Vtipkár Chandler z Priateľov sa uskromňuje, sťahuje sa do „chaty“ za 6 miliónov dolárov

Vtipkár Chandler z Priateľov sa uskromňuje, sťahuje sa do „chaty“ za 6 miliónov dolárov

Obľúbený americký herec Matthew Perry v lete výrazne pretriedil svoje portfólio nehnuteľností. Dal na predaj luxusný penthouse v Los Angeles za 27 miliónov a plážový dom v Malibu za 15 miliónov dolárov. Jeho nový domov v Pacific Palisades označujú za skromnejší, my by sme si však preň aj nohy polámali!

Zdroj foto: Realtor.com

Hoci si Matthewa Perryho najlepšie pamätáme z megaúspešného seriálu Priatelia, zabodoval u nás aj ako sympatický zubár z Môj sused zabijak či zmätený otec v Znovu 17. Finančná situácia teda asi nebude dôvodom jeho významných krokov na trhu nehnuteľností. Za zbavenie sa dvoch zbytočne extravagantných domov má u nás Matthew palec hore. Navyše, jeho nový domov, ktorý v Hollywoode nazývajú chatou, je úplne dokonalý.

Zdroj foto: Realtor.com

Moderný Matthewov dom leží v prestížnej štvrti Pacific Palisades vo Westside L.A. na vrchu kopca, má plochu 280 m2, 4 spálne a 4 a pol kúpeľne. Čo do veľkosti predstavuje oproti jeho predošlým domom skromnejšie bývanie, určite to však dobieha čistým dizajnom a úžasnými výhľadmi.

Zdroj foto: Realtor.com

Konštrukcia s kovovou strechou, ktorá bola pôvodne postavená v roku 1965 ako dom v štýle ranča, prešla nedávno honosnou prestavbou a teraz ponúka krásne dubové podlahy, zapustené LED svetlá a sklenené steny od podlahy po strop. Typický juhokalifornský jednopodlažný dom otvára neobmedzený priechod medzi interiérom a exteriérom, technológiu inteligentnej domácnosti a špičkový bezpečnostný systém rozpoznávania tváre.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Vstupné dvere sa otvárajú do veľkého priestoru, ktorý zahŕňa obývačku aj formálnu jedáleň plus úchvatné posuvné dvere od steny k stene, ktorými sa vychádza na trávnik s výhľadom na Tichý oceán.

Zdroj foto: Realtor.com

Zdroj foto: Realtor.com

Kuchyňa je skutočne pôsobivá, elegantný betónový raňajkový stôl osvetľujú štyri nadrozmerné stropné svetlá a množstvo luxusných spotrebičov je hodné najlepších šéfkuchárov. Okrem malej chladenej vinotéky má kuchyňa aj stojan na víno od podlahy po strop pre vystavenie najlepších ročníkov. Pre moderný dekoratívny nádych je jedna celá stena tvorená plávajúcimi kvetináčmi pre domácu zeleninovú záhradu.

Zdroj foto: Realtor.com

Zdroj foto: Realtor.com

Do komfortného domáceho vybavenia patria dva hlavné apartmány, oba s posuvnými dverami od steny k stene do súkromných pergol, a kúpeľňami s umývadlami v štýle Jack-and-Jill, hlbokými vaňami a veľkou parnou sprchou. Šatník je lemovaný aromatickými cédrovými panelmi, ktoré odpudzujú všetkých otravných škodcov a ponúka dostatok priestoru na uloženie topánok a kompletného oblečenia.

Zdroj foto: Realtor.com

Zdroj foto: Realtor.com

Aj keď je dvor umiestnený na vrchole strmého svahu, je rovný a trávnatý a má bazén s vírivkou, ktorý nie je zapustený v zemi, ale vyvýšený a obložený drevom. Počas ojedinelých škaredých kalifornských večerov sa hostia môžu schúliť pri šálke čaju okolo veľkej ohniska v záhrade a za jasných dní ponúka terasa panoramatické výhľady na tichomorské pobrežie a až po ostrov Catalina.

Zdroj foto: Realtor.com

Zdroj foto: Realtor.com

Zdroj: dirt.com, housebeautiful.com, latimes.com

Zdroj foto: Realtor.com

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Kupujete malý byt? 4 tipy, ako ho prakticky zariadiť

Kupujete malý byt? 4 tipy, ako ho prakticky zariadiť

Je až neuveriteľné, ako rýchlo sa zväčšuje trh s nehnuteľnosťami. Na druhej strane nehnuteľnosti nikdy neboli také drahé, ako sú dnes. Aj to je dôvod, prečo mnoho mladých dáva prednosť menším bytom. Ak sa aj vy rozhodujete pre kúpu menšieho bytu, určite si nezabudnite všimnúť jeho dispozičné riešenie a zvážte možné usporiadanie nábytku.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon