Princ Harry a Meghan Markle prepustili svoje britské sídlo Frogmore Cottage princeznej Eugénii | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Princ Harry a Meghan Markle prepustili svoje britské sídlo Frogmore Cottage princeznej Eugénii

Princ Harry a Meghan Markle prepustili svoje britské sídlo Frogmore Cottage princeznej Eugénii

Harry a Meghan dostali „chatu“ na panstve Windsor od kráľovnej krátko po svadbe. Teraz sa však už takmer polroka opaľujú vo svojej kalifornskej vile v Santa Barbare a tak Frogmore Cottage požičali princeznej Eugénii a jej manželovi Jackovi Brooksbankovi, ktorí čakajú rodinku. Tajné zdroje denníka The Sun tvrdia, že nastálo...

Zdroj: insider.com

Princ Harry a Meghan Markle, teda vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa stali majiteľmi svojho domovského sídla Frogmore Cottage na kráľovskom windsorskom panstve už v novembri 2018, ale nasťahovali sa doňho až po polroku. Budova bola totiž dlho neobývaná a nutne si vyžadovala rozsiahlu renováciu. Kráľovská rodina s tým rátala a z fondu Sovereign Grant za rekonštrukciu zaplatila 2,4 milióna libier. Zariadenie a interiér si zobrala na starosť Meghan, ale túto čiastku vraj Sussexovci poctivo vyúčtovali z vlastného.

Frogmore Cottage pred rekonštrukciou, zdroj: Alamy

Frogmore Cottage je chránenou pamiatkou a nachádza sa v krásnom prírodnom prostredí areálu Home Park nad neuveriteľným jazerom, ktoré ho delí od zámku Frogmore House, v ktorom mali Harry a Meghan svadobnú hostinu. Je to tiež na skok od sídla kráľovnej Alžbety, zámku Windsor.

Zdroj: jasonhawkes.com

Frogmore House, zdroj: insider.com

Harry a Meghan si útulný Frogmore Cottage zariaďovali krátko predtým, ako sa im narodil syn Archie. Veľká časť interiéru teda bola navrhnutá tak, aby vyhovovala pohodlnému bývaniu s malým dieťaťom. V budove sa nachádza päť spální, kuchyňa, obývačka a škôlka pre Archieho.

Zdroj: houseandgarden.com

Meghan si na návrh priestoru najala interiérovú dizajnérku Vicky Charles, ktorá je známa tým, že zariaďovala kluby Soho House. Cítiť z nich Vickyin jedinečný zmysel pre rustikálny štýl s luxusným nábytkom vrátane zamatových sedacích súprav a lustrov. V takomto štýle si Meghan a Harry dali zariadiť aj Frogmore House. Meghan navyše Vicky požiadala, aby bol interiér v súlade s prírodou, aby sa využívali organické materiály a nátery pre zdravé prostredie pre Archieho. Do záhrady Meghan vysadila citrónovo žlté chryzantémy, ktoré boli vyšľachtené špeciálne pre jej syna a nesú aj jeho meno – Archie Harrison.

Zdroj: houseandgarden.com

Zdroj: houseandgarden.com

Po všetkom tomto úsilí sa však Sussexovci po odstúpení zo svojich kráľovských funkcií odsťahovali do západnej Ameriky, kde chvíľu cestovali a nakoniec sa usadili v Kalifornii v Santa Barbare. Frogmore Cottage si nechali ako domovské sídlo, keď prídu na návštevu do Veľkej Británie. Pred dvomi týždňami však na verejnosť prenikla správa, že sa doňho sťahuje princezná Eugénia, Harryho sesternica, s manželom. A nielen to. Pred jej príchodom údajne sťahovacie auto odnieslo všetky veci Sussexovcov preč. Je teda možné, že sa tak skoro do Británie nevrátia a ostanú v USA nastálo.

Princezná Eugénia s manželom Jackom Brooksbankom, zdroj: insider.com

Zdroj: hellomagazine.com, dailymail.co.uk

Zdroj foto: insider.com, Alamy, houseandgarden.com, dailymail.co.uk, jasonhawkes.com

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Únik z reality v sci-fi minidome za 17 500 USD

Únik z reality v sci-fi minidome za 17 500 USD

Miniatúrne príbytky letia stále viac. Kým niektoré sú navrhnuté za účelom poskytnutia celoročného bývania, iné vznikajú kvôli dočasným pobytom, napr. pri potrebe na chvíľu uniknúť z reality. K takým patrí aj minidom od jedného amerického startupu, ktorý má za 17 500 USD svojich majiteľov preniesť mimo civilizáciu.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame