Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Mesto s najdrahšími nehnuteľnosťami na bývanie

Mesto s najdrahšími nehnuteľnosťami na bývanie

Nie je to New York, Paríž, Dubaj ani Sydney. Prvenstvo v rebríčku miest s najdrahšími rezidenčnými nehnuteľnosťami na svete si už niekoľko rokov drží malý mestský štát na pobreží Francúzskej riviéry. Dôvodov, pre ktoré sú byty a domy v Monaku najdrahšie na svete, je hneď niekoľko.

Zdroj: ee24.com

Dopyt po nehnuteľnostiach prevyšuje ponuku

Za dlhodobým nárastom cien nehnuteľností v Monaku je najmä vysoký dopyt, ktorý výrazne prevyšuje ponuku.Nakoľko kniežatstvo je európskym daňovým rajom, v ktorom sa neplatia dane z majetku, o kúpu bytov alebo domov v Monaku prejavuje záujem množstvo investorov. Mestský štát s rozlohou len niečo cez 2 km² má však pri výstavbe obmedzené možnosti, takže ponuka nestíha uspokojovať dopyt napriek tomu, že developeri sú tu dostatočne aktívni.

Luxusné rezidenčné projekty za pár miliónov

Monako bolo vždy rajom pre developerov a realitných investorov. Mnohí z nich sa aj dnes zameriavajú na luxusné nehnuteľnosti, ktorých cena sa pohybuje v státisícoch až miliónoch eur. Príkladom je veľký urbanistický projekt Mareterra, súčasťou ktorého bude vyše 120 luxusných bytov s priemernou cenou za m² okolo 100 000 €. Každý podobný projekt, ktorý sa tu zrealizuje, zvyšuje priemernú cenu týchto nehnuteľností a tlačí na ich ďalšie zdražovanie.Zdroj: luxuriousmagazine.com

Priemerná cena za m² dosahuje viac ako 50 000 €

Rýchly rast cien nehnuteľností na bývanie potvrdzujú viaceré štatistické ukazovatele. Jedným z nich je výška priemernej ceny za m² bytovej plochy. Tá sa už dávnejšie dostala cez hranicu 50 000 €. Môžu za to najmä byty v novostavbách, ktorých cena v posledných rokoch stúpala nadpriemerným tempom. V súčasnosti sa priemerná cena za m² bytovej plochy v Monaku pohybuje na úrovni necelých 55 000 €.

Za 1 mil. USD dostanete 15 m² rezidenčnej plochy

Rýchle tempo rastu cien nehnuteľností sa odzrkadľuje aj v štatistikách, ktoré hodnotia, koľko rezidenčnej plochy sa dá v Monaku kúpiť za 1 mil. USD. Kým v roku 2016 to bolo zhruba 17 m², tento rok to je priemerne iba 15 m². To je o vyše 5 m² menej ako v Hongkongu a o vyše 10 m² menej ako v Londýne.Zdroj: premiumriviera.com

Monako by sa malo v rebríčku miest s najdrahšími nehnuteľnosťami na bývanie udržať aj v ďalších mesiacoch. Hongkong totiž v poslednom období zaznamenal mierny pokles cien a nehnuteľnosti v Londýne zatiaľ zdražujú o niečo pomalšie ako v Monaku. Kniežatstvo na Francúzskej riviére tak momentálne nemá vážnejšieho konkurenta, ktorý by ohrozoval jeho stabilné prvenstvo.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: knightfrank.com, mansionglobal.com

Zdroj foto: ee24.com, luxuriousmagazine.com, premiumriviera.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Ponuky v Žilinskom alebo Trenčianskom kraji, ktoré vám ukážeme, stoja za investíciu

Ponuky v Žilinskom alebo Trenčianskom kraji, ktoré vám ukážeme, stoja za investíciu

Do Nového bývania prihlásila svojich rodičov dcéra. V nedeľu podvečer na JOJke budeme hľadať nový domov pre rodinu z Ukrajiny. Žijú na Slovensku už dlhšie, dcéra študuje v Bratislave a plánujú u nás žiť natrvalo. Hľadáme domček s akurátnym pozemkom do 250-tisíc eur a Vlado Voštinár manželov povozí po celom Trenčianskom aj Žilinskom kraji. Navštívia síce menej známe, ale predsa prekrásne slovenské obce.

...
Strašidelný spevák Marilyn Manson nič nerobí, ale 2,2 miliónov dolárov na nový dom si našiel

Strašidelný spevák Marilyn Manson nič nerobí, ale 2,2 miliónov dolárov na nový dom si našiel

Monštruózny rocker už 2 roky nič nevydal, no zjavne má dosť úspor na slušné bývanie v Los Angeles. Asi ho zaujalo súkromné nahrávacie štúdio vybudované v bývalej garáži. Ináč jeho nové sídlo v tichej štvrti vyzerá nenápadne, ako bývanie pre dôchodcu, šťastnú rodinku alebo napríklad aj... krytie sériového vraha.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon