Áno, šéfe Tento rekreačný dom Gordona Ramsayho v Cornwalle by sme brali | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Áno, šéfe! Tento rekreačný dom Gordona Ramsayho v Cornwalle by sme brali

Áno, šéfe! Tento rekreačný dom Gordona Ramsayho v Cornwalle by sme brali

Celebritný britský šéfkuchár Gordon Ramsay uvaril pred týždňom chutnú rezidenčnú špecialitu v podobe dovolenkového domu na pobreží juhozápadného Anglicka, v romantickom kraji Cornwall. Žiada za ňu 2,75 milióna libier, čiže asi 3 milióny eur.

Zdroj: John Bray and Partners

Kulinársky kráľ Gordon Ramsay má reštaurácie na celom svete, no najznámejší je vďaka svojim televíznym programom Už dosť, šéfe! (vo Veľkej Británii „Hell’s Kitchen“), Kuchynské nočné mory (“Kitchen Nightmares”) a „MasterChef“. Zdá sa, že tak dobre, ako v kuchyni, mu to ide aj na realitnom trhu. Trojposchodovú nehnuteľnosť v mestečku Fowey na pobreží Cornish, ktorá slúžila voľakedy ako banka, kúpil  v roku 2017 za 1,96 milióna libier.  Po rekonštrukcii tejto historickej budovy II. stupňa z fádnej na rozprávkovú ju Ramsay prenajímal náročným dovolenkárom, ktorí nehíkali pri cene prenájmu 5 200 eur na týždeň. Teraz ju predáva, takže určite neprerobí. Realitná kancelária John Bray and Partners ju ponúka ako „krásny mestský dom v modernom štýle“, ktorý si „zachováva čaro dávnych období“.

Zdroj: John Bray and Partners

Zdroj: John Bray and Partners

Vkusná nehnuteľnosť so 4 spálňami a 4 a pol kúpeľňami s rozlohou asi 260 metrov štvorcových, vrátane komerčného priestoru na prízemí, stojí v očarujúcej úzkej uličke chrbtom k prístavu so súkromným prístupom na pobrežie. Medzi jej špičkové funkcie patrí bezpečnostný systém a USB porty v každej miestnosti pre ľahký prístup k nabíjaniu telefónu a počítača.

Zdroj: John Bray and Partners

Zdroj: John Bray and Partners

Keďže je to dom Gordona Ramsayho, jedným z jeho zlatých klincov je určite kompaktná kuchyňa s matnými zelenými skrinkami v štýle Shaker, vysokokvalitné spotrebiče a stredový ostrov pre gurmánske jedlá. Francúzske dvere v priľahlom jedálenskom kúte vedú k veľkej terase s pekným výhľadom na malebný prístav.

Zdroj: John Bray and Partners

Zdroj: John Bray and Partners

Oddychový priestor pri vode s barom a kuchynkou je ďalším pozoruhodným bodom domu, ktorý je v súčasnosti upravený tak, aby vyhovoval čo najväčšiemu počtu hostí, pričom vo väčšine spální sú dve postele.

Zdroj: John Bray and Partners

Zdroj: John Bray and Partners

Táto rezidencia je jednou z troch nehnuteľností, ktoré Ramsay vlastní v populárnej anglickej dovolenkovej oblasti Cornwall, asi 250 míľ od Londýna. Predtým zaplatil 3,35 milióna libier za príbytok v dedinke Rock, známej svojimi horibilnými cenami domov. Miestni obyvatelia sa rozčuľovali, keď Ramsay dostal povolenie zbúrať pôvodnú budovu z 30-tych rokov minulého storočia, aby si postavil na jej mieste novú, mali to však márne. Zatiaľ čo sa konala táto výstavba, „Masterchef“ si kúpil za ďalších 3 milióny libier druhý dom, v ktorom počas lockdownu koronavírusu pravidelne vysielal na sociálnych médiách svoje kulinárske seansy. Okrem toho tiež udržiava dom s piatimi spálňami a tromi kúpeľňami vo Wandsworthe v juhozápadnom Londýne, ktorý v roku 2002 kúpil za približne 2,7 milióna libier a veľkú rezidenciu v luxusnej štvrti Bel Air v L.A., ktorú získal v roku 2011 za 6,75 milióna dolárov.

Zdroj: dirt.com

Zdroj foto: John Bray and Partners

 

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

7 zakázaných miest, ktoré sú pre bežných ľudí tabu

7 zakázaných miest, ktoré sú pre bežných ľudí tabu

Vo svete je viacero miest, na ktorých pôdu nesmie vstúpiť noha „bežného smrteľníka“. Dôvody, prečo je návšteva týchto lokalít tabu, sú rôzne. Kým niekde sa jedná o strážené vojenské oblasti, iné sú neprístupné z dôvodu zdravotných alebo bezpečnostných rizík. Prípadne ide o sídla spolkov, klubov a firiem, kde majú prístup iba ich elitní členovia.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame