Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Realitné fórum 2021 bude o dostupnom bývaní aj o vplyve pandémie

Realitné fórum 2021 bude o dostupnom bývaní aj o vplyve pandémie

Bratislava, 4. novembra 2021 - Po prestávke, spôsobenej pandémiou koronavírusu COVID-19, sa bude už o niekoľko dní opäť konať tradičná realitná konferencia Realitné fórum. Koronavírus výrazne zasiahol nielen toto podujatie, ale aj biznis, či už ide o nároky klientov na bývanie, dostupnosť bývania, ale aj súčasnosť či budúcnosť kancelárskeho trhu. Stretnutie lídrov v realitnom biznise sa uskutoční v AC Hotel by Marriott Bratislava Old Town 11. novembra.

Konferenciu zaháji panel, venovaný rezidenčnému developmentu. O aktuálnej situácii z pohľadu dopytu či nárokov klientov, zmenách v oblasti cenotvorby a o porovnaní podnikania v Bratislave, regiónoch i zahraničí budú rozprávať Ivan Bratko z J&T Real Estate, Martin Lazík z Urban & Partner a Tomáš Jurdák z MiddleCap, aktuálnymi štatistikami panel obohatí Filip Žoldák zo spoločnosti Herrys. Rečníci majú za sebou množstvo projektov na Slovensku, ale v čoraz väčšej miere aj zahraničí, napríklad vo Veľkej Británii či v Nemecku, čo je zárukou množstva nových pohľadov na charakter developmentu. Diskusiu povedie Adrian Gubčo z blogu YIM.BA – Yes In My Bratislava.

Nasledovať bude debata o aktuálnej legislatíve. Skúsení rečníci predstavia publiku významné otázky súvisiace s vyvlastnením, nájomnými zmluvami alebo platnosťou kúpnych zmlúv. V judikatúrnom okienku sa predstavia Robert Daniš z Wilsons a Peter Bartošík z Bartošík Šváby.

Diskutovať sa bude aj o večnej téme – o nájomnom bývaní, ktoré sa stáva čoraz aktuálnejšou otázkou z pohľadu dostupnosti bývania aj biznisu. Rečníci odpovedia na to, čo je vlastné dostupné nájomné bývanie, ako k nemu pristupuje mesto, štát či súkromný sektor a ako jeho rozvoj ovplyvní nová legislatíva. V paneli sa predstavia Boris Hrbáň a Karol Machánek z bratislavského Magistrátu a Juraj Ontko z EY Tax pod vedením Jána Palenčára z NARKS. Výber panelistov je zárukou širokého pohľadu na tému, ktorá bude pravdepodobne dominovať úvahám o budúcnosti bývania počas nasledujúcich rokov.

Napokon, konferenciu ukončí diskusia o office developmente. Kde sa dnes trh nachádza potom, ako ho zásadne narušila pandémia? Ako reagujú nájomníci a čo môžu robiť developeri? Aká je budúcnosť trhu s ohľadom na súčasné témy, medzi ktoré nepatrí len koronavírus, ale aj požiadavka po väčšej udržateľnosti alebo meniaca sa legislatíva? Aj o tom budú hovoriť Katarína Cihová z WOOD & Company Real Estate, Soňa Hanková z CMS Reich-Rohrwig Hainz, Róbert Meszároš z HubHub a Radovan Mihálek z CBRE. Moderátorom bude Pavel Bartošík z HB Reavis.

Realitné fórum má tradíciu v kvalitnom výbere rečníkov a rečníčok a inak tomu nebude ani tentoraz. Aj najbližšie podujatie prinesie odpovede na kľúčové otázky, ovplyvňujúce aktuálnu a budúcu podobu developmentu a bude možnosťou zorientovať sa v trendoch a pohyboch v domácom i medzinárodnom prostredí. Zvlášť v súčasnosti platí, že je potrebné sledovať situáciu – spoločnosť aj biznis sa mení a Realitné fórum 2021 ukáže, ako.

Viac informácií a možnosť registrácie nájdete v tomto odkaze: 

http://www.realitne-forum.sk/program_jesen_2021/

  

Diskusia

Podobné články

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon