Kamenný dom v dedine, v ktorom sa cítite ako na chalupe | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Kamenný dom v dedine, v ktorom sa cítite ako na chalupe

Kamenný dom v dedine, v ktorom sa cítite ako na chalupe

V dedinke Prievaly na Záhorí navštívi štáb relácie Na chalupe dom pani Marky. Je to jedna zo súťažných chalúp a v hlavnej úlohe príbehu tejto chalupy je žena.

Slobodná mamička ho vytvorila zo starého domu, ktorý bol rodným domom jej otca. Túto storočnú stavbu z nepálenej tehly obstavali kameňom, medzi ktorým je vzduchová medzera a fólie, aby dom mohol dýchať. Na tento nový obvodový múr postavili podkrovie.

Zdroj: Na chalupe

Spojenie tehly s kameňom je nádherné a takýto dojem vytvára celý pozemok. Jej túžba vytvoriť domov, ktorý bude vyzerať ako chalupa, sa jej splnila. V dome má na krbe tehlu z roku 1724 a dostala ju do daru. Okrem tej tam má aj ďalšie historické kúsky. Na prerábanie sa chystala 10 rokov, nemali plán, všetko robili podľa toho, ako to prišlo, ale neľutuje to, je to pre ňu dokonalé.

Zdroj: Na chalupe

Na dvore nájdeme množstvo zaujímavostí. Drevené zvieratká z dielne jej brata, nádherne upravená záhrada a tiež kutilská konštruktérska rarita.  Šopa, ktorá má 50 rokov a je stále funkčná. Postavil ju ešte jej otec z vojenských dební a drží dodnes. Marka je veľmi šikovná chalupárka, ale aj vášnivá poľovníčka. Nemá žiadne trofeje, pretože poľovníctvo nie je len o strieľaní, lovení, ale aj o starostlivosti o zver a o tú sa stará už tridsať rokov.

Zdroj: Na chalupe

Samozrejme, v relácii nebudú chýbať ani iné chalupárske témy. Katka Jesenská nás zasvätí do tajomstva farebných záhonov v Nitre, ktoré si môžete urobiť aj vy doma. Kutilský kumšt s drevom predvedie v relácii Lucka, ktorá je na materskej dovolenke s troma deťmi. Potrebovala psychohygienu, trochu sa realizovať, vypnúť a spoznať sa. Pracovať s drevom je pre ňu to pravé. Podľa jej slov s drevom treba pracovať s pokorou a láskou a ono potom ukáže svoju krásu.  Ak vás niečo zaujalo, nezabudnite si v nedeľu pozrieť reláciu Na chalupe na Jojke a uvidíte ešte viac chalupárskych noviniek.

 

Zdroj: Na chalupe

PR článok

Diskusia

Podobné články

Koľko domov si bude musieť po rozvode rozdeliť Bill Gates s manželkou Melindou?

Koľko domov si bude musieť po rozvode rozdeliť Bill Gates s manželkou Melindou?

Pred dvomi týždňami Bill a Melinda Gatesovci prekvapili svet oznámením, že po 27 rokoch ukončia svoje manželstvo a mnohých teraz zaujíma, ako si rozdelia majetok. Forbes odhaduje Billovo čisté imanie na 129,3 miliárd dolárov a len ročná daň z jeho nehnuteľností v USA predstavuje asi 4 miliónov dolárov. Takže to bude určite šťavnatá porcovačka...

...
PODCAST → Ideálny čas na hypotéku. Banky dávajú historicky najnižšie úroky

PODCAST → Ideálny čas na hypotéku. Banky dávajú historicky najnižšie úroky

Málokto si dnes môže dovoliť kúpiť nehnuteľnosť za vlastné peniaze. Túžba po vlastnom bývaní je samozrejmá a preto väčšina z nás prichádza do banky, aby si zobrala hypotéku na 30 rokov. Čo všetko si treba zvážiť pred  našim zadlžením sa v banke? Ako banky posudzujú jednotlivých žiadateľov? Je úroková sadza to jediné, čo si treba všímať a ako sa dá hypotéka dofinancovať, keď nemáme veľké úspory? O tom všetkom sme sa rozprávali v podcaste portálu N...
Najlepšie tehlové stavby na svete

Najlepšie tehlové stavby na svete

Tehla má v stavebníctve nezastupiteľné miesto. To si neudržiava iba vďaka dlhoročnej tradícii, ale aj kvôli širokým konštrukčným a dizajnovým možnostiam, ktoré výstavba z tohto materiálu prináša. Príkladom sú aj najkrajšie tehlové stavby na svete, ktoré sú skvelou ukážkou potenciálu tehly pri realizácii moderných budov.

...
Ak chcete žiť na skok od Bratislavy, poobzerajte sa po nehnuteľnostiach v malebnej Stupave

Ak chcete žiť na skok od Bratislavy, poobzerajte sa po nehnuteľnostiach v malebnej Stupave

Stupava, mestečko na Záhorí, má svoju históriu a vynikajúce prírodné aj kultúrne bohatstvo. Blízko Malých Karpát s obľúbeným hradom Pajštún, lemovaná riekou Moravou, barokový kaštieľ uprostred mesta s parkom so vzácnymi drevinami z nej robí najnavštevovanejšie mesto na Záhorí. Dobrá dostupnosť do hlavného mesta, rozvinutá verejná infraštruktúra aj občianska vybavenosť spôsobili, že je to mimoriadne obľúbená a vychytená lokalita na bývanie. Čo vša...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon