Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Trápia vás nepríjemné riasy v záhradnom jazierku? Takto sa ich zaručene zbavíte!

Trápia vás nepríjemné riasy v záhradnom jazierku? Takto sa ich zaručene zbavíte!

Krásne jazierko je bez pochýb pýchou každej záhrady. Aby však bolo naozaj krásne, zároveň aj čisté a tešili sme sa z neho nielen my, ale aj ryby v ňom, treba sa oň poriadne starať.

Azda jedným z hlavných problémov, ktoré často trápia majiteľov záhradných jazierok, sú riasy. Rastú celkom rýchlo a ak sa „premnožia“, môžu spôsobiť poriadnu šarapatu. Boj s nimi je behom na dlhé trate. Existuje však spôsob, ktorý vám ich odstraňovanie uľahčí. Popísal ho na odzimovaní jazierka odborník Marián Majerník. „Na jazierku sa nám vytvorili vláknité riasy, čo majitelia jazierok určite dobre poznajú, lebo na rozdiel od vodných rastlín, riasy rastú aj v zime. Aby sme predišli zariasneniu celého jazierka, musíme sa ich zbaviť. Existuje mechanická cesta, ale dá sa tomu dopomôcť aj prípravkami, ktoré nám pomôžu k lepšej údržbe,“ vysvetlil. Špeciálny prípravok sa nasype do jazierka a spôsobí to, že riasy umŕtvi. Docielime tým to, že riasy nám vyplávajú na povrch jazierka aj z jeho dna a budeme ich môcť ľahko odsať. Ideálna teplota vody na ničenie rias je pri 15 stupňoch. Vysaté riasy z jazierka nemusíte vylievať do kanalizácie. Využite ich ako hnojivo k stromčekom či na záhony.

Sledujte reláciu Na chalupe každú nedeľu o 16:50 na JOJke!

Zdroj: Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

Chcete darovať nehnuteľnosť deťom? Poradíme vám, ako na to

Chcete darovať nehnuteľnosť deťom? Poradíme vám, ako na to

Jedným z bežných spôsobov, ako dochádza k zmene vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam, je aj darovanie. Nie je to celkom jednoduché, pretože darovacia zmluva musí spĺňať požiadavky v Občianskom zákonníku, ale aj právnu úpravu podľa viacerých ďalších zákonov. Špecifiká takéhoto darovania nám priblížila Veronika Michalíková z advokátskej kancelárie AKMV.

...