Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
5 trikov, ktoré urobia malý byt väčším

5 trikov, ktoré urobia malý byt väčším

Zariadiť byt s plochou okolo 50 m2 tak, aby bol funkčný aj pekný, je vždy veľkou výzvou. Dizajnéri však na to majú niekoľko jednoduchých trikov.

1. Vyberajte svetlejšie farby

Prvou zásadou je zaplaviť malý priestor svetlými farbami. To však neznamená len bielu, krémovú a svetložltú. Pokojne choďte aj do výraznejších farieb, no čo sa ich intenzity týka, zvoľte ich svetlejšie odtiene. Napríklad svetlú oranžovú, fialovú, šedú, modrú alebo aj zelenú. Dobrou stratégiou je tiež na svetlé základné plochy, akými sú steny, pohovka či podlaha, dodať niekoľko výraznejších solitérov v žiarivejších odtieňoch.

Zdroj: IKEA

2. Multifunkčný nábytok

Ten je pre efektívne využitie malého priestoru nevyhnutný. Typickým príkladom je rozkladacia pohovka, ale pomôže aj taburet s úložným priestorom, či stôl, ktorý sa dá využiť ako jedálenský, aj ako pracovný.

Multifunkčná pohovka, Zdroj: JYSK

Multifunkčná pohovka rozložená na posteľ, Zdroj: JYSK

3. Hľadajte „ľahký“ dizajn

Choďte skôr do ľahších a menších kusov, ktoré nezaberú toľko miesta. Dôležité je, aby mali štíhle a vzdušné línie, čo najmenej uzavretých skriniek a plných masívnych podstáv. Aj klasický konferenčný stolík pokojne nahraďte malým príručným stolíkom, otváracie dvere zasúvacími a s doplnkami tiež šetrite. Vyhýbajte sa aj ťažkým závesom.

Zdroj: IKEA

4. Netradičné úložné priestory

Veľkým problémom malých priestorov je málo úložného miesta. To si vyžaduje kreatívne a flexibilné riešenia, ako udržať neporiadok na uzde. Dnes nájdete dosť dizajnérskych nápadov na nástenné či stropné systémy, pomôžu aj skryté zásuvky v rôznych častiach zariadenia.

Zdroj: zillow.com

Zdoj: IKEA

5. Pohrajte sa so zrkadlami

Najlepším trikom, ako vytvoriť dojem väčšieho priestoru, je umiestniť zrkadlo oproti oknu. Svetlo sa v zrkadle odrazí a vytvorí tak ilúziu druhého okna. Aj do minimalistického interiéru môžete umiestniť napríklad vintage zrkadlo, alebo zrkadlo s nádychom histórie. Pár takýchto skvelých kúskov sme našli na Bazar.sk. Ďalším tipom je položenie zrkadla za lampu alebo iný zdroj svetla. Svetlo z lampy sa v zrkadle odrazí do miestnosti, pričom izba bude pôsobiť väčšie. Použiť môžete stolné lampy alebo lustre.

Zdroj: IKEA

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, zillow.com, JYSK, IKEA

Diskusia

Podobné články

Detské ihriská z vyradených veterných turbín

Detské ihriská z vyradených veterných turbín

Masová inštalácia veterných turbín stavia svet pred nový problém. Vyradené zariadenia môžu nadmerne zaťažiť skládky. Predísť tomuto riziku je možné recykláciou. Možnosti opätovného využitia ukazujú detské ihriská v holandských mestách.

...
Tajomstvá nehnuteľností #21: Rodinný dom nie je kávovar

Tajomstvá nehnuteľností #21: Rodinný dom nie je kávovar

Pri kúpe kuchynského elektrospotrebiča dostanete celú kopu dokumentov. Návod na používanie, vyhlásenie o zhode, certifikát o možnosti predaja na území EÚ, bezpečnostné inštrukcie a tak ďalej. Možno ste zachytili, že v niektorých štátoch sveta dostanete aj písomné poučenie, čo by ste so spotrebičom naozaj nemali robiť. Napríklad sušiť v mikrovlnke mačku, alebo nalievať do kávovaru kolový nápoj. Niekedy zaberá dokumentácia v škatuli toľko miesta čo...
Farby dodajú kúpeľni jedinečnosť a štýl

Farby dodajú kúpeľni jedinečnosť a štýl

Klasické chrómové alebo biele príslušenstvo a doplnky zariaďovacích predmetov už pomaly ale isto strácajú na popularite. Moderné kúpeľne a toalety vyžadujú nevšedný farebný koncept, a preto sú aktuálne obľúbené tmavšie farby, ako je antracitová, matná alebo lesklá čierna, prípadne rôzne odtiene sivej. Žiadaná je tiež zlatá alebo bronzová farba. Takto kreatívne tónované sprchové žliabky, odtokové sústavy, ovládacie dosky alebo ďalšie vybavenie zaž...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon