Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Pri výbere nového bývania sa už treba rozhodovať viac rozumom ako srdcom

Pri výbere nového bývania sa už treba rozhodovať viac rozumom ako srdcom

Extrémne ceny nehnuteľností začínajú záujemcom o bývanie robiť hlboké vrásky. Prichádza čas, kedy musia robiť zásadné kompromisy medzi lokalitou a cenou, či vyhrá srdce alebo rozum. Cenové rozdiely medzi mestami sú naozaj veľké, čo uvidíte aj v nasledujúcom vydaní nedeľného magazínu Nové bývanie na JOJke.

Barborka žije v Bratislave a rozhodla sa vrátiť do rodného mesta, do Galanty.
Rada by žila v Bratislave, ale vie, že by si to vôbec nemohla dovoliť. Pred oslovením Vlada Voštinára si už robila prieskum cien a ten rozdiel je aj dvestotisíc eur. Vráti sa domov a bude za prácou dochádzať. Verí, že si nájde pre seba nový byt, najlepšie trojizbový, aby sa mohla hneď nasťahovať. Rozpočet má 130-tisíc eur.


Richtárske pole je lokalita, kde sa stavebný ruch ešte len rozbieha. Láka
viacerými prednosťami. Hlavnou je novostavba v rodinnom dome, ktorú si Barborka môže dokončiť podľa vlastných predstáv. Byt si môže kúpiť vo viacerých štádiách – holobyt, štandard, vzorový byt a od toho závisí aj cena. Mínusom je chýbajúca občianska vybavenosť, keďže ide o novovznikajúcu štvrť a potreba dokončenia si interiéru.

Revolučná štvrť ponúka bývanie na zabehnutom sídlisku s vkusne rekonštruovanými panelovými domami. Plusom je veľký byt s klimatizáciu, balkónom,po kompletnej rekonštrukcii, v ktorom sa dá ihneď bývať.

Najväčším plusom tretej ponuky je úplné centrum - Mierové námestie a tiež
možnosť kúpiť si parkovacie miesto v podzemnej garáži. Na prvý pohľad nadchne
velikánska terasa, na ktorú sa však pozerajú nájomníci všetkých bytov na poschodí, a tak sa z výhody stáva nevýhoda. Byt je atypický s menšou rozlohou, ktorú si však vzal do parády architekt Balázs Füzék a navrhol účelné moderné bývanie.

Bonus na záver je rodinný dom mimo Galanty, v obci Kajal. Je to síce o pár
kilometrov ďalej, ale za cenu bytu v Galante môže mať väčší rodinný dom s vlastným pozemkom. Ponuky sa Barborke páčili a našla pre sbea dve vhodné ponuky. Podľa odporúčania Vlada Voštinára netreba zaváhať a treba to riešiť hneď za horúca, pretože dobré byty sa hneď predajú.

Zdroj (text/foto): Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

V elegantnej továrni vznikli efektné byty s vysokými stropmi, PARVI Cibulka

V elegantnej továrni vznikli efektné byty s vysokými stropmi, PARVI Cibulka

Potenciál bývalej továrne Meopta v Prahe našťastie nebol prehliadnutý. S pomerne zaujímavou, elegantnou stavbou v príjemnej zelenej lokalite sa rozhodla pracovať spoločnosť YIT Stavo s.r.o. v spolupráci s renomovaným ateliérom Jakub Cigler Architekti. V rámci konverzie pomenovanej PARVI Cibulka vzniklo 149 rôznorodých bytov, ktorých výsledná podoba rozhodne nezaprie industriálny pôvod viac ako 100 ročného objektu. 

...
Nový typ bývania na konci Petržalky, výhľady prinesú Slnečnice Nad mestom

Nový typ bývania na konci Petržalky, výhľady prinesú Slnečnice Nad mestom

Jeden z najznámejších bratislavských projektov sa dlhodobo rozrastá za južným okrajom nemenej známeho sídliska. Slnečnice spoločnosti CRESCO REAL ESTATE majú predstavovať viac súčasnú, udržateľnú tvár Petržalky, ku ktorej sa snažia smerovať tvorbou rozmanitejšej a príjemnejšej architektúry, zvýšeným dôrazom na kvalitu verejných priestranstiev a aktivitami podporujúcimi súnaležitosť k prostrediu. K pomerne pestrej stavebnej štruktúre sa v blízkej ...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon