10 odtieňov šedej v interiéri prebudí vašu vášeň | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
10 odtieňov šedej v interiéri prebudí vašu vášeň

10 odtieňov šedej v interiéri prebudí vašu vášeň

Sivá už dávno nie je v našich interiéroch popoluškou, práve naopak. Ťažko nájdete takú univerzálnu, flexibilnú a nadčasovú farbu. Podľa odtieňa, ktorý zvolíte, môže byť odvážnym pútačom alebo skvelým tímovým hráčom. Poradíme vám, aké tóny sa hodia do rôznych miestností a kombinácií.

Kamenná sivá

Klasická kamenná je základným a najneutrálnejším tónom šedej palety. Vďaka jej indiferentnosti sa hodí, hlavne vo svojich svetlejších odtieňoch, do každej miestnosti i kombinácie. Veľmi pekne ukáže na stenách i na nábytku v industriálnych hi-tech priestoroch v kombinácii s kovom alebo v tandeme s prírodnými materiálmi. Pre oživenie jej môžete dodať textúru kameňa.

Zdroj: reaction.sk

Cornforth White

Táto mäkká šedobiela farba je dnes jednou z najpopulárnejších farieb, odtieň pomenoval výrobca farieb Farrow & Ball. Je špeciálne vhodná na steny do menších miestností s dobrým osvetlením ako alternatíva k bielej, oproti bielobe totiž zvyšuje pocit tepla a útulnosti.

Zdroj: pinterest.com

Holubičia sivá

Tento odtieň je v posledných rokoch veľmi moderný, je určený na steny interiérov, alebo ich časti, môžete ho nájsť tiež pod názvom Dove Grey. Prináša pastelový odtieň s jemným podtónom ružovej, takže rozsvieti každú miestnosť a vytvorí v nej dojem sofistikovanosti. Hodí sa na vrstvenie rôznych odtieňov sivej, ale aj kombináciu s drevom alebo modrou farbou.

Deluxe ottoman, zdroj thegrandinterior.com

Zdroj: michelleogundehin.com

Perlová sivá

Perlová je mierne jasnejšia ako holubičia. Tento studený odtieň sa hodí do izieb, ktoré sú orientované na juh a sú počas celého dňa plné teplého slnečného svetla. Ak chcete opticky rozšíriť priestor, je perlová skvelým spôsobom. Dodáva stene hĺbku a pocit čerstvosti.

Zdroj: dulux.com

Zdroj: wilko.com

Slonovinová sivá

Táto farba, ktorá je presnejšie definovaná v palete Farrow & Ball ako Elephant's Breath, sa nachádza v teplej časti spektra sivých odtieňov. Je ideálna do miestností orientovaných na sever, ktoré majú po celý deň slabšie chladnejšie svetlo. Teplý odtieň sivej sa výborne hodí na steny, nábytok, ale aj doplnky pri vytváraní interiéru v klasickom alebo provensálskom štýle, lebo sa krásne dopĺňa s pestrejšími pastelovými farbami.

Zdroj: housofchester.blogspot.com

Bridlicová sivá

Bridlicová je tiež teplejšia sivá, ktorú je možné zvýrazniť pomocou béžových a hnedasto-čiernych odtieňov. Je to zemitá farba a veľmi dobre si rozumie s prírodnými materiálmi a štruktúrami. Je obľúbená nielen na stenách, ale aj do kúpeľní a kuchýň v podobe obkladov alebo nábytku. Počas dňa mení svoju jemnosť so svetlom, čím dodáva miestnosti osobitosť.

Zdroj: joshuamehigan.net

Zdroj: RIS Interior Design

Dymová sivá

Tento pekný odtieň s nádychom modrej je veľmi výrazný a upúta na seba pozornosť. Pekne ukáže aj sólo, ale v tandeme s odtieňmi modrej odráža neustále sa meniacu oblohu a širokú škálu jej odtieňov - od tmavých búrkových mrakov až po vzdušný svetlomodrý závoj. Táto kombinácia podporuje relaxáciu, a preto je najvhodnejšia pre oddychové miestnosti - spálňu, obývaciu izbu, kúpeľňu.

Zdroj: dulux.com

Zdroj: dulux.com.my

Búrková sivá

Ako napovedá názov, farba zamračenej oblohy je silným odtieňom sivej, ktorý na prvý pohľad upúta. V interiéri je s ňou preto treba zaobchádzať opatrne a umiestňovať ju radšej do miestností s dostatkom denného svetla. V temnejších izbách by mohla priniesť po celý deň pocit súmraku.

Zdroj: devashishpurandare.me

Zdroj: benjaminmoore.com

Grafitová sivá

Tento tmavý odtieň je moderný, dramatický a vzrušujúci. Krásne vynikne v priestranných miestnostiach s vysokým stropom, ale aj v menších na časti steny v kombinácii s kontrastnými prvkami.

Zdroj: deco-cool.com

Antracitová sivá

Antracitová je ešte o stupeň temnejšia, ako grafitová. Pridáte s ňou dramatickosť kdekoľvek v domácnosti, od obývacej izby po spálňu alebo dokonca malú chodbu - vďaka šikovnému osvetleniu a zrkadlám môžete vytvoriť silný efekt. Antracitová je tiež dokonalým zázemím pre malé množstvá jasnejších farieb, ako sú napríklad červená, biela alebo limetková.

Zdroj: kubeinteriors.com

Kombinácie s inými farbami

Neutralita sivej vám umožňuje doplniť ju akoukoľvek farbou - od pastelových až po žiarivé. Ale najviac harmonické možnosti nám ponúka samotná príroda - obloha sa stáva jasnejšou medzi mrakmi, fialovo-ružový západ slnka na pozadí mrakov, jarná zeleň či žlté kvety okolo kameňov. S ružovou vytvára veľmi romantický vzhľad vhodný pre ženské či dievčenské izby, s červenou zas pôsobivý exkluzívny efekt.

Zdroj: avilu.sk

Zdroj: avilu.sk

Zdroj: avilu.sk

Zdroj. avilu.sk

Zdroj: idealhome.co.uk, housebeautiful.com, avilu.sk

Zdroj foto: reaction.sk, pinterest.com, thegrandinterior.com, michelleogundehin.com, dulux.com, wilko.com, housofchester.blogspot.com, joshuamehigan.net, RIS Interior Design, devashishpurandare.me, benjaminmoore.com, deco-cool.com, kubeinteriors.com, avilu.sk

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Kde v domácnosti sa vyskytuje najviac baktérií

Kde v domácnosti sa vyskytuje najviac baktérií

Téme čistoty a hygieny (nielen) v domácnosti sa venujú stovky štúdií, obzvlášť v dnešnej dobe. Mnohé z nich sa zameriavajú práve na miesta, ktoré sa stávajú ohniskom výskytu rôznych baktérií. Tie sa podľa výsledkov týchto výskumov často zdržiavajú najviac tam, kde by sme to nepredpokladali.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame