Kolín, Nemecko

Na vianočnom trhu na námestí Domkloster nájdete všetko, čo môžete očakávať od tradičnej nemeckej pohostinnosti. Priestor pred Kolínskym dómom, jedinou klasickou nemeckou stredovekou  katedrálou, ktorá sa stavala viac ako 600 rokov, je však v adventnom období venovaný aj zábave. Koná sa tu viac ako 100 divadelných predstavení v rámci festivalu vrátane vianočnej swingovej hudby a evanjelia. Keď hostia nasýtia svoje kultúrne potreby, môžu sa vydať na Hohe Strasse a Schildergasse, najznámejšie nákupné ulice v Kolíne nad Rýnom a vychutnať si tradičné nemecké klobásky.

Zdroj: Adobe Stock

5. Tivoli Gardens Kodaň, Dánsko

Areál záhrad Tivoli je turistickou destináciou po celý rok, pretože sa tam konajú výstavy a veľtrhy, v čase adventu si tam však každý návštevník príde na svoje. Okrem obvyklých stánkov, ktoré predávajú vianočné ozdoby a darčeky, sa v parku konajú rôzne vystúpenia, najznámejšie sú tradičné Pixie kapely. Na Luciu prechádza záhradami sprievod so 100 dievčatami, ktoré nesú sviečky a spievajú. Počas dvoch sviatkov vianočných a na Silvestra sa v záhradách konajú veľké ohňostroje.

Zdroj: Adobe Stock

4. Staroměstské náměstí Praha, Česká republika

Praha dokáže v predvianočnom čase návštevníkov dokonale očariť. Dve hlavné vianočné trhy v meste, na Staromestskom námestí a na Václavskom námestí, sú od seba vzdialené len päť minút a tak ich môžete ľahko preskúmať za jeden deň. Drevené domčeky, ktoré ponúkajú šperky, vyšívané čipky, vianočné ozdoby a doplnky, môžete nájsť  na podobných trhoch v celej Európe, ale to, čo ich naozaj odlišuje, sú české „lahůdky“. Na oboch trhoch si od začiatku adventu až do 6. januára návštevníci môžu pochutnať na Pražskej šunke, pikantných klobáskach a zapiť ich legendárnym plzeňským pivom.

Zdroj: Adobe Stock

3. Place des Arts Montreal, Kanada

Montrealský Veľký vianočný trh, teda Grand Marché de Noel, ponúka atrakcie inšpirované európskou i americkou kultúrou. Od 1. do 24. decembra na pešej zóne ulice St Catherine ponúka viac ako 60 drevených domčekov, kde môžete nájsť tradičné remeslá i vianočné lahôdky. Hlavný program je však na Námestí umení, Place des Arts, ktoré je významným umeleckým centrom Montrealu a celej francúzskej Kanady.  Láka svojím programom hlavne deti s dielňou škriatkov, saňami Santa Clausa, ľadovými medveďmi a Karaoke Igloo. Hoci sa Vianočný trh na Štedrý deň zavrie, na Silvestra sa opäť otvorí a miestni DJ-ovia poskytujú zábavu po celú noc.

Zdroj: mtlblog.com

2. Rathausplatz Viedeň, Rakúsko

Len málo miest dokáže vytvoriť takú slávnostnú atmosféru, ako Viedeň. Mesto má dnes viac ako 20 vianočných trhov, najviac si však vychutnáte najväčší a najstarší, ktorému dominuje neogotická budova mestskej radnice a ktorý sa prvýkrát konal už v roku 1298. Privíta vás pôsobivá svetelný oblúk a viac ako 150 stánkov s ručne pletenými anjelmi, drevenými bábikami, delikátnym vianočným punčom a šťavnatými rakúskymi klobáskami. Atrakciou trhu je obrovské klzisko na korčuľovanie, ktoré podporuje dobrú náladu.

Zdroj: Adobe Stock

1. Place Kleber Štrasburg, Francúzsko

Magické starobylé centrum Štrasburgu vo východnom Francúzsku si právom hovorí „hlavné mesto Vianoc“. Historická metropola Alsaska je domovom jedného z najstarších vianočných trhov v Európe, prvý raz sa uskutočnil v roku 1570. V súčasnosti sa vianočné trhy konajú na 10 miestach s 300 stánkami, takže je veľmi ľahké túlať sa celý deň po vianočnom mestečku, nakupovať vianočné darčeky, dekorácie a popíjať výborné miestne alsaské víno. Kým sa stratíte v malebných uličkách, určite však navštívte námestie Kleber, kde nájdete veľký vianočný stromček, ktorý zahanbí aj gigantický smrek v Rockefellerovom centre v New Yorku. Štrasburg má každý rok pre návštevníkov pripravenú idylickú vidieckú dedinku, ktorá sa od roku 2017 pýši aj ľadovým kráľovstvom.

Zdroj: Adobe Stock

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, CNN Travel, Condé Nast Traveller

Najnovšie pridané inzeráty

Nehnutelnosti.sk na Facebooku