Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Fantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávy

Fantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávy

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí si ráno bez poriadnej šálky kávy nevedia predstaviť? Alebo máte dokonca problém vôbec vstať z postele kým nedostanete svoju dávku kofeínu? Tak tento vynález je presne pre vás. Anglický dizajnér vymyslel originálny budík, ktorý vás zobudí a hneď vám naservíruje šálku obľúbenej kávy.

 Joshua Renouf absolvent Nottingham Trent University navrhol dômyselný prístroj zvaný Barisieur, ktorý si obľúbi každý milovník kávy. Jedná sa totiž o budík a kávovar v jednom.

 

Zobudí vás cinkanie a vôňa kávy

 Je vytvorený tak, aby používateľa ráno zobudil jemným cinkaním guľôčkových ložísk z nerezovej ocele. Ložiská sa dajú do pohybu vďaka indukčnému ohrevu, a tak sa voda dostane do varu.

Fantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávy

 Namiesto nepríjemného drnčania a vyzváňania tradičného budíka vás bude, podľa dizajnéra, budiť príjemný zvuk a navyše budete deň začínať vôňou lahodnej kávy. Jediné, čo musíte urobiť, je naplniť večer pred spaním budík vodou, kávou a cukrom. Autor tvrdí, že to podporuje rituál pred spaním a dáva to telu signál, že je čas na oddych a relaxáciu.

 Ráno si tak môžete jednoducho vychutnať kávu ešte v posteli bez toho, aby ste museli vstať, alebo si ju môžete zobrať so sebou na cesty. Tento prístroj vám navyše ušetrí čas, ktorý by ste inak strávili v kuchyni prípravou kávy.

Fantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávy

 Autor produktu verí, že sa mu ho čo najskôr podarí dostať na trh a stane sa pre ľudí dostupný. Odhadovaná maloobchodná cena  Barisieur je 200 libier (cca 250 eur).

 

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, Dailymail.co.uk

Foto: Joshua Renouf, www.joshrenoufdesign.com

Diskusia

Podobné články

Smart asistent na monitorovanie spotreby vody v domácnosti

Smart asistent na monitorovanie spotreby vody v domácnosti

Úspora nákladov na energie je jednou z kľúčových tém v domácnostiach po celom svete. V jeho vyspelejšej časti nám s tým už nejaký čas pomáhajú rôzne smart technológie. Ich výrobcovia nám zopár z nich predstavili aj začiatkom roka. Nás zaujala hlavne novinka, ktorá slúži na monitorovanie spotreby vody.

...
Slow living - nový ekologický štýl bývania čoskoro ovládne naše príbytky

Slow living - nový ekologický štýl bývania čoskoro ovládne naše príbytky

Aj keď sa výraz „Slow living“ dnes spomína často, mnoho ľudí úplne nechápe, v čom jeho podstata spočíva. Neznamená to, že musíme začať robiť všetko pomaly, ale skôr uvedomiť si, kedy je čas robiť veci rýchlo a kedy spomaliť a urobiť ich poriadne a „nastálo“. S týmto životným štýlom súvisí aj to, ako si vytvoríme svoje bývanie a okolie. Poradíme vám, ako začať.

...