Mentalista má dom, ktorý sa mu podobá – plný anglickej elegancie | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Mentalista má dom, ktorý sa mu podobá – plný anglickej elegancie

Mentalista má dom, ktorý sa mu podobá – plný anglickej elegancie

Obľúbený austrálsky herec Simon Baker, u nás známy hlavne zo série Mentalista, svoj britský vkus nezaprie. Dom, v ktorom s rodinou žije viac ako 13 rokov, dýcha tradičným štýlom Nového Anglicka, aj keď stojí v Kalifornii. Prečo by ho predával? Dôvod je jednoduchý – rozvod.

Zdroj: Manny Carabel/ WIREIMAGE

Simon Baker si našiel svoju životnú partnerku, herečku Rebeccu Riggovú, ešte v rodnej Austrálii. Odvtedy spolu žili 29 rokov a vychovali tri deti. Keď sa sympatický herec stal hviezdou kriminálneho amerického seriálu Mentalista, nasťahovali sa do čarovného domu na ulici lemovanej alejou stromov v Santa Monice na kalifornskom pobreží. Rodinná idyla trvala 13 rokov, v januári však dvojica ohlásila, že sa rozvádza. Nasledovalo nevyhnutné – svoj rodinný dom predávajú za 6,3 milióna dolárov. Asi to je ťažké obdobie pre Bakerovcov, niekomu však ich dom urobí veľkú radosť.

Ak by vás zaujímalo, za koľko by ste mohli predať vašu nehnuteľnosť vy, vyskúšajte si ju oceniť v našej službe Oceňovanie nehnuteľností.

Zdroj: Realtor.com

Bezpečné a ležérne luxusné sídlo, zakryté korunou stromov a kríkov, bolo postavené v roku 2000 a za posledných desať rokov prešlo rozsiahlou rekonštrukciou. Na ploche takmer 450 metrov štvorcových ponúka šesť spální, 4 a pol kúpeľne a množstvo vkusných a umných remeselných detailov. Architektonické riešenia domu na prvý pohľad spríjemňujú život tak, že je radosť v ňom bývať.

Zdroj: Realtor.com

Vstupné nádvorie s hráškovým štrkom zvýrazňujú kvetináče vstavané do vintage tehlových múrikov a olivovník zatieňuje príjemné posedenie. Za dverami sa otvára svetlá vstupná galéria so schodiskom, ktorú presvetľuje stropný svetlík v priemyselnom štýle.

Zdroj: Realtor.com

Spoločenskej časti na prízemí vládne klasická elegancia a množstvo prirodzeného svetla. Rodinnú izbu zdobia ľanové poťahy, krb z bielo vymaľovaného tehly, prírodné odtiene a drevené obklady stien a stropu, zatiaľ čo francúzske dvere umožňujú prechod na predné nádvorie. Priestranná a útulne zariadená obývačka je zaliata svetlom vďaka strešným oknám v bielom a klenutom strope v štýle stodoly. Rozsiahle zabudované prvky zahŕňajú celú stenu knižných regálov a kachľový krb stojí medzi dvoma súpravami francúzskych dverí, ktoré sa otvárajú do dvora.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

V jedálenskom priestore nás zaujme osem francúzskych stoličiek z dreva vyrezávaného do oválu okolo rustikálneho farmárskeho stola. Nad ním visia tri originálne cibuľovité závesné lampy. Hneď vedľa je príležitostné miesto pre rodinné stolovanie aj na bežné zábavy s ratanovými stoličkami, otvoreným kuchynským regálom pre ľahký prístup k jedlu a módnymi skrinkami v námorníckej modrej.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Hneď za dverami do dvora je pristavaný kamenný krb, ktorý ohrieva vonkajšiu obývaciu izbu a krytá jedálenská terasa s vonkajšou kuchyňou vybavenou rovnakými námorníckymi skrinkami a špičkovým vybavením ako tá vnútorná. Vysoké a nepreniknuteľné živé ploty zaisťujú úplné súkromie okolo bazéna a ponorného kúpeľa v záhrade.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Galéria na druhom poschodí obklopuje vstupnú halu pod spomínaným masívnym strešným oknom.  Izby pre hostí a rodinu majú vysoké stropy s jedinečnými zabudovanými prvkami a neobvyklými svietidlami. V jednej miestnosti je vstavaná poschodová posteľ a luster v tvare lode, zatiaľ čo spoločná kúpeľňa ponúka dvojité umývadlo v kombinácii tyrkysovej a azúrovej keramickej dlaždice.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Vzdušná hlavná spálňa s vysokými stropmi bola navrhnutá ako útočisko majiteľa domu spojené so súkromnou pracovňou a francúzskymi dverami na terasu s výhľadom na dvor.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Vstavaný šatník a mramorová kúpeľňa tiež využívajú veľké svetlíky. V sprche nájdeme okrúhle lodné okno a zaujímavú vstavanú ponornú vaňu s dreveným obkladom.  

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: dirt.com

Zdroj foto: dirt.com, Manny Carabel/ WIREIMAGE, Realtor.com

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame