Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Fantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávy

Fantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávy

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí si ráno bez poriadnej šálky kávy nevedia predstaviť? Alebo máte dokonca problém vôbec vstať z postele kým nedostanete svoju dávku kofeínu? Tak tento vynález je presne pre vás. Anglický dizajnér vymyslel originálny budík, ktorý vás zobudí a hneď vám naservíruje šálku obľúbenej kávy.

 Joshua Renouf absolvent Nottingham Trent University navrhol dômyselný prístroj zvaný Barisieur, ktorý si obľúbi každý milovník kávy. Jedná sa totiž o budík a kávovar v jednom.

 

Zobudí vás cinkanie a vôňa kávy

 Je vytvorený tak, aby používateľa ráno zobudil jemným cinkaním guľôčkových ložísk z nerezovej ocele. Ložiská sa dajú do pohybu vďaka indukčnému ohrevu, a tak sa voda dostane do varu.

Fantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávy

 Namiesto nepríjemného drnčania a vyzváňania tradičného budíka vás bude, podľa dizajnéra, budiť príjemný zvuk a navyše budete deň začínať vôňou lahodnej kávy. Jediné, čo musíte urobiť, je naplniť večer pred spaním budík vodou, kávou a cukrom. Autor tvrdí, že to podporuje rituál pred spaním a dáva to telu signál, že je čas na oddych a relaxáciu.

 Ráno si tak môžete jednoducho vychutnať kávu ešte v posteli bez toho, aby ste museli vstať, alebo si ju môžete zobrať so sebou na cesty. Tento prístroj vám navyše ušetrí čas, ktorý by ste inak strávili v kuchyni prípravou kávy.

Fantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávyFantastický vynález do domácnosti. Zobudí vás šálka kávy

 Autor produktu verí, že sa mu ho čo najskôr podarí dostať na trh a stane sa pre ľudí dostupný. Odhadovaná maloobchodná cena  Barisieur je 200 libier (cca 250 eur).

 

Zdroj: Nehnutelnosti.sk, Dailymail.co.uk

Foto: Joshua Renouf, www.joshrenoufdesign.com

Diskusia

Podobné články

8 trendy bytových inšpirácií na jeseň

8 trendy bytových inšpirácií na jeseň

Menej ohňa, viac zeme. Viac farieb, menej extravagancie. S príchodom jesene sa môžu meniť aj naše domácnosti. 10 trendy inšpirácií vám ukáže, ako svoj domov naladiť na typickú jesennú atmosféru aj bez veľkých investícií a náročných prerábok.

...