Kamenný dom v dedine, v ktorom sa cítite ako na chalupe | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Kamenný dom v dedine, v ktorom sa cítite ako na chalupe

Kamenný dom v dedine, v ktorom sa cítite ako na chalupe

V dedinke Prievaly na Záhorí navštívi štáb relácie Na chalupe dom pani Marky. Je to jedna zo súťažných chalúp a v hlavnej úlohe príbehu tejto chalupy je žena.

Slobodná mamička ho vytvorila zo starého domu, ktorý bol rodným domom jej otca. Túto storočnú stavbu z nepálenej tehly obstavali kameňom, medzi ktorým je vzduchová medzera a fólie, aby dom mohol dýchať. Na tento nový obvodový múr postavili podkrovie.

Zdroj: Na chalupe

Spojenie tehly s kameňom je nádherné a takýto dojem vytvára celý pozemok. Jej túžba vytvoriť domov, ktorý bude vyzerať ako chalupa, sa jej splnila. V dome má na krbe tehlu z roku 1724 a dostala ju do daru. Okrem tej tam má aj ďalšie historické kúsky. Na prerábanie sa chystala 10 rokov, nemali plán, všetko robili podľa toho, ako to prišlo, ale neľutuje to, je to pre ňu dokonalé.

Zdroj: Na chalupe

Na dvore nájdeme množstvo zaujímavostí. Drevené zvieratká z dielne jej brata, nádherne upravená záhrada a tiež kutilská konštruktérska rarita.  Šopa, ktorá má 50 rokov a je stále funkčná. Postavil ju ešte jej otec z vojenských dební a drží dodnes. Marka je veľmi šikovná chalupárka, ale aj vášnivá poľovníčka. Nemá žiadne trofeje, pretože poľovníctvo nie je len o strieľaní, lovení, ale aj o starostlivosti o zver a o tú sa stará už tridsať rokov.

Zdroj: Na chalupe

Samozrejme, v relácii nebudú chýbať ani iné chalupárske témy. Katka Jesenská nás zasvätí do tajomstva farebných záhonov v Nitre, ktoré si môžete urobiť aj vy doma. Kutilský kumšt s drevom predvedie v relácii Lucka, ktorá je na materskej dovolenke s troma deťmi. Potrebovala psychohygienu, trochu sa realizovať, vypnúť a spoznať sa. Pracovať s drevom je pre ňu to pravé. Podľa jej slov s drevom treba pracovať s pokorou a láskou a ono potom ukáže svoju krásu.  Ak vás niečo zaujalo, nezabudnite si v nedeľu pozrieť reláciu Na chalupe na Jojke a uvidíte ešte viac chalupárskych noviniek.

 

Zdroj: Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

11 najkrajších obchodov so sladkosťami na svete

11 najkrajších obchodov so sladkosťami na svete

Nie je nič sladšie ako nakupovať nádielku na Mikuláša. Stojany so sladkosťami odhalia naše detské túžby a nevieme im odolať. Na svete je však niekoľko obchodov, ktoré okrem zážitku z nakupovania prinášajú aj svet fantázie a vtipné nápady. Či ste maškrtníci alebo jednoducho milujete žiarivý dizajn, tieto oslnivé „cukrárne“ vás musia nadchnúť.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame