Nová štvrť v Ostrave prinesie vyše 200 bytov

Nová štvrť v Ostrave prinesie vyše 200 bytov

Na mape Ostravy pribudne nová rezidenčná štvrť. Vybudovaná bude v ostravskej časti Zábřeh nad Odrou. Autori projektu tam plánujú vybudovať bytový komplex s viac ako 200 bytmi. Bytovú zástavbu doplnia objekty občianskej vybavenosti.

Takmer 240 bytov s parkovaním

Novú rezidenčnú štvrť, ktorá vyrastie v lokalite Středoškolská, postaví spoločnosť Linkcity Czech Republic a. s. V spolupráci s architektmi zo spoločnosti di5 architekti inženýři s. r. o. pripravila projekt väčšieho obytného komplexu doplneného o nebytové priestory. Cieľom projektu je výstavba niekoľkých bytových objektov, v ktorých bude zriadených takmer 240 bytov. Prevažnú časť bytového fondu budú tvoriť 1 až 3-izbové bytové jednotky. Patriť k nim budú vlastné parkovacie miesta.Zdroj: fajnova.cz – di5 architekti inženýři s. r. o.

Zeleň, park a nebytové priestory

Obyvateľom viac ako 200 bytov zvýši komfort a celkovú kvalitu života aj atraktívny a dobre vybavený exteriér s funkciou verejného priestoru. Projekt novej rezidenčnej štvrte počíta so vznikom parku, ktorý ponúkne obyvateľom možnosti na odpočinok aj aktívny pohyb. Verejné priestory oživí komunitná záhrada plniaca praktickú aj estetickú funkciu. Niekoľko objektov s nebytovými priestormi poslúži na zriadenie kaviarne, obchodov aj prevádzok so službami.

Realizácia má začať v roku 2027

Cesta k realizácii projektu novej ostravskej štvrte je ešte dlhá. Autori projektu musia získať potrebné povolenia a doladiť všetky detaily návrhu. Prípravy na realizáciu potrvajú ešte pár rokov. Začiatok výstavby je naplánovaný na rok 2027, v prípade zdržania kvôli prípravným alebo administratívnym prieťahom o rok neskôr. Realizácia projektu prebehne v 3 etapách. Úvodná fáza realizácie má byť ukončená za 25 mesiacov od začiatku výstavby.

 

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj: ostrava.cz
Zdroj foto: fajnova.cz – di5 architekti inženýři s. r. o.

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Návrh zaujímavej fasády podnietil dlhý a úzky pozemok

Návrh zaujímavej fasády podnietil dlhý a úzky pozemok

Obytný projekt s výraznou, ale nie samoúčelnou architektúrou. Tvorcovia Rezidence Starý pivovar testujú limity dostupného miesta a snažia sa priniesť komfortné bývanie, orientované predovšetkým na rodiny. Nastavenie na cieľovú skupinu v tomto prípade podrží lokalita. Ponúka bežné mestské vymoženosti a zároveň i pohodlný dosah k zelenšiemu prostrediu.

...
Nová štvrť upúta bytovkami s geometrickými ornamentmi

Nová štvrť upúta bytovkami s geometrickými ornamentmi

Metrostav Development a.s. ovplyvňuje tvár pražského Žižkova realizáciou rozsiahleho projektu Byty Na Vackově. Zástavba prináša najmä bývanie a pribúda vo viacerých, dizajnovo odlíšených etapách. Vlastnú identitu si, obdobne ako predchádzajúce, udrží i posledná, aktuálne rozostavaná, ktorá sa prezentuje aj trochou veľkomestského šarmu.

...
Takto sa formuje štvrť v slávnom cukrovarskom areáli

Takto sa formuje štvrť v slávnom cukrovarskom areáli

V Trnave doposiaľ stoja doklady významnej éry v priemyselnom rozmachu mesta. Ide o pamiatkovo chránené objekty slávneho „Trnavského cukrovaru“, ktoré by sa snáď v dohľadnej budúcnosti mali v obnovenej podobe stať neprehliadnuteľnou súčasťou aktuálne už vznikajúcej štvrte. Označená bola príznačne Cukrovar a developer United Industries spustil ešte v minulom roku predpredaj v poradí 3. etapy bývania. 

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon