Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dubaj má nové futuristické Múzeum budúcnosti s ornamentálnou fasádou

Dubaj má nové futuristické Múzeum budúcnosti s ornamentálnou fasádou

Pestrý zoznam dubajských megastavieb sa naďalej rozširuje. Novým prírastkom, ktorý oživil miestnu architektonickú mapu, je nedávno otvorené Múzeum budúcnosti. Objekt dekorovaný unikátnou ornamentálnou fasádou sa ihneď zaradil medzi najoriginálnejšie stavby v regióne pri Perzskom zálive.

Museum of the Future, Zdroj: museumofthefuture.ae

Múzeum budúcnosti s futuristickým dizajnom

Projekt Museum of the Future bol predstavený ešte v roku 2015. Širokej verejnosti ho vtedy predstavil domáci ateliér Killa Design, ktorý prišiel s návrhom originálnej stavby, aká napriek množstvu jedinečných budov v Dubaji stále chýbala. Návrh objektu múzea bol prispôsobený tematike jeho expozícií, ktoré sa zameriavajú na budúcnosť a futuristické vízie. Architekti tak vsadili na špecifický futuristický dizajn pozostávajúci z 3 kľúčových prvkov tvoriacich základ kompozície kultúrneho komplexuMuseum of the Future, Zdroj: MUSHARBAK

3 hlavné prvky dizajnu Museum of the Future:

Oválna stavba – Aj keď každý z 3 prvkov plní rovnako významnú úlohu, najviac pozornosti priťahuje oválna stavba. Tá sa pýši jedinečným vzhľadom, ktorý má symbolizovať prepojené ľudstvo. Celá fasáda s plochou viac ako 17 000 m², na ktorej realizácii sa podieľali roboti, je dekorovaná ornamentálnou výzdobou. Jej súčasťou sú aj viaceré kaligraficky stvárnené citáty Mohammeda Bin Rašída Al Maktúma, dubajského emira a premiéra SAE.

Zelená mohyla – Oválna stavba stojí na vyvýšenom základe, ktorý plní úlohu akejsi mohyly. Takmer celý priestor tejto časti bol prevedený v zelenom štýle, čo má symbolizovať planétu Zem. Súčasťou zelenej mohyly je aj vodná plocha zriadená na vyvýšenom mieste, odkiaľ sa dá sledovať dubajskú panorámu plnú nadčasových stavebných veľdiel. K vodnej ploche vedie schodisko, ktoré začína v prízemnej časti mohyly, kde sú viaceré vchody do múzea.

Prázdny priestor – Dizajn celého futuristického kultúrneho komplexu dopĺňa aj prvok, ktorý nevyžadoval žiadnu prácu. Je ním prázdny vzdušný priestor, ktorý vznikol automaticky vďaka návrhu oválnej stavby. Aj ten má podľa architektov z ateliéru Killa Design určitú symboliku, ktorá dotvára celkový obraz stavby. Symbolizovať má neistotu a očakávania ľudstva spojené s tým, čo prinesie budúcnosť.Museum of the Future, Zdroj: traveltriangle.com

Futuristické expozície a spoločenské priestory 

Napriek pretrvávajúcej neistote vyplývajúcej z nejasnej budúcnosti sa nové dubajské múzeum snaží aspoň čiastočne načrtnúť vývoj v nasledujúcich rokoch či desaťročiach. Možný a podľa niektorých expertov viac ako reálny vývoj v oblasti vedy, techniky a stavebníctva prezentuje formou niekoľkých futuristických expozícií. Tie dopĺňajú informácie o výsledkoch vybraných vedeckých výskumov. Expozičná časť však nezaberá celú plochu sídla Museum of the Future. Jeho súčasťou je aj obrovské átrium a väčší priestor určený na organizovanie spoločenských podujatí.Museum of the Future, Zdroj: Killa Design

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: museumofthefuture.ae

Zdroj foto: museumofthefuture.ae, MUSHARBAK, traveltriangle.com, Killa Design

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Nájsť nový dvojizbový byt v centre Piešťan je problém

Nájsť nový dvojizbový byt v centre Piešťan je problém

Nové bývanie budeme v poslednú májovú nedeľu hľadať v centre Piešťan. Marek tam dostal prácu, zatiaľ denne dochádza, ale rozhodol sa, že si kúpi byt. Má v meste už zázemie - priateľov aj prácu. Keďže hľadá niečo hlavne pre seba, tak to môže byť dvojizbový byt, ideálne prerobený a blízko centra. Rozpočet na kúpu je do 155-tisíc eur.

...
Zdravý naturálny hotel s fasádou plnou zelene

Zdravý naturálny hotel s fasádou plnou zelene

Fasády pokryté živou vegetáciou si v architektonických návrhoch nachádzajú čoraz viac priestoru. Niektoré z nich už boli aj úspešne zrealizované. Príkladom je jeden z hotelov v Paríži, ktorý je ukážkou naturálnej budovy ponúkajúcej celkom nový typ ubytovania s dôrazom na zdravý pobyt v prírode priamo v centre mesta.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon