Brat Usámu bin Ládina sa po 20 rokoch rozhodol zbaviť svojho mega domu v Los Angeles | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Brat Usámu bin Ládina sa po 20 rokoch rozhodol zbaviť svojho mega domu v Los Angeles

Brat Usámu bin Ládina sa po 20 rokoch rozhodol zbaviť svojho mega domu v Los Angeles

Aj keď Ibrahim bin Ládin vo veľkom sídle v prestížnej štvrti Bel Air nebýva od teroristických útokov z 11. septembra, dáva ju na predaj prvýkrát, a to hneď za odvážnych 28 miliónov dolárov. Lokalita aj susedstvo sú tip – top, ale nehnuteľnosť je v žalostnom stave.

Zdroj: Redfin

Súčasný majiteľ domu Ibrahim bin Ládin je starší nevlastný brat Usámu bin Ládina. Spolu s Usámom patrili medzi viac ako 50 detí saudskoarabského stavebného magnáta Mohammeda bin Awad bin Ládina, ktorý mal 22 manželiek. Pôsobil ako patriarcha multimiliardového klanu bin Ládinovcov, rodiny s dlhoročnými obchodnými väzbami na kráľovstvo Saudskej Arábie.

Zdroj: Redfin

Ibrahim je bývalým študentom Univerzity Južnej Kalifornie (University of Southern California), ktorý podľa vlastného priznania „nikdy v živote nepracoval“. Dom v Bel Air kúpil v roku 1983 ako 20-ročný mladík a zaplatil zaň necelé 2 milióny dolárov, čo po prerátaní o 38 rokov inflácie predstavuje asi dnešných 5,5 milióna dolárov. V sídle žil s bývalou manželkou Christine Hartunian Sinay, s ktorou má dcéru Sibbu Hartunian. Počas svojho pobytu v dome zamestnávali na plný úväzok správcov pozemku, pomoc v domácnosti, šoférov a súkromnú bezpečnosť. V garáži si nechali aj dva Rolls Roycy a Lamborghini.

Zdroj: Redfin

Usámov brat sa rozviedol na začiatku 90-tych rokov, ale naďalej býval v Bel Air až do roku 2001. Po útokoch z 11. septembra, ku ktorým došlo počas jeho dovolenky v zahraničí, sa už nikdy nevrátil do USA, pretože sa obával mediálnej pozornosti, ktorú mu jeho priezvisko prinesie. Odvtedy bol dom v podstate prázdny, aj keď neskôr bol občas prenajatý miestnej filmovej produkcii. Do roku 2010 bol údajne využívaný na natáčanie pornografických filmov.

Zdroj: Redfin

Nehnuteľnosť s plochou 660 m2 zahŕňa 7 spální, 5 kúpeľní a rozprestiera sa na takmer hektárovom pozemku v lukratívnej oblasti Los Angeles, len kúsok od Hotela Bel-Air a Bel-Air Country Clubu. Aktuálne fotografie však odhaľujú, že desaťročia zanedbávania dostali panstvo až do havarijného stavu.

Zdroj: Redfin

Zdroj: Redfin

Vila v stredomorskom štýle s červenou škridlovou strechou bola postavená v roku 1931 a zažila aj slávne časy v rukách  hollywoodskeho producenta Arthura Freeda („Spievanie v daždi“, „Čarodejník z krajiny Oz“) a neskôr slávneho architekta Johna Elgina Woolfa, ktorý ju v 70-tych rokoch zrekonštruoval.

Zdroj: Redfin

Dnes tu ostala stáť budova s múrmi v neobvyklom odtieni ružovej. Pozostatky záhrad stále existujú, aj keď väčšina rastlín je už dávno mŕtva. Trávniky prekryla vysoká burina, kamenné fontány sú prázdne a rozpadávajú sa a parkovisko je na niekoľkých miestach prasknuté. Stále prežíva niekoľko vysokých paliem a bazén a kúpele pôsobia neporušene. Realitná kancelária neponúka obrázky interiérov, ale dá sa predpokladať, že nie sú v lepšom stave ako exteriér. V každom prípade by si potenciálni kupujúci mali všimnúť, že nehnuteľnosť sa nachádza hneď vedľa dvoch najväčších a najveľkolepejších domov LA County: vily v tudorovskom štýle s rozlohou 3 300 m2, ktorú vlastní izraelský podnikateľ Beny Alagem a monštra 4 000 m2 stavebného magnáta Jeffreyho Kaplana inšpirované Francúzskom. Na Ibrahimov pozemok by sa pravdepodobne zmestil podobne gigantický dom...

Zdroj: Redfin

Zdroj: dirt.com

Zdroj foto: Redfin

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Bratislava je príliš drahá, satelitné mestá tiež. Ako to vyriešiť?

Bratislava je príliš drahá, satelitné mestá tiež. Ako to vyriešiť?

Zdražovanie stavebných materiálov vyháňa ceny realít do výšin. No bývať sa musí. Na vidiek a do satelitov sa sťahujú najme mladšie vekové kategórie, idú za predstavou súkromia, slobody, prírody. Aby sa usadili a najmä, aby zostali potrebujú občiansku vybavenosť, čulý komunitný život. Ak sa ich potreby nenaplnia odchádzajú späť do miest. Mnohí sa vracajú aj preto, aby sa posunuli vo svojom živote ďalej. Neostávame v dome, v byte ako kedysi po celý...
Najkrajšie fast foody na svete

Najkrajšie fast foody na svete

Prevádzky s rýchlym občerstvením sú známe tuctovým a bezduchým dizajnom, ktorý hosťom neponúka najlepší pôžitok zo stolovania. Hŕstka z nich sa však vymyká tomuto trendu, či už vzhľadom budovy alebo interiéru. Príkladom sú najkrajšie fast foody na svete.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon