Byt alebo dom – to si musí zvážiť každý sám a rozhodnúť sa | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Byt alebo dom – to si musí zvážiť každý sám a rozhodnúť sa

Byt alebo dom – to si musí zvážiť každý sám a rozhodnúť sa

Mladá, trojčlenná rodina býva v Jaslovských Bohuniciach v byte s výmerou 50m2 a to je aj dôvod, prečo chcú zmenu. I keď v minulosti žili viaceré generácie aj v menšom priestore, im to už nestačí. Chceli by niečo väčšie.

Ich malá dcérka bude o chvíľu potrebovať svoju vlastnú izbu. Zvažujú kúpiť byt alebo radšej dom v okolí Trnavy, s dobrým prístupom
do Bratislavy, blízko diaľnice. Renáta pracuje v hlavnom meste
a po rodičovskej dovolenke bude musieť denne dochádzať. Stačí im štvorizbový dom, aspoň s 5-árovým pozemkom a ideálne novostavba alebo už po rekonštrukcii, aby sa mohli hneď nasťahovať. Rozpočet majú 160-tisíc EUR. 

Hľadanie nového bývania zostalo na Renátke a manžel sa zatiaľ stará doma o dcérku. Spolu s Vladom Voštinárom sa vydali najskôr
do novostavby v Jaslovských Bohuniciach s malým pozemkom, takže by bol len náhradou za byt. V Bučanoch zasa navštívili zrekonštruovaný straší dom, ktorého plusom bola veľká záhrada so sadom. 

Z domov najviac zaujal vzorový bungalov v Križovanoch
nad Dudváhom, ktorý môže byť po dokončení oázou pre celú rodinu a vhodným sídlom do budúcnosti. Nevýhodou je, že domčeky sa ešte len začnú stavať, a tak by si museli počkať. 

Bonusová ponuka - štvorizbový podkrovný byt s loggiou v starom centre Trnavy tentokrát zamieša karty. Podľa odborníka na bývanie, Martina Čapa, je to prémiová lokalita, v nadštandardnom prevedení, ale je to mestský typ bývania. Tam netreba hľadať miesto na výbeh pre deti a oddych na vlastnom dvore. No ponuka je to zaujímavá. 

Pani Renátka má už na záver dvoch favoritov  - novostavbu a byt v Trnave. Ani sa jej nesnívalo, že priamo v centre môže byť taký krásny byt. Na dom treba čakať a na byt v Trnave nie. Ona by nečakala a brala by byt, ale musí ísť domov a porozprávať sa s manželom. Zvážia všetky plusy a mínusy a rozhodnú sa spolu. Vlado im praje, aby sa rozhodli rýchlo a dobre.

Nehnuteľnosti sú skutočne o kompromisoch. Aj v tejto časti Nového bývania uvidíte, že nie vždy vami vysnívaná lokalita na život, musí byť vždy tá najlepšia. Nebojte sa a obehnite viaceré ponuky, ktoré sme aj my našli na portáli Nehnutelnosti.sk alebo si zapnite Nové bývanie v nedeľu  na JOJke a my vás budeme inšpirovať. 

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Bunker za 1,9 mil. USD ako umelecké dielo

Bunker za 1,9 mil. USD ako umelecké dielo

Bunker nemusí byť iba chladným a neosobným miestom, ktorého jedinou funkciou je slúžiť ako núdzové útočisko. S dobrým interiérovým dizajnom a dôrazom na vytvorenie pohodovej atmosféry môže plniť aj obytnú a estetickú úlohu. Obzvlášť v prípade, ak je zriadený ako špičkové umelecké dielo.

...
Hotel vybudovaný za pár dní

Hotel vybudovaný za pár dní

Vďaka 3D tlači dnes nie je žiadnym problémom postaviť budovu za pár dní. Výstavba 3D stavieb ale zatiaľ umožňuje realizovať iba jednoduchšie objekty. V prípade návrhu, ktorého cieľom malo byť vybudovanie hotela za rekordných 5 dní, tak padla voľba na drevo.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame