Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Trápia vás nepríjemné riasy v záhradnom jazierku? Takto sa ich zaručene zbavíte!

Trápia vás nepríjemné riasy v záhradnom jazierku? Takto sa ich zaručene zbavíte!

Krásne jazierko je bez pochýb pýchou každej záhrady. Aby však bolo naozaj krásne, zároveň aj čisté a tešili sme sa z neho nielen my, ale aj ryby v ňom, treba sa oň poriadne starať.

Azda jedným z hlavných problémov, ktoré často trápia majiteľov záhradných jazierok, sú riasy. Rastú celkom rýchlo a ak sa „premnožia“, môžu spôsobiť poriadnu šarapatu. Boj s nimi je behom na dlhé trate. Existuje však spôsob, ktorý vám ich odstraňovanie uľahčí. Popísal ho na odzimovaní jazierka odborník Marián Majerník. „Na jazierku sa nám vytvorili vláknité riasy, čo majitelia jazierok určite dobre poznajú, lebo na rozdiel od vodných rastlín, riasy rastú aj v zime. Aby sme predišli zariasneniu celého jazierka, musíme sa ich zbaviť. Existuje mechanická cesta, ale dá sa tomu dopomôcť aj prípravkami, ktoré nám pomôžu k lepšej údržbe,“ vysvetlil. Špeciálny prípravok sa nasype do jazierka a spôsobí to, že riasy umŕtvi. Docielime tým to, že riasy nám vyplávajú na povrch jazierka aj z jeho dna a budeme ich môcť ľahko odsať. Ideálna teplota vody na ničenie rias je pri 15 stupňoch. Vysaté riasy z jazierka nemusíte vylievať do kanalizácie. Využite ich ako hnojivo k stromčekom či na záhony.

Sledujte reláciu Na chalupe každú nedeľu o 16:50 na JOJke!

Zdroj: Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

Ako si vybrať správny matrac

Ako si vybrať správny matrac

Nákup nového matraca nie je malou investíciou, bude však vašim spoločníkom každú noc na dlhú dobu a preto jeho výberu venujte veľkú pozornosť. Oceníte to každé ráno, keď sa zobudíte bez bolestí, svieži a plní energie. Poradíme vám, na čo by ste sa mali pri novom matraci určite pýtať.

...
Aké podlahy sa najviac hodia do spálne

Aké podlahy sa najviac hodia do spálne

Podlahám patrí v interiéroch významné miesto. Ich funkcia nie je len estetická. Vhodný typ krytiny plní aj praktickú úlohu, v rámci ktorej sa stará o pohodlie, tepelný komfort a tlmenie zvuku pri chôdzi. Obzvlášť to platí pri podlahe, ktorú si vyberáme do spálne.

...
Úsporné bývanie v súlade s prírodou

Úsporné bývanie v súlade s prírodou

O EKO bývaní a návrate k tradičným materiálom v stavebníctve počujeme takmer na každom kroku. A zrejme to nebude len tak, pre nič za nič. Pozitívom je, že výrobcovia stavebných materiálov, developerské firmy aj individuálni stavitelia tomuto hlasu načúvajú a prispôsobujú mu svoju činnosť.

...